1915 წელს გერვასი ელეფთერის ძე ბარათაშვილი შუქრუთის წმ. მარინეს ეკლესიის მღვდელი იყო.
1898 წლის ოქტომბერში ფოთის საადგილმამულო ბანკის საფინანსო კომისიის წევრებად კ. ი. რუხაძე, ბ. რ. საბახტარიშვილი და გ. ს. სტავრიდი აირჩიეს.
1825
1825 წელს გიორგი ჩაჩანიძე შუქრუთის წმ. მარინეს ეკლესიის მღვდელი იყო.
1899-1900 წლებში იოაკიმ პეტრეს ძე მოდებაძე შუქრუთის წმ. მარინეს ეკლესიის მღვდელი იყო.
1900-1917 წლებში ისაია ისიდორეს ძე ვაშაძე შუქრუთის წმ. მარინეს ეკლესიის მღვდელი იყო.
1812-64 წლებში დავით პაატას ძე კვიჟინაძე შუქრუთის წმ. მარინეს ეკლესიის მღვდელი იყო.
1891
1891-99 წლებში აბესალომ გრიგოლის ძე ჩაჩანიძე შუქრუთის წმ. მარინეს ეკლესიის მღვდელი იყო.
1818
1818-44 წლებში შიო მარკოზის ძე ნეფარიძე შუქრუთის წმ. მარინეს ეკლესიის მღვდელი იყო.
1887
1887-91 წლებში გრიგოლ იოანეს ძე ჩაჩანიძე შუქრუთის წმ. მარინეს ეკლესიის მღვდელი იყო.
1849-87 იოსებ დავითის ძე კვიჟინაძე შუქრუთის წმ. მარინეს ეკლესიის მღვდელი იყო.
1905 წლის იანვარში გამართულ ფილარმონიული საზოგადოების პირველი საზოგადო კრებაზე ი. ა. სულხანიშვილი გამგეობის თავმჯდომარედ აირჩიეს.
1804
1804-47 წლებში ნიკოლოზ სეხნიას (სიმონის) ძე ბუხაიძე შუყერის მაცხოვრის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1842-46 წლებში თეოდოს (თედორე) ნიკოლოზის ძე ბუხაიძე შუყერის მაცხოვრის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1846-66 წლებში დიმიტრი თამაზის ძე გიორგაძე შუყერის მაცხოვრის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1888 წლის 17 ოქტომბერს ამიერკავკასიის რკინიგზის უფროსის მოადგილე ი. ს. შაიკევიჩი სამსახურებრივი მივლინებით თბილისიდან ბათუმში გაემგზავრა.
1898 წლის ოქტომბერში სოფელ ჩხარში მომრიგებელი სასამართლოს დაარსება გადაწყდა, რომელსაც დროებით შორაპნის მაზრის მომრიგებელი მოსამართლის თანაშემწე ბ. ონკელი უხელმძღვანელებდა.
1898 წლის ოქტომბერში ფოთის პორტის კომისიის წევრებად ი. ლ. ღოღობერიძე, ა. დ. გუგუშვილი და ა. პ. ჟვანია აირჩიეს.
1898 წლის ოქტომბერში ფოთის ქალაქის საბჭოს თავმჯდომარედ ხმოსანი სამსონ ჭოჭუა აირჩიეს.
1898 წლის ოქტომბერში ფოთის პორტის კომისიის წევრებად კ. ი. კაუხჩევი, ლ. ვ. კონოვალოვი და კონსტანტინე იოსების ძე მიქაბერიძე აირჩიეს.
1898 წლის ოქტომბერში ფოთის პორტის კომისიის წევრებად დიმიტრი გიორგის ძე პილიდი, გიორგი სტავრის ძე სტავრიდი და სამსონ შუკოჩიას ძე ჭოჭუა (ჩოჩუა) აირჩიეს.
1898 წლის ოქტომბერში ფოთის საადგილმამულო ბანკის საფინანსო კომისიის წევრებად ა. ა. ალანია, მიხეილ ალხაზიშვილი და კონსტანტინე ბაჟბეუქ-მელიქოვი აირჩიეს.
1898 წლის ოქტომბერში ფოთის სადგილმამულო ბანკის საფინანსო კომისიის წევრებად მ. ი. გროდსკი, ალექსანდრე (ალექსი) დიმიტრის ძე გუგუშვილი და კონსტანტინე იოსების ძე მიქაბერიძე აირჩიეს.
1898 წლის ოქტომბერში ფოთის საადგილმამულო ბანკის კომისიის წევრებად მ. გ. ანდღულაძე, ბ. ტ. გაბელია და დ. გ. გრიგოლია აირჩიეს.
1898 წლის ოქტომბერში ფოთის საადგილმამულო ბანკის კომისიის წევრებად ვ. ი. ჯაიანი, ლ. ვ. კონოვალოვი და ნ. ფ. ტკაჩენკო აირჩიეს.
1898 წლის ოქტომბერში ფოთის საადგილმამულო ბანკის დამფასებელი კომისიის წევრებად მ. ა. ალანია, ს. დ. გოგინავა და პ. ს. ეგორშევი აირჩიეს.