1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთში „Грузия“ დაბეჭდილ განცხადებაში ნათქვამია, რომ ლ. ბენდიცკის მუსიკალურ სტუდიაში როიალის კლასს თვითონ ბენდიცკი უძღვებოდა.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ციციანოვი იყო პოლკოვნიკი.
1918 წლის 21 სექტემბრის გაზეთიის „Грузия“ ცნობით, ლაზარე სიმონის ძე სამინსკი იყო კომპოზიტორი.
1923 წელს გიორგი ლეონიძე მუშაობდა ჟურნალ „დროშის“ რედაქციის გამგედ, რომლის დაარსების ინიციატორიც თავად იყო, ჟურნალის სახელიც მას ეკუთვნის. შემდეგ მუშაობდა ჟურნალ „გრდემლში“ ფაქტიურ რედაქტორად. ამის შემდეგ იყო პასუხისმგებელი რედაქტორის მოადგილე ჟურნალში „საქართველოს ეკონომისტი“.
1936 წელს გიორგი ლეონიძე იყო საქართველოს რესპუბლიკის დელეგატი საბჭოების სრულიად საკავშირო მე-8 ყრილობაზე.
1939 წლიდან გიორგი ლეონიძე რედაქტორობდა ლიტერატურული მუზეუმის ორგანოს „ლიტერატურული მატიანე“.
1931-1932 წლებში გიორგი ლეონიძე ხელმძღვანელობდა სტალინის სახელობის ორთქლმავალთა სარემონტო ქარხნის სალიტერატურო წრეს.
1940 წელს გიორგი ლეონიძე აირჩიეს თბილისის საბჭოს დეპუტატად.
1945 წლიდან გიორგი ლეონიძე იყო საკავშირო კომუნისტური პარტიის წევრი.
1852 წლის 27 მაისის ქუთაისის გუბერნიისა და მაზრის სათავადაზნაურო არჩევნებში მონაწილეობა მიიღო გვარდიის შტაბს-როტმისტრმა ლევან დავითის ძე გურიელმა, რომელიც არჩეულ იქნა საზოგადოების წინამძღოლად.
1929 წლიდან გერცელ ბააზოვი აქტიურად მუშაობდა როგორც დრამატურგი და ბელეტრისტი.
1897 წლის 9 აპრილის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ სიონის საკათედრო ტაძართან მდებარე საეკლესიო-საარქეოლოგიო „საძველ ნაშთის“ კომიტეტის წევრებად პეტრე ყონჩუაშვილი და გიორგი იერონიმეს ძე საძაგლიშვილი დაინიშნენ.
1897 წლის 9 აპრილის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ სიონის საკათედრო ტაძართან მდებარე საეკლესიო-საარქეოლოგიო „საძველ ნაშთის“ კომიტეტის გამგედ ლეონიდე სოლომინეს ძე ოქროპირიძე დაინიშნა.
1897 წლის 24 მარტის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ სამეურნეო ბანკის კრებაზე ალექსანდრე დიმიტრის ძე საგინაშვილი კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1897 წლის 24 მარტის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ სამეურნეო ბანკის კრებაზე ბანკის დირექტორად ვასილ როსტომის ძე ყიფიანი აირჩიეს.
1897 წლის 9 ნოემბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ მიხეილ ხორბალაძე თბილისის მაზრის მომრიგებელ სასამართლოში გადაიყვანეს.
1897 წლის 22 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, რკინიგზის უფროსის, ე. ლ. ვედენევის თანამდებობას დროებით აკორენკო ასრულებდა.
1897 წლის 11 ნოემბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ ჩიჩიბაია კოლეგიის ასესორი გახდა.
1897 წლის 19 დეკემბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ ივანე პავლეს ძე როსტომაშვილმა „ახალი მკითხველის“ გამგის თანამდებობა დატოვა.
1897 წლის 19 დეკემბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ „ახალი მკითხველის“ გამგის თანამდებობაზე ვლადიმერ დარჩიაშვილი და რაჟდენ თომას ძე კალაძე დაინიშნენ.
1897 წლის 19 დეკემბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, დაბა ლანჩხუთში მდებარე ორ-კლასიან სასწავლებელში ივანე ცინცაძე გალობას უსასყიდლოდ ასწავლიდა.
1897 წლის 14 სექტემბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ მოსიძე ტიტულოვანი მრჩეველი გახდა.
1897 წლის 7 ნოემბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ ალექსანდრე მაქსიმეს ძე ალანია თბილისში აზოვის ზღვაოსნობის აგენტად დაინიშნა.