1918 წელს ზურაბ დავითის ძე ავალიშვილი იყო საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის მთავრობის მრჩეველი საგარეო საქმეთა საკითხებში.
1929-1931 წლებში პროკოფი ქაიხოსროს ძე აბულაძე ჟურნალ „მხედრის“ რედაქტორი იყო.
1885 წელს კონსტანტინე მიხეილის ძე ალიხანოვი რუსეთის საიმპერატორო მუსიკალური საზოგადოების თბილისის განყოფილების თავმჯდომარე იყო.
1918-1919 წლებში ალექსანდრე სიმონის ძე ანდრონიკაშვილი საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის გენერალური შტაბის უფროსი და სამხედრო საბჭოს წევრი იყო.
1920 წელს ალექსანდრე სიმონის ძე ანდრონიკაშვილი ქართული სამხედრო სკოლის დირექტორად დაინიშნა.
1950 წელს დიმიტრი ეგნატეს ძე არაყიშვილი საქართველოს სსრ მეციერებათა აკადემიის აკადემიკოსი გახდა.
1928 წელს პროკოფი ქაიხოსროს ძე აბულაძე პარიზში ჟურნალ „მტკვრის“ რედაქტორი იყო.
1926 წელს პროკოფი ქაიხოსროს ძე აბულაძე ვარშავაში ჟურნალ „მთავრიდას“ რედაქტორი იყო.
1921 წლის 16-21 იანვარს ქალაქის საბჭოს საარჩევნო აღწერისთვის 1-ელი საკომისარიატოს ხელმძღვანელად მიწვეული იყო ლავრენტი ციცაგი, კონტროლიორებად − გიორგი სოლომონის ძე ქმუტაშვილი და ალექსანდრე რევაზის ძე ჩოლოყაშვილი.
1921 წლის 16-21 იანვარს ქალაქის საბჭოს საარჩევნო აღწერისთვის მე-2 საკომისარიატოს ხელმძღვანელად მიწვეული იყო ელ. ბაჟმეუკ-მელიქოვა, კონტროლიორებად − თამარა შაფათავა და მიხეილ სოსელია.
1921 წლის 16-21 იანვარს ქალაქის საბჭოს საარჩევნო აღწერისთვის მე-3 საკომისარიატოს ხელმძღვანელად მიწვეული იყო აკაკი ტყემალაძე, კონტროლიორებად − თიკო ნიკოღოზოვი და გაბრიელ ჩიკვაიძე.
1921 წლის 16-21 იანვარს ქალაქის საბჭოს საარჩევნო აღწერისთვის მე-4 საკომისარიატოს ხელმძღვანელად მიწვეული იყო კვერიხაძე, კონტროლიორებად − ბერიძე და მეხუზლა.
1921 წლის 16-21 იანვარს ქალაქის საბჭოს საარჩევნო აღწერისთვის მე-5 საკომისარიატოს ხელმძღვანელად მიწვეული იყო მელიტონ ფერაძე, კონტროლიორებად − ნიკოლოზ ბარნაბიშვილი და ნინა მღვდელაძე.
1921 წლის 16-21 იანვარს ქალაქის საბჭოს საარჩევნო აღწერისთვის მე-6 საკომისარიატოს ხელმძღვანელად მიწვეული იყო საბახტარაშვილი, კონტროლიორებად − მიხეილ მინდიაშვილი და ჯოგლიძე.
1901 წელს კავკასიის სამოსწავლო ოლქის ინსპექტორი ლოპოტინსკი სამსახურის საქმეზე ეკატერინოდარში გაემგზავრა.
1901 წელს მოქალაქეთა გამგეობის დეპუტატმა ასიტოვმა უარი განაცხადა მოქალაქეთა მოურავის თანამდებობაზე, რადგან წინა მოურავი, ედიგარ ედიგაროვი, პასუხისგებაში იყო მიცემული.
1856-82 წლებში ნიკოლოზ მერაბის ძე წერეთელი სოფ. ითხვისის წმ. იოანე ნათლისმცემლის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1882 წელს იოსებ ნიკოლოზის ძე წერეთელი სოფ. ითხვისის წმ. იოანე ნათლისმცემლის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1916 წელს იოსებ ნიკოლოზის ძე წერეთელი სოფ. ითხვისის წმ. იოანე ნათლისმცემლის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1909-17 წლებში ლავრენტი ონისიმეს ძე კაპანაძე სოფ. ითხვისის წმ. იოანე ნათლისმცემლის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1851 წელს შიო გიორგის ძე გორგაძე ილემის ღვთისმშობლის ტაძრად მიყვანების ეკლესიის მღვდელი იყო.
1893-96 წლებში აბიათარ ანდრიას ძე იაკობაშვილი სოფ. ითხვისის წმ. იოანე ნათლისმცემლის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1906 წელს ვლადიმერ გიორგის ძე კაპანაძე სოფ. ითხვისის წმ. იოანე ნათლისმცემლის ეკლესიის მღვდელი იყო.