1892 წლის 11 იანვარს ქუთაისში ახლად დაარსებული წიგნების ბეჭდვის ამხანაგობის კრებაზე ამხანაგობის ხაზინადრად თომა მთავრიშვილი აირჩიეს.
1892 წლის 11 იანვარს ქუთაისში ახლად დაარსებული წიგნების ბეჭდვის ამხანაგობის კრებაზე ამხანაგობის მმართველად ალექსანდრე გარსევანიშვილი აირჩიეს.
გაზეთ „ივერიის“ 1892 წლის 29 აგვისტოს ნომერში ვკითხულობთ, რომ ილია ივანეს ძე წინამძღვრიშვილი თბილისის მე-3 განყოფილების მომრიგებელი მოსამართლე იყო.
1892 წლის 26 იანვარს ლეონიდე ოქროპირიძე ქრისტიანობის აღმდგენი საზოგადოების ინსპექტორი იყო.
1892 წლის 20 იანვარს ქუთაისის გუბერნატორი მიხეილ შალიკოვი ქუთაისის სამეურნეო საზოგადოების თავმჯდომარე იყო.
1918 წლის 7 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ მიხეილ ნიკოლოზის ძე სპილიტო იყო კიევის უნივერსიტეტის პრივატ-დოცენტი.
1918 წლის 7 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ს. ს. არეშევა იყო ფელდშერი.
1918 წლის 7 სექტემბრის გაზეთში „Грузия“ გამოქვეყნებული განცხადების თანახმად, ვაჭრობისა და მრეწველობის სამინისტროსთან არსებულ ბუღალტერიის კურსებს გაუძღვებოდა ნ. ვ. აბრაამიანი.
1918 წლის 7 სექტემბრის გაზეთ „Грузия“-ს ცნობით, კონსტანტინე ლევანის ძე გელოვანი იყო პოლკოვნიკი.
1918 წლის 7 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ჰაკი-ბეი იყო პოლკოვნიკი.
1918 წლის 7 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ მარშანია იყო პოდპოლკოვნიკი.
1918 წლის 7 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, მიხეილ ლევანის ძე შერვაშიძე იყო პოლკოვნიკი.
1918 წლის 7 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ აფხაზეთში ბოლშევიკების წინააღმდეგ საბრძოლველად თურქეთის მიერ გაგზავნილი აფხაზთა რაზმის მეთაურად დაინიშნა პოლკოვნიკი ჰაკი-ბეი.
1918 წლის 7 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ თ. ს. კაცი იყო კონსერვატორიის პროფესორი.
1892 წლის 15 იანვარს დავით კერესელიძე ლანჩხუთის ორკლასიანი სასწავლებლის ზედამხედველი იყო.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, თბილისის კონსერვატორიის პროფესორის თანამდებობაზე კვლავ მიიწვიეს ევგენი კ. რიადნოვი.