1900 წლის 19 მარტის „ცნობის ფურცელი“ წერს, რომ მოსკოვის ლაზარევის ინსტიტუტის პრივატ-დოცენტი ალექსანდრე ხახანაშვილი მოსკოვის უნივერსიტეტის ქართული ლიტერატურის დოცენტად დაინიშნა.
1892 წლის 1-ელი აგვისტოს გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ცხინვალის ექიმი ცისკარაშვილი იყო.
1892 წლის 1-ელი აგვისტოს გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნ. ი. ნიკოლაძე თბილისის მეთერთმეტე სასანიტარო დასის თავმჯდომარე იყო.
1892 წლის 25 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ეგნატე ჭინჭარაძე ნაბეღლავის წმინდა გიორგის ეკლესიის მზრუნველი იყო.
1892 წლის 4 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, სამოქალაქო მრჩეველი გიორგი ეფრემის ძე ნათიშვილი თერგის ოლქის გამიჯვნის საქმის გამგე იყო.
1900 წლის 5 ივლისის „ცნობის ფურცლის" მიხედვით, ქუთაისის სათავადაზნაურო სკოლის ინსპექტორმა ალექსანდრე გარსევანიშვილმა თხოვნა გაგზავნა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებასთან ინსპექტორის თანამდებობიდან გათავისუფლების შესახებ. გამგეობამ მიიღო ეს თხოვნა და მიმართა ქუთაისის სამზრუნველო კომიტეტს, რომ ამ თანამდებობაზე კანდიდატი წარმოედგინათ.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთ „Грузия“-ს მიხედვით, ადამია საქართველოს სურსათით მომარაგების უფროსი იყო.
1897 წლის 16 ნოემბერს თბილისის ქაშვეთის წმინდა გიორგის ეკლესიის მრევლმა მნათედ ექვთიმე ივანეს ძე ხელაძე აირჩია.
1897 წლის 23 მარტს თბილისის საკრედიტო საზოგადოების კრების თავმჯდომარედ ერთხმად აირჩიეს კონსტანტინე ალიხანოვი.
1897 წლის 23 მარტს თბილისის სამეურნეო ბანკის წევრთა წლიური კრების თავმჯდომარედ ივანე ზაქარია ძე ანდრონიკაშვილი აირჩიეს.
1897 წლის 30 მარტს თბილისში საურთიერთო საკრედიტო საზოგადოების წლიურ კრებაზე სამმართველოს თავმჯდომარედ გრიგოლ ადელხანოვი აირჩიეს.
1892 წლის 4 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გ. ბურჭულაძე ახალციხის საქველმოქმედო საზოგადოების მდივანი იყო.
1931 წელს გიორგი ლეონიძე აქტიურად მონაწილეობდა საქართველოში ლიტერატურული მუზეუმის დაარსებაში, რომლის დირექტორი იყო 1953 წლამდე.
1936 წელს გიორგი ლეონიძე აირჩიეს საბჭოების მე-8 საგანგებო ყრილობის დელეგატად.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან Грузия“ ირკვევა, რომ ვასილ იოსების ძე არდიშვილი იყო საქართველოს მთავრობის მთავარრწმუნებული.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ბეჟინი იყო ჩინოვნიკი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან Грузия“ ირკვევა, რომ მიქელაძე იყო თბილისის რაიონის პირუტყვით მომარაგების გამგე.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ სნიტკო იყო ოპერის მომღერალი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ფირსოვა იყო ოპერის მომღერალი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან Грузия“ ირკვევა, რომ მამინაიშვილი დასაქმებული იყო ხორცით მომარაგების სფეროში.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნბით, თ. ს. კაცი პეტროგრადის კონსერვატორიაში მოღვაწეობდა.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ნ. ბენდიცკი იყო ვიოლონჩელისტი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთში „Грузия“ დაბეჭდილი განცხადებიდან ირკვევა, რომ ლ. ბენდიცკის მუსიკალურ სტუდიაში მუსიკალურ ცოდნათა ენციკლოპედიის კურსს გაუძღვებოდა კომპოზიტორი ლაზარე სიმონის ძე სამინსკი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთში „Грузия“ დაბეჭდილი განცხადებიდან ირკვევა, რომ ლ. ბენდიცკის მუსიკალურ სტუდიაში ვიოლონჩელის კლასს უძღვებოდა კონცერტებით განთქმული ნ. ბენდიცკი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთში „Грузия“ დაბეჭდილი განცხადებიდან ირკვევა, რომ ლ. ბენდიცკის მუსიკალურ სტუდიაში ვიოლინოს კლასს უძღვებოდა პეტროგრადის კონსერვატორიაში მოღვაწე თავისუფალი შემოქმედი თ. ს. კაცი.