1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ე. კ. რიადნოვი იყო თბილისი კონსერვატორიის პროფესორი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ნიკო პაატას ძე სულხანიშვილი ხელმძღვანელობდა მომღერალთა შერეულ გუნდს.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ სპირიდონ სოლომონის ძე ვირსალაძე იყო თბილისის სახაზინო პალატის მმართველი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ბარონი ფრანკელშტაინი იყო ავსტრო-უნგრეთის დელეგაციის უფროსი საქართველოში.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ მამედ იუსუფის ძე ჯაფაროვი იყო აზერბაიჯანის დიპლომატიური წარმომადგენელი საქართველოში.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ აბდულ-მეჯიდ (რაფა) ჩერმოევი იყო კავკასიელ მთიელთა კავშირის თავმჯდომარე.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ გიორგი დავითის ძე წულუკიძე იყო გენერალი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ მ. ა. შეგლოვი იყო ველიკორუსული ორკესტრის ხელმძვანელი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, თბილისის საქალაქო ვეტერინარული სამკურნალო დაწესებულების გამგედ დაინიშნა ნ. ი. გიმელრეიხი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, თბილისის გამგეობის სასურსათო ნაწილის მომარაგების განყოფილებას ი. ვ. იოფეს მაგივრად უხელმძღვანელებდა შაპირო.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ი. ვ. იოფე იყო თბილისის გამგეობის სასურსათო ნაწილის მომარაგების განყოფილების გამგე.
1892 წლის 24 იანვრის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ მთავრობის 9 იანვრის განკარგულებით პოდპოლკოვნიკი აბელოვი გადაიყვანეს დიდი მთავრის, გიორგი მიხეილის ძის, კავკასიის მსროლელთა პირველ რაზმში.
1892 წლის 24 იანვრის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ მთავრობის 9 იანვრის განკარგულებით პოდპორუჩიკი შავერდოვი გადაიყვანეს დიდი მთავრის, გიორგი მიხეილის ძის, კავკასიის მსროლელთა მე-3 რაზმში.
1892 წლის 24 იანვრის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ მთავრობის 9 იანვრის განკარგულებით პოდპორუჩიკი თავდგირიძე გადაიყვანეს დიდი მთავრის, გიორგი მიხეილის ძის, კავკასიის მსროლელთა მე-4 რაზმში.
1892 წლის 24 იანვრის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ მთავრობის 9 იანვრის განკარგულებით პოდპორუჩიკი წერეთელი გადაიყვანეს დიდი მთავრის, გიორგი მიხეილის ძის, კავკასიის მსროლელთა მე-2 რაზმში.
1892 წლის 24 იანვრის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ მთავრობის 9 იანვრის განკარგულებით თელავის საფოსტო კანტორის VI კლასის მოხელე, კოლეგიის მდივანი კონსტანტინე მაჭავარიანი იმავე კანტორის ზედამხედველად დაინიშნა.
1892 წლის 11 იანვარს ქუთაისში ახლად დაარსებული ქართული წიგნების ბეჭდვის ამხანაგობის კრებაზე ადმინისტრატორად სამსონ დათეშიძე აირჩიეს.
1892 წლის 11 იანვარს ქუთაისში ახლად დაარსებული ქართული წიგნების ბეჭდვის ამხანაგობის კრებაზე მდივნად ნიკო ნიკოლაძე აირჩიეს.
1892 წლის 18 იანვარს ქუთაისში ახლად დაარსებული ქართული წიგნების ბეჭდვის ამხანაგობის კრებაზე სილოვან ხუნდაძე სარედაქციო კომისიის წევრად აირჩიეს.
1892 წლის 18 იანვარს ქუთაისში ახლად დაარსებული ქართული წიგნების ბეჭდვის ამხანაგობის კრებაზე გიორგი წერეთელი სარედაქციო კომისიის წევრად აირჩიეს.
1892 წლის 18 იანვარს ქუთაისში ქართული წიგნების ბეჭდვის ახლად დაარსებულ ამხანაგობის კრებაზე კოტე ბაქრაძე სარედაქციო კომისიის წევრად აირჩიეს.
1892 წლის 18 იანვარს ქუთაისში ახლად დაარსებული ქართული წიგნების ბეჭდვის ამხანაგობის კრებაზე კ. გოცირიძე სარედაქციო კომისიის წევრად აირჩიეს.
1892 წლის 24 იანვრის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ მთავრობის 9 იანვრის განკარგულებით კაპიტანი ყარანგოზოვი დიდი მთავრის, გიორგი მიხეილის ძის კავკასიის მსროლელთა მე-2 რაზმში გადაიყვანეს.
1892 წლის 16 იანვარს ილია ჯორჯაძე თელავის მაზრის თავად-აზნაურთა წინამძღოლი იყო.
1900 წლის 28 აპრილის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, დერბენტის 145-ე ქვეითთა პოლკის პოლკოვნიკი ჩიკოიძე მე-6 ქვეითთა მსროლელი ბატალიონის უფროსად დაინიშნა.