1811 წელს შიო გიორგის ძე გორგაძე ილემის ღვთისმშობლის ტაძრად მიყვანების ეკლესიის მღვდელი იყო.
1859 წელს ბესარიონ მარკოზის ძე ჭანკოტაძე ილემის ღვთისმშობლის ტაძრად მიყვანების ეკლესიის მღვდელი იყო.
1885 წელს კონსტანტინე შალიკაშვილი გორის მაზრის მარშალი იყო.
1885 წლის 14 აპრილის „დროების“ ცნობით, სოკოლოვი ხონის სამასწავლებლო სემინარიის დირექტორი იყო.
1885 წლის 18 აპრილის „დროების“ ცნობით, იონესიანცი ადვოკატი იყო.
1885 წლის 18 აპრილის „დროების“ ცნობით, მოროზოვი მოსკოველი ვაჭარი იყო.
1885 წლის 18 აპრილის „დროების“ ცნობით, აპოლონ ვედენსკი პოლკოვნიკი იყო.
1921 წლის 16-21 იანვარს ქალაქის საბჭოს საარჩევნო აღწერისთვის მე-7 საკომისარიატოს ხელმძღვანელად მიწვეული იყო გრიგოლ ლორთქიფანიძე, კონტროლიორებად − პარმენ ჩიქოვანი და ვლ. ჯაფარიძე.
1921 წლის 16-21 იანვარს ქალაქის საბჭოს საარჩევნო აღწერისთვის მე-8 საკომისარიატოს ხელმძღვანელად მიწვეული იყო კოტე ხახანაშვილი, კონტროლიორებად − რომელაშვილი და ლომაური.
1885 წელს მანუჩარ ყიფიანი რაჭის მაზრის გამგებელი იყო.
1885 წელს ბესარიონ ბაქრაძე რაჭის მაზრის გამგებელი იყო.
1885 წლის 4 აპრილის „დროების“ ცნობით, შუმახერი კოლეგიის ასესორი იყო.
1921 წლის 16-21 იანვარს ქალაქის საბჭოს საარჩევნო აღწერისთვის მე-13 საკომისარიატოს ხელმძღვანელად მიწვეული იყო მიხეილ გოგლიძე, კონტროლიორებად − ამაშუკელი და ლეონიდ კანდელაკი.
1885 წლის 10 აპრილის „დროების“ ცნობით, ვ. ს. როზენბერგი კბილის ექიმი იყო.
1885 წლის 10 არილის „დროების“ ცნობით, თ. ავალიშვილი ადვოკატი იყო.
1885 წლის 12 აპრილის „დროების“ ცნობით, კირილე ლორთქიფანიძე ქუთაისის ურთიერთშორის ნდობის საზოგადოების ბანკის თავმჯდომარედ აირჩიეს.
1885 წლის 12 აპრილის „დროების“ ცნობით, ი. ბოლე მეაბრეშუმეთა დირექტორი იყო.
1901 წელს ქუთაისის მახლობლად, წყალწითელას პირზე, არსებობდა საცდელი სასოფლო-სამეურნეო მინდორი, რომლის მიზანიც ქუთაისის ახლომდებარე სოფლების მცხოვრებთა მეურნეობაში დახმარება იყო. საცდელ მინდორს განაგებდნენ აგრონომი ნ. პ. ტარატინოვი და მისი თანაშემწე გიორგი კონსტატინეს ძე ჯაფარიძე.
1979
1979 წელს გრიგოლ გრიგოლის ძე აბაშიძე საქართველოს სსრ მეცნიერებათა აკადემიის აკადემიკოსი გახდა.
1960 წელს ირაკლი ბესარიონის ძე აბაშიძე საქართველოს სსრ მეცნიერებათა აკადემიის აკადემიკოსი გახდა.
1884 წლის ბოლომდე ვ. რაკუშანი ქუთაისის გიმნაზიაში ძველი ენების მასწავლებლად მუშაობდა.
1885 წელს ვ. რაკუშანი თბილისის გიმნაზიაში ასწავლიდა.
1885 წელს როგე კავკასიის სამმართველოს ვიცე-დირექტორი იყო.
1885 წლის 27 მარტს როგე კავკასიის მთავარმმართებლის სამმართველოს გამგედ დაინიშნა.
1885 წლის მარტში ამბარდანოვი მთავარმმართებლის სამმართველოს საქმეთმწარმოებელი იყო.