1886 წლის 27 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლობის განკარგულებით ალექსანდრე ვარგანოვი ამიერკავკასიის საქალებო ინსტიტუტის მრჩეველთა განყოფილების მდივნად დანიშნეს.
1886 წლის 21 ნოემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გრიგოლ ჯინჭველაძე ახალციხის სამოქალაქო სასწავლებლის პედაგოგი იყო.
1886 წლის 21 აგვისტოს გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, იმერეთის სინოდის კანტორის მდივნად იოსებ სვიმონოვის ნაცვლად მაქ. სუხიევი დანიშნეს.
1886 წლის 19 ნოემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ვლადიმერ გერიე მოსკოვის უმაღლესი სასწავლებლის პროფესორი იყო.
1886 წლის 5 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ვასილ ბარანოვი კოლეგიის რეგისტრატორი იყო.
1886 წლის 8 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, რეიმერსი აბასთუმნის ადგილობრივი სამხედრო ნაწილის უფროსი შტაბსკაპიტანი იყო.
1886 წლის 5 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ბარსიმ ავალოვი გუბერნიის მრჩეველი იყო.
1886 წლის 27 ნოემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, რუსული გაზეთი „Московскія Вѣдомости“ წერდა, რომ 1877-1878 წლის რუსეთ-ოსმალეთის ომში ნიკოლოზ დავითის ძე დადიანი გენერალ იოსებ რომეიკო-გურკოს ხელქვეითი იყო.
1886 წლის 27 ნოემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, რუსული გაზეთი „Московскія Вѣдомости“ წერდა, რომ ნიკოლოზ დავითის ძე დადიანმა 8 წლის ასაკში ფლიგელის ადიუტანტის წოდება მიიღო.
1903 წლის 15 იანვარს ილია ჭავჭავაძე თბილისის სათავადაზნაურო ბანკის კრებაზე ბანკის რწმუნებულად აირჩიეს.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ანა ბ. ორლოვა იყო სოპრანო.
1905 წლიდან ნიკოლოზ ალექსანდრეს ძე სულთან-კრიმ-გირეი კავკასიის მეფისნაცვლის მოადგილე იყო სამოქალაქო დარგში.
1907 წელს ნოშრევან ჯაფარიძე ილია ჭავჭავაძის ყვარლის კარ-მიდამოს მოურავად მუშაობდა.
1886 წლის 2 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნ. მალიშევი სახელმწიფო მრჩეველი იყო.
1897 წლის 10 სექტემბერს საღინაშვილი თბილისის მაზრის თავად-აზნაურთა წინამძღოლი გახდა.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ გრიგოლ გიორგის ძე ვეშაპიძე იყო ეროვნული საბჭოს წევრი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ რევაზ ალექსანდრეს ძე გაბაშვილი იყო ეროვნული საბჭოს წევრი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ დიმიტრი ვასილის ძე ჯავახიშვილი იყო ეროვნული საბჭოს წევრი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ნ. ჩიკვაიძე იყო საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან არსებული საგანგებო დავალებათა ჩინოვნიკი.