1901 წელს სახალხო სკოლის დირექციამ დაამტკიცა საქალაქო სკოლების მასწავლებლები. არვანიტაკისა კუკიის სკოლის მასწავლებლად დაინიშნა.
1901 წელს სახალხო სკოლის დირექციამ დაამტკიცა საქალაქო სკოლების მასწავლებლები. ნ. ოგანოვი ავლაბრის მესამე სკოლის მასწავლებლად დაინიშნა.
1852 წელს მარკოზ იაკობაშვილი სავანის წმ. გიორგის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1853 წელს იოვანე ზურაბის ძე აბაშიძე სავანის წმ. გიორგის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1889 წელს იოვანე ზურაბის ძე აბაშიძე სავანის წმ. გიორგის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1871-82 წლებში ალექსი მათეს ძე ხახიშვილი სავანის წმ. გიორგის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1884-87 წლებში ტარას ალფეზის ძე ბაქრაძე სავანის წმ. გიორგის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1887-92 წლებში გიორგი ივანეს ძე მიქაძე სავანის წმ. გიორგის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1886 წლის 22 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გრიგოლ ალიბეგოვი მე-2 გილდიის ვაჭარი იყო.
1901 წელს ქუთაისში დაინიშნა სამხედრო გუბერნატორი ალექსანდრე სმაგინი.
1898 წლის 28 აგვისტოს „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, აკაკი ტყეშელაშვილი სცენისმოყვარე იყო.
1866 წლის 7 ოქტომბერს თბილისის გუბერნიის პროკურის თანაშემწე ივანე ეგიაზაროვი კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოს განკარგულებით სასამართლოს თანაშემწედ დაინიშნა.
1897 წლის 18 მარტის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ახრახაძე რამდენიმე თვის განმავლობაში ახალციხის მაზრის ბოქაულის თანამდებობას ასრულებდა.
1897 წლის 18 მარტის „ცნობის ფურცლის” მიხედვით, ახრახაძე ახალციხის სამაზრო სასამართლოს თარჯიმნად მუშაობდა.
1897 წლის 18 მარტის „ცნობის ფურცლის” მიხედვით, დავით ილიას ძე აბაშიძე ქუთაისის სემინარიის ინსპექტორად დაინიშნა.
1866 წლის 26 სექტემბრიდან ნიკოლოზ ყენია კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოში შესული ბრძანების მიხედვით, უნდა გამხდარიყო ოზურგეთის პირველი განყოფილების მომრიგებელი შუამავალი.
1897 წლის 21 თებერვლის „ცნობის ფურცლის” მიხედვით, მიკლაშევსკი ქუთაისის ვიცე-გუბერნატორად დაინიშნა.
1897 წლის 26 თებერვალს მიხეილ ბერძნიშვილი თბილისშის წმინდა მარინეს ეკლესიის მღვდელი გახდა.
1866 წელს ნიკოლოზ ყენია ოზურგეთის „უეზდის ნაჩალნიკობიდან“ (რაიონის გამგებლობიდან) გაათავისუფლეს.
1897 წლის 28 მარტის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ქალაქის ნოტარიუსად ა. გ. Მამიკონოვის მაგივრად ნ. ს. ფედოროვი დაინიშნა.
1901 წელს ნოტებისა და გალობის კარგი მცოდნე მიხეილ ნათაძე საეპარქიო ხოროს შესადგენად ქაშვეთის ეკლესიაში მიიწვიეს.
1901 წელს იოსებ მონადირაშვილის ქალთა და ვაჟთა ხორო ქაშვეთიდან კალოუბნის ეკლესიაში გადავიდა.