1901 წელს, მთავრობის გადაწყვეტილებით, ოზურგეთის ფოსტა-ტელეგრაფის სამმართველოს ფოსტალიონი სარდიონ მაღლაკელიძე თანამდებობიდან გაათავისუფლეს.
1901 წელს, მთავრობის გადაწყვეტილებით, ერევნის ფოსტა-ტელეგრაფის სამმართველოს ფოსტალიონი ალექსანდრე მარგველაშვილი თანამდებობიდან გაათავისუფლეს.
1940 წელს ბიძინა ქუთათელაძე, ნიკოლოზ მათიკაშვილი და კონსტანტინე კიკვიძე ლიუკენვალდის ოფიცერთა ბანაკში მსახურობდნენ.
1926 წელს რომან გველესიანი, პლატონ მიქელაძე, ვალერიან თევზაძე, კონსტანტინე ტურაშვილი, ალექსანდრე ალავიძე, არტემ არონიშიძე და ვასილ ინჯია პოლონეთის არმიაში მსახურობდნენ.
1926 წელს დავით ვაჩნაძე, ალექსანდრე ყიფიანი, გიორგი მამალაძე, დავით მაჭავარიანი, დავით ქუთათელაძე, სევერიან ჭყონია, გედეონ ხუნდაძე და დავით ჩხეიძე პოლონეთის არმიაში მსახურობდნენ.
1901 წელს, მთავრობის გადაწყვეტილებით, მცხეთის ფოსტა-ტელეგრაფის სამმართველოს ფოსტალიონი სევასტი შველიძე იღდირის ფოსტა-ტელეგრაფის განყოფილებაში გადაიყვანეს.
1926 წელს ალექსანდრე ზაქარიაძე, ივანე ყაზბეგი, ალექსანდრე კონიაშვილი, ზაქარია ბაქრაძე, ალექსანდრე ჩხეიძე, ნიკოლოზ ვაჩნაძე, ნიკოლოზ კანდელაკი და კონსტანტინე კვიკვიძე პოლონეთის არმიაში მსახურობდნენ.
1901 წელს მთავრობის განკარგულებით ვიტებსკის ოლქის სასამართლო პროკურორი რუაძე კიევის პალატის სამოსამართლო პალატის პროკურორის თანაშემწედ დაინიშნა.
1901 წელს მთავრობის განკარგულებით ყუბანის ოლქის განყოფილების გადასახადთა ინსპექტორი ვირსალაძე ერევნის გუბერნიის ალექსანდროპოლის განყოფილების გადასახადთა ინსპექტორად გადაიყვანეს.
კავკასიის მთავარმართებლის ბრძანებით, 1901 წელს ქალაქ სოხუმის პოლიციის ბოქაული რიაზანცევი სოხუმის ოლქის კოდორის ნაწილის უფროსად დაინიშნა.
1919 წლის 21 მარტს საყოველთაოდ დემოკრატიულად არჩეულმა დამფუძნებელმა კრებამ, როდესაც ერთპარტიული სოციალ-დემოკრატიული მთავრობა დაამტკიცა, ნოე რამიშვილს ერთდროულად სამი უმნიშვნელოვანესი უწყება − შინაგან საქმეთა, სამხედრო და სახალხო განათლების სამინისტროები ჩააბარა.
1885 წლის 17 იანვრის გაზეთ „დროების“ ცნობით, ილარიონ მაჭარაშვილი მღვდელი იყო.
1885 წლის 17 იანვარს ილიარიონ მაჭარაშვილი ვანის საეკლესიო სკოლაში პედაგოგად მუშაობდა.
1898 წლის 30 ივლისის „ცნობის ფურცლის“ ცნობით, ივანე სულხანიშვილი გორის მაზრის სამრევლო სკოლების მზრუნველი იყო.
1885 წლის 17 იანვრის გაზეთ „დროების“ ცნობით, სილიბისტრო თოფურიძე გეჯეთის სკოლის პედაგოგად მუშაობდა.
1901 წელს თბილისის მაზრის უფროსის თანაშემწე კოტოვიჩი ბორჩალოს მაზრის უფროსად დაინიშნა.