1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ი. ი. მელამედი იყო ალტისტი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, ქალაქის გამგეობის მერვე კომისარიატის სანიტარული მეურვეობის თავმჯდომარედ დაინიშნა კ. ი. პლავინსკი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ მელიქ-შახნაზაროვი იყო პოდპოლკოვნიკი.
1918 წლის 7 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ პ. ფ. პალატნიკოვი იყო ბუღალტერი.
1918 წლის 7 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ფაბიო კამპანა იყო კომპოზიტორი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, პოლკოვნიკი კონსტანტინე ბებუთოვი სომეხთა სარეზერვო ბრიგადის დროებითი მეთაური იყო.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, კონსტანტინე ბებუთოვი პოლკოვნიკი იყო.
გაზეთ „ივერიის“ 1892 წლის 29 აგვისტოს ნომერი იუწყება, რომ ქუთაისის მაზრის მომრიგებელ შუამავალს, კოლეგიის მრჩეველ ქაიხოსრო ლორთქიფანიძეს სამოქალაქო მრჩევლის წოდება მიენიჭა.
1892 წლის 29 აგვისტოს გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, რაჭის მაზრის მომრიგებელ შუამავალს, კოლეგიის მრჩეველ ალექსანდრე ჯაყელს სამოქალაქო მრჩევლის წოდება მიენიჭა.
გაზეთ „ივერიის“ 1892 წლის 29 აგვისტოს ნომერი იუწყება, რომ ლეჩხუმის მაზრის მომრიგებელ შუამავალს, კოლეგიის მრჩეველ დიმიტრი ბაქრაძეს მიენიჭა სამოქალაქო მრჩევლის წოდება.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ მღვდელ ტერ-კოსტა არარატიანს ეჩმიაძინის სინოდის ბრძანებით მღვდელმსახურების ნება დაერთო.
1892 წლის 12 თებერვლის „ივერიაში“ გამოქვეყნებული ინფორმაციის თანახმად, ხიდისთავის ბოქაული დეკანოზიშვილი იყო.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ ფითოევს რუსული დრამატული დასის ანტრეპრენიორობის ვადა ამოეწურა.
1891 წლის 1-ელი სექტემბრიდან საოსტატო სემინარიის კურსდამთავრებული, სოფლის მასწავლებელი ალექსი მიქელაძე ახალციხის სამოქალაქო სკოლის მასწავლებლის თანაშემწედ დაინიშნა.
1892 წლის 18 თებერვლის „ივერიის“ ცნობით, გორის სამაზრო სამმართველოს კანცელარიის მოხელე სიმონ სოლომონის ძე კანდელაკი დაინიშნა თბილისის ოლქის სასამართლოს კანცელარიის მოხელედ.
1892 წლის 29 აგვისტოს გაზეთ „ივერიის" ცნობით, კოლეგიის ასერორი იოსებ ყანჩელი ყაზახის მაზრის უფროსი იყო.
1892 წლის 29 აგვისტოს გაზეთ „ივერიის" ცნობით, ყაზახის მაზრის უფროსს, კოლეგიის ასერორ იოსებ ყანჩელს, კარის მრჩევლის (ნადვორნი სოვეტნიკის) ჩინი მიენიჭა.
1892 წლის 29 აგვისტოს გაზეთ „ივერიის" ცნობით, გოქჩაის მომრიგებელ შუამავალ სოლომონ ხიმშიაშვილს კოლეგიის ასერორის ჩინი მიენიჭა.
1892 წლის 29 აგვისტოს გაზეთ „ივერიის" ცნობით, სოლომონ ხიმშიაშვილი გოქჩაის მომრიგებელი შუამავალი იყო.
1892 წლის 29 აგვისტოს გაზეთ „ივერიის" ცნობით, კოლეგიის მრჩეველი ალექსანდრე მიქელაძე სენაკის მაზრის მომრიგებელი შუამავალი იყო.
1892 წლის 29 აგვისტოს გაზეთ „ივერიის" ცნობით, სენაკის მაზრის მომრიგებელ შუამავალს, კოლეგიის მრჩეველ ალექსანდრე მიქელაძეს სამოქალაქო მრჩევლის ჩინი მიენიჭა.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ა. ნ. კანდელაკი იყო კავშირგაბმულობის სამინისტროსგან ბაქოში ნავთობ-პროდუქტების შესყიდვების რწმუნებული.