1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, ერევნის გიმნაზიის დირექტორი ევგენი ალექსანდრეს ძე ჭოღოშვილი ქალთა მესამე გიმნაზიის დირექტორად დაინიშნა.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, მიხეილის გიმნაზიის დირექტორი ილია ალექსანდრეს ძე ჯიშკარიანი დაინიშნა მეხუთე ვაჟთა გიმნაზიის დირექტორად.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, ბათუმის გიმნაზიის დირექტორი ა. ჯვარიშეიშვილი დაინიშნა გორის ვაჟთა გიმნაზიის დირექტორად.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ევგენი ალექსანდრეს ძე ჭოღოშვილი იყო ერევნის გიმნაზიის დირექტორი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ილია ალექსანდრეს ძე ჯიშკარიანი იყო მიხეილის გიმნაზიის დირექტორი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ა. ჯვარიშეიშვილი იყო ბათუმის გიმნაზიის დირექტორი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ილია აბაშიძე იყო ხელოვნების მუშაკი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ დავით ვლადიმერის ძე ვაჩნაძე იყო ეროვნული საბჭოს წევრი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, ნიკოლაი ნიკოლაევი პიანისტი იყო.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, ა. ნ. კარაევი იყო მევიოლინე.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ილია სოლომონის ძე აბაშიძე იყო ვიოლონჩელისტი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ მიხეილ ვახტანგის ძე მაჩაბელი იყო ეროვნული საბჭოს წევრი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ დიმიტრი არაკჩიევი იყო მუსიკის თეორეტიკოსი.
1897 წლის 20 ოქტომბერს რკინისგზის მიმოსვლის უფროსი, ი. ს. შაიკევიჩი პეტერბურგში გაემგზავრა და მის თანამდებობის აღმასრულებლად ჟუკოვსკი დატოვა.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ გრიგოლ ივანეს ძე გველესიანი იყო იუსტიციის მინისტრის მოადგილე.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, თბილისის საოპერო დასში შედიოდნენ ბასები: ა. ა. დემიანენკო, ლეონ ნ. ისეცკი, ორლოვი, ვ. ნ. ნიკოლსკი და იური დ. საბინინი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ა. ა. დემიანენკო იყო ბასი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ლეონ ისეცკი იყო ბასი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, ორლოვი იყო ბასი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ვ. ნ. ნიკოლსკი იყო ბასი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ იური საბინინი იყო ბასი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, თბილისის საოპერო დასში შედიოდნენ დირიჟორები: სამოსუდი, სამუელ ალექსანდრეს ძე სტოლერმანი, ნიკოლაი ნიკოლაის ძე ჩერეპნინი და ა. ა. ცენოვსკი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, თბილისის საოპერო დასში რეჟისორის თანამდებობა ეკავა დუმას.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ დუმა იყო ოპერის რეჟისორი.