1851 წელს პეტრე სვიმონის ძე სვიანაძე სოფ. დილიკაურის წმ. გიორგის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1812-1845 წლებში იოანე გიორგის ძე მაჭავარიანი სოფ. დილიკაურის წმ. გიორგის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1819
1819-1852 წლებში სვიმონ ნიკოლოზის ძე სალაძე სოფ. დილიკაურის წმ. გიორგის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1852
1852 წელს სვიმონ ქაიხოსროს ძე ეჯიბაძე სოფ. დილიკაურის წმ. გიორგის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1881 წელს სვიმონ ქაიხოსროს ძე ეჯიბაძე სოფ. დილიკაურის წმ. გიორგის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1857
1857-1883 წლებში ალექსი სვიმონის ძე სალაძე სოფ. დილიკაურის წმ. გიორგის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1883
1883-1884 წლებში სიმონ ბეჟანის ძე თუთბერიძე სოფ. დილიკაურის წმ. გიორგის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1884
1884-1889 წლებში სერაპიონ მოსეს ძე კიკნაველიძე სოფ. დილიკაურის წმ. გიორგის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1889-1890 წლებში ნიკოლოზ ბართლომეს ძე მაჩიტაძე სოფ. დილიკაურის წმ. გიორგის ეკლესიის მღვდელი იყო.
1890-1917 წლებში სპირიდონ თედორეს ძე ჭიპაშვილი სოფ. დილიკაურის წმ. გიორგის ეკლესიის მღვდელი იყო
1897-1905 წლებში ვასილ დიმიტრის ძე ჩხიკვაძე სოფ. დიმის მთავარანგელოზთა ეკლესიის მღვდელი იყო.
1901 წლის 13 ივნისს კავკასიის გამოფენის გამგე-კომიტეტის მიერ გამართულ კრებაზე ფ. ა. შიმანოვსკი კომისიის თავმჯდომარედ აირჩიეს.
1926 წელს კირილე ქუთათელაძე, გიორგი რატიშვილი, საველი ბალახვანელი, ბორის ღოღობერიძე, გიორგი ფავლენიშვილი, ნიკოლოზ აღნიაშვილი და დავით ყიფიანი პოლონეთის არმიაში მსახურობდნენ.
1885
1885 წლის 19 იანვრის გაზეთ „დროების“ ცნობით, ეკატერინე მელიქიშვილი-მესხისა ჟურნალ „ქართული ბიბლიოთეკის“ რედაქტორად მოიაზრებოდა.
1898 წლის 2 ავგისტოს „ცნობის ფურცლის“ ცნობით, ფიოდორ ჯ. გერშელმანი ქუთაისის სამხედრო გუბერნატორი იყო.
1901 წელს, მთავრობის გადაწყვეტილებით, თბილისის ფოსტა-ტელეგრაფის სამმართველოს ფოსტალიონი ვ. ლალიაშვილი მცხეთის ფოსტა-ტელეგრაფის განყოფილებაში გადაიყვანეს.
1926 წელს ვლადიმერ ლაღიძე, პლატონ თაყაიშვილი, იოსებ ზაუტაშვილი, ალექსანდრე კოზიაშვილი, მიხეილ რუსიაშვილი და ფარნაოზ ნაცვლიშვილი პოლონეთის არმიაში მსახურობდნენ.
1926 წელს ზაქარია ცერცვაძე, მელიქ სომხიანცი, გიორგი ჯავახიშვილი, თევდორე წითლანაძე, ვლადიმერ სიამაშვილი და ალექსანდრე ბაგრატიონი პოლონეთის არმიაში მსახურობდნენ.
1926 წელს ილარიონ ლობჟანიძე, ვლადიმერ ტაბიძე, ვახტანგ აბაშიძე, ნიკოლოზ მათიკაშვილი, დიმიტრი ვლადიმერის ძე ლაღიძე, სვიმონ ვლადიმერის ძე კობიაშვილი, მიხეილ ივანეს ძე კვალიაშვილი და დავით ლაღიძე პოლონეთის არმიაში მსახურობდნენ.
1940
1940 წელს ალექსანდრე კობიაშვილი, მიხეილ ივანეს ძე კვალიაშვილი და ვიტალი უგრეხელიძე ლიუკენვალდის ოფიცერთა ბანაკში მსახურობდნენ.
1926 წელს გიორგი ალექსანდრეს ძე ჩხეიძე, გრიგოლ სიმონის ძე იაშვილი, მიხეილ ნიკოლოზის ძე დადიანი, ვიტალი უგრეხელიძე, ივანე ტრიფონის ძე ბაქრაძე, ვალერიან ხელაძე და ივანე ნანუაშვილი პოლონეთის არმიაში მსახურობდნენ.
მთავრობის გადაწყვეტილებით, 1901 წელს, სასჯელის დებულების მე-1100 მუხლის თანახმად, გუდაუთის ფოსტა-ტელეგრაფის სამმართველოს მოხელე ვასილ ნასიძე სამსახურიდან გარიცხეს.
1901 წელს თბილისის გუბერნიის თავად-აზნაურთა შეუძლებელ მოსწავლეთა დახმარების საზოგადოების გამგე კომიტეტმა გადაწყვიტა, ეზრუნა ღარიბ მოსწავლეთა დახმარების ფონდის გაძლიერებაზე. საკითხის დამუშავება გიორგი ჟურულს დაევალა.