1899 წელს სიმონ ალექსის ძე ქვარიანმა ჩააბარა დამამთავრებელი გამოცდები უნივერსიტეტში მწერლობის ფაკულტეტზე საფრანგეთში.
1987
სიმონ ქვარიანმა უმაღლესი აგრონომიული განათლება საფრანგეთში მიიღო. ის საფრანგეთში 1887 წელს გაემგზავრა და სწავლობდა ჯერ ქ. ლიონში, შემდეგ – მონპელიეში, ბოლოს კი – პარიზში.
1924 წლის 28 თებერვალს დაკავებულ გიორგი ვასილის ძე ქოჩიაშვილს დამთავრებული ჰქონდა გიმნაზიის 8 კლასი.
პირადი საქმის მიხედვით, ივანე ბეგლარის ძე ღლონტმა დაამთავრა 4 კლასი.
პირადი საქმის მიხედვით, რაფიელ ივანეს ძე ჩხაიძეს ჰქონდა უმაღლესი განათლება, პროფესიით იყო მასწავლებელი.
1918 წლის 15 აგვისტოს გაზეთ „საქართველოს რესპუბლიკის“ ცნობით, სახალხო განათლების სამინისტრომ კავკასიის ოლქის გზათა სამმართველოს უფროსს ალექსანდრე ვასილის ძე ადრიანოვსა და ინჟინერ გრიგოლ ვასილის ძე შერმაზანოვს თბილისში უმაღლესი საინჟინრო კურსების გახსნის ნებართვა მისცა.
პირადი საქმის მიხედვით, გაბრიელ დიმიტრის ძე ცისკარიშვილმა დაამთავრა 4 კურსი.
პირადი საქმის მიხედვით, გიორგი მიხეილის ძე ჭკადუას ჰქონდა დაბალი განათლება.
პირადი საქმის მიხედვით, არჩილ იოსების ძე ხოხობაშვილმა დაასრულა თელავის სასულიერო სასწავლებლის 4 კლასი.
პირადი საქმის მიხედვით, ისიდორე სამსონის ძე ჯაშმა დაასრულა გიმნაზიის 5 კლასი.
1924 წლის 3 თებერვალს დაპატიმრებული დავით გიორგის ძე ჯორჯაძის საქმის მიხედვით, მას ჰქონდა სამი კლასის განათლება.
1919 წლის სექტემბერში ფინანსთა სამინისტრომ შეიმუშავა სია იმ სტუდენტებისა, რომლებიც სპეციალური უმაღლესი განათლების მისაღებად ევროპაში უნდა გაეგზავნათ. სულ წარდგენილი იყო 121 თხოვნა, საიდანაც შეირჩა 19 სტუდენტი: ეპიფანე ალშიფანია, გიორგი ბაქრაძე (ელექტრობა), ვალერიან ახვლედიანი, გიორგი ედიბერიძე, ივანე ლაზარაშვილი (სამთო მრეწველობა), დავით ბერიკაშვილი, ნიკოლოზ ცაგურია (მეტალურგია), დ. გოგიჩაიშვილი, ზურაბ ელიავა (ეკონომიკა), კონსტანტინე კობახიძე (ფინანსები), ნიკოლოზ მესხი (ელექტრომექანიკა), ალექსანდრე ნაზაროშვილი (ელექტროტექნიკა), ლიდია პაპასკირი, მიხეილ ცეკვაშვილი (ეკონომიკა), სპირიდონ ჩომახიძე (საქონელთმცოდნეობა), ივანე ჩხენკელი (ტექნოლოგია), გრიგოლ კახაძე, გაბრიელ ქიქოძე და მირონ წულეისკირი. მათგან მხოლოდ სამი იყო საშუალო განათლებით, დანარჩენები დამამთავრებელი კურსის სტუდენტები იყვნენ.
1924 წლის 5 იანვარს დაკავებული იოსებ თევდორეს ძე გეგელიას პირადი საქმის მიხედვით, მან მიიღო 6 კლასის განათლება.
პირადი საქმის მიხედვით, ილარიონ როსტომის ძე რუსიშვილმა მიიღო სასოფლო განათლება.
1915 წლამდე ანანია ანდრიას ძე სტურუა სწავლობდა 150-ე სამეფო არმიაში.
1919 წელს გრიგოლ რაჟდენის ძე კახაძე ბაქოს პირველ გიმნაზიაში სწავლობდა.
პირადი საქმის მიხედვით, გერასიმე მაქსიმეს ძე ფარცხალაიშვილმა დაამთავრა ბათუმის ტეხნიკუმის 3 კლასი.
პირადი საქმის მიხედვით, ვახტანგ იოსების ძე ისკანდარაშვილმა დაამთავრა საარტილერიო სასწავლებელი მენშევიკების დროს.
1914 წლამდე ალექსანდრე რევაზის ძე ბახუტაშვილი საარტილერიო სასწავლებელში სწავლობდა.
1924 წლის 9 აპრილს (დაკავების მომენტისათვის) ივანე ალექსანდრეს ძე სინჯიკაშვილი სახელმწიფო უნივერსიტეტის მეორე კურსის სტუდენტი იყო.
1924 წელს დაკავებული გიორგი ივანეს ძე ქურხული თბილისის უნივერსიტეტის ეკონომიკის ფაკულტეტის სტუდენტი იყო.
1899 წელს არქიფო დუტუს ძე ჩაჩავამ ტექნიკური სკოლა დაამთავრა.
პირადი საქმის მიხედვით, ამბროსი გალაქტიონის ძე ჭელიძე სწავლობდა ბაქოში.
1924 წლის 22 თებერვალს დაკავებული სიმონ ექვთიმეს ძე ღლონტის პირადი საქმის მიხედვით, მან ოზურგეთის სამოქალაქო სასწავლებლის 3 კლასი დაამთავრა.
პირადი საქმის მიხედვით, თევდორე იოსების ძე ასათიანი იყო წერა-კითხვის მცოდნე, განათლება მიიღო ოჯახში, პროფესიით კი ნოქარი გახლდათ.