1897 წლის 30 მარტს ვადიმ აპოლონის ძე დუკელსკი ერთხმად აირჩიეს თბილისის საურთიერთო საკრედიტო საზოგადოების კრების თავმჯდომარედ.
1897 წლის 16 აპრილს „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ იულიანე ქავთარაძე სამტრედიის პოლიციის ბოქაული იყო.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მეორე გილდიის ვაჭარი იაკობ სიმონის ძე ბეგოვი ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ვაჭარი ალექსანდრე ბუკუჩავა ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მეორე გილდიის ვაჭარი ზაქარია ივანეს ძე ოჰანეზოვი ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, სათავადაზნაურო საადგილმამულო ბანკის საქმის მწარმოებლის თანაშემწე ელიზბარ ოტიას ძე ქაჯაია ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 29 აგვისტოს გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მილიციის პრაპორშჩიკი ალექსანდრე ბაგრატიონი შორაპნის მაზრის თავადაზნაურობის წინამძღოლი იყო.
1892 წლის 29 აგვისტოს გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ალექსანდრე ბაგრატიონს, შორაპნის მაზრის თავადაზნაურობის წინამძღოლს, სამოქალაქო მრჩევლის წოდება მიენიჭა.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, თბილისის ოლქის სასამართლოს პროკურორის თანაშემწე იყო ჩერნიკი.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის" ცნობით, 23 თებერვალს ქუთაისში უნდა ამოქმედებულიყო საკვირაო სკოლა, რომლის მასწავლებლებიც უნდა ყოფილიყვნენ ვერა ილარიონის ასული ჯაფარიძე, მარიამ კონსტანტინეს ასული იოსელიანი და მარიამ ივანეს ასული ვარდოსანიძე.
1918 წლის 10 ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ მიხეილ მაჩაბელი იყო ეროვნულ-დემოკრატიული ფრაქციის წარმომადგენელი პარლამენტში.
1944
1944-1951 წლებში სიმონ ჩიქოვანი იყო საქართველოს მწერალთა კავშირის გამგეობის თავმჯდომარე.
1939-1943 წლებში ივანე პაპასკირი მუშაობდა აფხაზეთის ასსრ სახელგამის ლიტმუშაკად, შემდეგ კი დირექტორად.
1941
1941-42 წლებში ივანე პაპასკირი მსახურობდა სოხუმის სამხედრო ნაწილში პოლიტხელად.
1933 წელს პეტრე ბახტურიძე ხელმძღვანელობდა საქართველოს მწერალთა კავშირის ქუთაისის განყოფილების ორგანოს, გაზეთ „სიტყვა და საქმეს“.
1931 წლის მარტიდან 1943 წლამდე პეტრე ბახტურიძე მუშაობდა გაზეთის „ლენინის გზით“ პასუხისმგებელ მდივნად.
1928 წლიდან პეტრე ბახტურიძე იყო ლიტერატურულ ჟურნალ „წითელი არმიის“ სარედაქციო კოლეგიის წევრი, შემდეგ კი – გაზეთ „საბჭოთა მწერლის“ რედაქტორი.
1940 წელს ლევან ასათიანი იყო მოსკოვის გაზეთ „ლიტერატურნაია გაზეტას“ საქართველოს კორესპონდენტი.
1939 წლიდან ლევან ასათიანმა მუშაობა დაიწყო საქართველოს კინოსტუდიის სასცენარო განყოფილების კონსულტანტად.