1885 წლის 30 იანვარს დავით ღამბაშიძე ქუთაისში საეკლესიო გალობის აღმდგენი კომიტეტის კრებას თავმჯდომარეობდა.
1885 წელს ალექსანდრე დონდუკოვ-კორსაკოვი კავკასიის სამეურეო საზოგადოების პრეზიდენტი იყო.
1885 წლის 6 თებერვალს დიმიტრი ბაქრაძე ისტორიისა და არქეოლოგიური საზოგადოების კრების ვიცე-თავმჯდომარედ აირჩიეს.
1885 წლის 6 თებერვალს ევგენი ვეიდენბაუმი ისტორიისა და არქეოლოგიური საზოგადოების კრების მდივნად აირჩიეს.
1901 წელს მოქალაქეებმა გაზეთ „ცნობის ფურცელს" თხოვნით მიმართეს, დაებეჭდა ცნობა თბილისის მოქალაქეთა მოურავ ედიგარ ედიგაროვის შესახებ. თბილისის მოქალაქეთა საზოგადოების ერთმა ჯგუფმა კავკასიის მთავარმართებელს ედიგაროვის თანამდებობიდან გადაყენება სთხოვა, რადგან ის არც მოურავად იყო არჩეული, არც კანდიდატად, თანამდებობა უკანონოდ ეკავა და ბევრ მავნებლობას სჩადიოდა.
1901 წლის 7 ივნისს გაიმართა დრამატული საზოგადოების წევრთა კრება. საზოგადოების გამგეობის თავმჯდომარე იყო ვასილ სულხანიშვილი.
1885 წლის 26 იანვრის გაზეთ „დროების“ ცნობით, მიხეილ ჯაფარიძე შორაპნის მაზრის მღვდელი იყო.
1885 წლის იანვარში ერმალოზ ჯაში ილორის სასოფლო სასწავლებელში პედაგოგად მუშაობდა.
1901 წლის 7 ივნისს გამართული დრამატული საზოგადოების წევრთა კრების თავმჯდომარედ აირჩიეს გიორგი ჟურული.
1901 წელს სამეურნეო სამრეწველო გამოფენის კომიტეტის კომისიის წევრებად აირჩიეს ტატარინოვი, ვლადიმერ დავითის ძე სტაროსელსკი, ადოლფ ქრისტიან როლოვი, ნ. ზ. ვერეშაგინი, ნიკოლოზ ალექსანდრეს ძე შავროვი, გრიმი.
1901 წელს სამეურნეო-სამრეწველო გამოფენის კომიტეტის კომისიის წევრებად აირჩიეს ნიკოლოზ სულთან-კრიმ-გირეი, ს. გულიშამბაროვი, მ. ა. შოსტაკოვი, მიხეილ პავლეს ძე ჰაკელი, ნ. რ. ზავადსკი.
1843-45 წლებში პეტრე ვასილის ძე მოდებაძე სოფ. ეწერის მაცხოვრის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1849-69 წლებში ონისიმე დავითის ძე გოგსაძე სოფ. ეწერის (ჯვარ-ეწერის) მაცხოვრის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1871 წელს ელეფთერ სტეფანეს ძე ბარათაშვილი სოფ. ეწერის (ჯვარ-ეწერის) მაცხოვრის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1884-1917 წლებში იოსებ იოანეს ძე ჭუმბურიძე სოფ. ეწერის (ჯვარ-ეწერის) მაცხოვრის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1838 წელს ანდრია აბდუშელიშვილი სოფ. ეხვევის ღვთისმშობლის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1857-61 წლებში გრიგოლ იოსების ძე იაკობაშვილი სოფ. ეხვევის ღვთისმშობლის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1874 წელს დიმიტრი იოსების ძე აბდუშელიშვილი სოფ. ეხვევის ღვთისმშობლის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1898 წელს დიმიტრი იოსების ძე აბდუშელიშვილი სოფ. ეხვევის ღვთისმშობლის ეკლესიის მღვდელი იყო.