1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, ამიერკავკასიის კოოპერატივთა კავშირის გამგეობაში აირჩიეს დარჩია, გოგებაშვილი და თალაკვაძე.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, ამიერკავკასიის კოოპერატივთა კავშირის გამგეობაში აურჩევიათ: რამიშვილი, შალვა წერეთელი და ს. ფონშტეინი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, ამიერკავკასიის კოოპერატივთა კავშირის გამგეობაში აირჩიეს ლოსკუტოვი და წულუკიძე.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, ამიერკავკასიის კოოპერატივთა კავშირის გამგეობის სადამკვირვებლო საბჭოში აირჩიეს ვ. როხლინი, თევდორე ღლონტი და ნაცვლიშვილი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, ამიერკავკასიის კოოპერატივთა კავშირის გამგეობის სარევიზიო კომისიაში აიჩიეს ამატიანი, ჩხაიძე, ბერეჟიანი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, ამიერკავკასიის კოოპერატივთა კავშირის გამგეობის სარევიზიო კომისიაში აურჩევიათ ბახტაძე და მალჩარსკი.
1897 წლის 23 ოქტომბერს საფეიქრო სახელოსნოს დაარსების გეგმის შესამუშავებლად დაარსდა სპეციალური კომისია, რომლის წევრებად როსინსკი და არტემ ფირალოვი დაინიშნნენ.
1900 წლის 30 მაისს გორის მემამულეთა სინდიკატის დირექტორობის თანამდებობაზე ვასილ მაჩაბელმა უარი თქვა. მის ნაცვლად ამ თანამდებობაზე დაინიშნა გიორგი მაჩაბელი.
გაღმა მხარის ტყეებით სარგებლობასთან დაკავშირებით 1891 წლის 15 დეკემბერს ვაჩნაძეების ინიციატივით სიღნაღის მაზრის სოფელ ბაკურციხეში მოწვეულ კრებაზე ტყეების ზედამხედველებად ს. ვაჩნაძე, ა. ვაჩნაძე, ლ. ვაჩნაძე და გ. ვაჩნაძე დაადგინეს.
1927 წელს ალექსანდრე ბარამიძე თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დოცენტი გახდა.
1918 წლის 10 ოქტომბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, ადგილობრივ სასურსათო ორგანიზაციათა და ადგილობრივ კომიტეტთა ცენტრალური ბიუროს გამგედ დაინიშნა ა. რუხაძე.
1946
1946-1952 წლებში ბესარიონ ჟღენტი იყო „ზარია ვოსტოკას“ მთავარი რედაქტორის მოადგილე.
1897 წლის 9 აპრილის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ სიონის საკათედრო ტაძართან არსებულ საეკლესიო-საარქეოლოგიო „საძველ ნაშთის“ კომიტეტის წევრებად პოლიევქტოს გრიგოლის ძე კარბელაშვილი და ალექსანდრე სოლომონის ძე როინიშვილი დაინიშნენ.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, სამაზრო სამმართველოს შტატსგარეშე მოხელე მელიტონ ვასილის ძე ქელბაქიანი ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, სათავადაზნაურო საადგილმამულო ბანკის ბუღალტერი ონისიმე ბიჭიას ძე სვანიძე ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნაფიცი ვექილი დავით ბესარიონის ძე ხელთუფლიშვილი ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მეორე გილდიის ვაჭარი რომანოზ ქაიხოსროს ძე მახარაძე ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მკურნალი სიმონ ივანეს ძე ხეჩინოვი ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნაფიცი მსაჯული ივანე პეტრეს ძე ჯაიანი ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნოტარიუსი ისიდორე გიორგის ძე გაბაევი ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, დავით ბესარიონის ძე მიქიაშვილი ქუთაისის სათათბიროს მესამე რიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნოტარიუსი დავით ნიკოლოზის ძე აბდუშელიშვილი ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, საურთიერთო ნდობის საზოგადოების თანამშრომელი ივანე იოსების ძე კაუხჩევი ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნაფიცი ვექილი მოსე ათანასეს ძე ქიქოძე ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.