1918 წელს ნიკოლოზ სიმონის ძე ჩხეიძე ამიერკავკასიის სეიმის თავმჯდომარე იყო.
1918 წელს ალექსანდრე ძაგანია საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის გენერალური შტაბის საორგანიზაციო განყოფილების უფროსი იყო.
1918-1919 წლებში არტემ მურზაყანის ძე ჯიჯიხია საქართველოს შეიარაღებული ძალების მე-4 პოლკის შტაბის უფროსი იყო.
როსტომ გრიგოლის ძე წერეთელი I მსოფლიო ომის მონაწილე იყო.
1918 წელს ჭილაშვილი საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის გენერალური შტაბის დაზვერვის განყოფილების უფროსის თანაშემწე იყო.
1918 წელს როსტომ გრიგოლის ძე წერეთელი საქართველოს შეიარაღებულ ძალებში მსახურობდა – ვლადიკავკაზ-დარიალის მიმართულების ფრონტის მეთაური იყო.
I მსოფლიო ომის დროს ცორვიძე კავკასიის ფრონტზე, მე-8 მსროლელთა პოლკში, იბრძოდა.
შალვა მაღლაკელიძის ავტობიოგრაფიული ჩანაწერების მიხედვით, 1918-1921 წლებში იგი საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის ადმინისტრაციის ინსპექტორი და აღმოსავლეთ საქართველოსა და თბილისის გენერალ-გუბერნატორი იყო.
ვახტანგ გურგენიძე 1918/19 სასწავლო წელს სოფელ ხოტევის პირველდაწყებითი სასწავლებლის მეორე განყოფილებაში სწავლობდა.
1918 წელს კონსტანტინე დიმიტრის ძე მიქელაძე გზათა სამინისტროს იურისკონსულტი იყო.
1918 წელს მარო მაყაშვილი „ისპანკით" დაავადდა.
1918 წელს ქუთაისის ქალთა გიმნაზიის კურსდამთავრებულმა ქეთევან ბაგრატის ასულმა მარგველაშვილმა დამფუძნებელი კრების ცენტრალურ საპარლამენტო საარჩევნო კომისიაში დასაქმება ითხოვა.
1918 წელს ბართლომე კილაძემ დამფუძნებელი კრების ცენტრალურ საარჩევნო კომისიას სთხოვა, ყველანაირი სასტამბო საქმე მისთვის გადაეცათ. იგი ჩართული იყო რუსეთის დამფუძნებელი კრების არჩევნებში და დაგროვებული ჰქონდა მუშაობის საკმარისი გამოცდილება.
1918 წელს ზაბიტ კაპლანოვმა მისასალმებელი დეპეშა გაუგზავნა საქართველოს ეროვნულ ყრილობას.
1918 წელს გიორგი სამხარაძემ სწავლა დაიწყო ქუთაისის შვიდწლიან სკოლაში.
1918 წელს გარდაიცვალა თედო სახოკიას მეუღლე, ნადე კეკელია.