1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ვ. მ. ბერეზინი იყო ტენორი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ბ. ი. ზალინსკი იყო ტენორი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ა. მ. კანშინი იყო ტენორი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ კურბატოვი იყო ტენორი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ პ. ი. მოლჩანოვი იყო ტენორი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ მ. ს. მარკოვი იყო ტენორი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ე. ა. ვრონსკი იყო ბარიტონი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ა. ა. ბალაბანი იყო ბარიტონი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, ნ. გ. ზუბარევი იყო ბარიტონი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ტ. ს. ორდა იყო ბარიტონი.
1918 წლის 14 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ი. ს. ეზროვი იყო ბარიტონი.
1897 წლის 23 ოქტომბერს ქალაქის საბჭომ აირჩია საგანგებო კომიტეტი, რომელსაც თბილისის პოლიტექნიკუმის დაარსების შესახებ შუამდგომლობა უნდა აღეძრა. ამ კომისიის წევრები იყვნენ: კონსტანტინე ნიკოლოზის ძე რეიტერი, კ. მ. ალიხანოვი, ნიკოლოზ ვასილის ძე არგუტინსკი-დოლგორუკოვი და პეტრე ალექსის ძე ოპოჩინინი.
1918 წელს გიორგი მიხეილის ძე ლასხიშვილი საქართველოს სახალხო განათლების მინისტრი იყო.
1897 წლის იანვრიდან სოფელი მეღვრეკისის სამრევლო სკოლაში კენჭაძე მასწავლებლად მუშაობდა.
1866 წლის 7 ოქტომბერს კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოს განკარგულებით ანტონ ყარაევი კოლეგიის ასესორი გახდა.
1886 წლის 31 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, შიკრიკების (ჩაფრების) უფროსი გაბარაშვილი იყო.
1918 წლის პირველი ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ მ. ფ. მგალობელი იყო ექიმი.
1918 წლის 19 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ თბილისის კონსერვატორიაში ფორტეპიანოს კლასს უძღვებოდნენ: ი. ვ. სტაროვსკაია, ტ. ი. ტერ-სტეპანოვა, ლ. ლ. ტრუსკოვსკი და ანა ი. ტულაევა.
1869 წელს კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარ სამმართველოში მსახურობდა მირზა მუსტაფას ძე ახუნდოვი, VIII კლასის თარჯიმანი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს თარჯიმანი მირზა მუსტაფას ძე ახუნდოვი იყო კოლეგიის მრჩეველი.
1869 წელს პავლე ანდრიას ძე ჟუკოვი, ალექსანდრე ფრანცის ძე პასერბსკი, სემიონ სემიონის ძე შჩუკინი კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტის განმწესრიგებელ განყოფილებაში მსახურობდნენ.
1869 წელს VI კლასის საქმისმწარმოებელი ვასილ ადამის ძე რუდკოვსკი კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტის განმწესრიგებელ განყოფილებაში მსახურობდა.