1869 წელს კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტის განმწესრიგებელ განყოფილებაში მსახურობდა ტიბერი ივანეს ძე ვერჟბიცკი, რომელიც იყო VI კლასის საქმისმწარმოებელი.
1869 წელს კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტის განმწესრიგებელ განყოფილებაში მსახურობდა თომა ოსიპის ძე ზენკოვიჩი, რომელიც იყო VII კლასის საქმისმწარმოებელი.
1869 წელს VIII კლასის საქმისმწარმოებელი სემიონ სემიონის ძე შჩუკინი კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტის განმწესრიგებელ განყოფილებაში მსახურობდა.
1895 წელს ნიკოლოზ ალექსანდრეს ძე სულთან-კრიმ-გირეი კავკასიის მთავარი სამმართველოს სამოქალაქო ნაწილის საბჭოს წევრი იყო.
1903 წელს ნიკოლოზ ალექსანდრეს ძე სულთან-კრიმ-გირეი რუსეთის იმპერიის საიდუმლო მრჩეველი იყო.
1907 წელს გიგოლა მოძღვრიშვილი ოლღა გურამიშვილის საგურამოს მამულში მსახურად მუშაობდა.
1907 წლის 18 ივნისს ილია ჭავჭავაძემ დიმიტრი სოფრონის ძე ჯაში საგურამოს მოურავად დანიშნა.
1907 წლის ივლის-აგვისტოში ხარიტონ შიოშვილი ილია ჭავჭავაძის საგურამოს მამულში მსახურად მუშაობდა.
1897 წლის 12 ოქტომბრის „ცნობის ფურცელი“ წერს, რომ ქართულ თეატრში შემოდგომა-ზამთრის სეზონისთვის მიწვეული იყვნენ არტისტები: ეფემია მესხი, ელისაბედ ჩერქეზიშვილი, გამყრელიძისა, საყვარელიძე და რჩეულოვისა.
1897 წლის 4 იანვრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ მიხეილ თაქთაქიშვილი განჯის გიმნაზიის მასწავლებლად დანიშნეს.
1918 წლის 7 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ სემიგლაზოვი იყო თბილისის კონსერვატორიის პროფესორი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ა. ს. პეტრაკოვსკი იყო თბილისის გამგეობის მთავარი კონტროლიორი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, თბილისის გამგეობას თბილისის დაჭრილთა კომიტეტის ლიკვიდაციის შემდეგ დარჩენილი ქონების დროებით ზედამხედველად დაუნიშნავს ვალერიან მელკუმოვი.
1907 წელს სოფიო დიმიტრის ასული უნდილაშვილი საგურამოში, ლია ჭავჭავაძის სახლში, პურის მცხობლად მუშაობდა.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, მ. ა. ოგანეზოვი იყო ინჟინერი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ოგანეზოვი იყო ნავთგადაზიდვის უფროსი.
1907 წელს პავლე გიორგის ძე ფშავლიშვილი ილია ჭავჭავაძის საგურამოს მამულში დარაჯად მსახურობდა.
1902 წლიდან დანიელ გაბრიელის ძე მასლოვი ილია ჭავჭავაძის საგურამოს მამულში მეფუტკრედ მუშაობდა.
1892 წლის 4 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ვალერიან გუნია ქართული თეატრის ადმინისტრატორი იყო.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ გრიგორ ბეჟოევი იყო კონტროლიორი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, რომ არკადი მილოვი იყო თბილისის საბირჟო კომიტეტის თავმჯდომარე.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ გიორგი დურმიშხანის ძე ჟურული იყო თბილისის ქალაქის გამგეობის წევრი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ იოსებ ეგნატეს ძე ბესელიძე იყო თბილისის ქალაქის გამგეობის წევრი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ა. ა. კალუჟნი იყო თბილისის ქალაქისთავის ამხანაგი.