1876 წელს ლავრენტი ავქსენტის ძე რობაქიძე სოფ. ვარდიგორის მაცხოვრის ფერისცვალების ეკლესიის მღვდელი იყო.
1877-95 წლებში დავით ბეჟანის ძე აბაშიძე სოფ. ვარდიგორის მაცხოვრის ფერისცვალების ეკლესიის მღვდელი იყო.
1808 წელს სიმონ ზაქარიას ძე ლაჭყეპიანი სოფ. ვარციხის ღვთისმშობლის მიძინების ეკლესიის მღვდელი იყო.
1852 წელს სიმონ ზაქარიას ძე ლაჭყეპიანი სოფ. ვარციხის ღვთისმშობლის მიძინების ეკლესიის მღვდელი იყო.
1859 წელს დავით ლოსაბერიძე სოფ. ვარციხის ღვთისმშობლის მიძინების ეკლესიის მღვდელი იყო.
1810 წელს გრიგოლ მათეს ძე მებურიშვილი (მებურნიშვილი) სოფ. ვარციხის ღვთისმშობლის მიძინების ეკლესიის მღვდელი იყო.
1901 წელს მოქალაქეთა მოურავობის კანდიდატად დასახელდა ი. ს. ბუღდანოვი, ხოლო გადასახადების მოურავობის კანდიდატად – მ. ე. ჩიმიშკიანცი.
1901 წლის 27 ივნისს ქალაქის გამგეობის დარბაზში გამართულ ქალაქის სასწავლებელთა გამგე კომისიის სხდომაზე ქალაქის სასწავლებლის თავისუფალ ვაკანსიებზე შემდეგი მასწავლებლები შეარჩიეს: ოლგა წინამძღვრიშვილი, ბარბარე კაპანაკოვისა, მარცინკევიჩი, გროზმანი და აიხმანი.
1901 წელს მთავრობის გადაწყვეტილებით გორის მაზრის სამმართველოს კანცელარიის მოხელეს, ქარუმიძეს კოლეგიის მდივნის წოდება მიენიჭა.
1901 წელს მთავრობის განკარგულებით ქვეითთა მე-9 ჯარის პოდპოლკოვნიკი მახათაძე მე-6 სარეზერვო ბრიგადის სამმართველოს შტაბ-ოფიცრად დაინიშნა.
1901 წელს ექიმი მიხეილ გედევანიშვილი თბილისის რკინიგზის საავადმყოფოს ნერვულ ავადმყოფთა კონსულტანტად დაინიშნა.
1960
1960 წელს ისტორიკოსი გიორგი ალექსანდრეს ძე მელიქიშვილი საქართველოს სსრ მეცნიერებათა აკადემიის აკადემიკოსი იყო.
1984
1984-1994 წლებში ალექსანდრე ჭიჭინაძე ქუთაისის ოპერისა და ბალეტის თეატრის ბალეტმაისტერი იყო.
1971
1971-1984 წლებში ალექსანდრე ჭიჭინაძე მოსკოვის კ. სტანისლავსკის სახელობის მუსიკალური თეატრის ბალეტმაისტერი იყო.
1901 წელს, მთავრობის გადაწყვეტილებით, სენაკის მაზრის ქსენონის უფროსს, კაკაბაძეს კოლეგიის რეგისტრატორის წოდება მიენიჭა.
1901 წელს, მთავრობის გადაწყვეტილებით, თიანეთის მაზრის საპოლიციო სამმართველოს თარჯიმან ოზიაშვილს კოლეგიის რეგისტრატორის წოდება მიანიჭეს.
1901 წელს გორის სამაზრო სამმართველოს თარჯიმანი აბაზაძე იმავე სამმართველოს საქმისმწარმოებლად დანიშნეს.
1885 წლის 6 თებერვალს არღუთინსკი ისტორიისა და არქეოლოგიური საზოგადოების ხაზინადრად აირჩიეს.
1885 წლის 6 თებერვალს წილოსანი ისტორიისა და არქეოლოგიური საზოგადოების ხაზინადრის მოადგილედ აირჩიეს.
1885 წელს ვ. ვ. სმიტენი თბილისის ოლქის სასამართლოს თავმჯდომარე იყო.
1901 წელს, მთავრობის გადაწყვეტილებით, სიღნაღის მაზრის ბაკურციხის ბოქაულის თანამდებობის აღმასრულებელს, გუბერნიის მდივან თავად დიმიტრი დავითის ძე ჯორჯაძეს კოლეგიის მდივნის სტატუსი მიენიჭა.
1901 წელს ქუთაისის გუბერნიის ლეჩხუმის მაზრის ლაილაშის სასოფლო ქსენონის უფროსს, სამთელაძეს კოლეგიის რეგისტრატორის წოდება მიენიჭა.
1901 წელს, მთავრობის დადგენილებით, თბილისის გუბერნატორის საგანგებო საქმეთა მინდობილობის უმცროს მოხელეს, ირაკლი ბაგრატიონ-მუხრანსკის კოლეგიის რეგისტრატორობა მიენიჭა.
1901 წელს მთავრობის განკარგულებით თელავის მაზრის ხაზინის ბუღალტერ სიდამონოვსა და ანდრონიკაშვილს გუბერნიის მდივნის სტატუსი მიენიჭათ.
1875-1917 წლებში ილარიონ რომანოზის ძე გიორგაძე ვანის მთავარანგელოზთა ეკლესიის მღვდელი იყო.