1897 წლის 30 მარტს ვადიმ აპოლონის ძე დუკელსკი ერთხმად აირჩიეს თბილისის საურთიერთო საკრედიტო საზოგადოების კრების თავმჯდომარედ.
1897 წლის 16 აპრილს „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ იულიანე ქავთარაძე სამტრედიის პოლიციის ბოქაული იყო.
1892 წლის 29 აგვისტოს გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მილიციის პრაპორშჩიკი ალექსანდრე ბაგრატიონი შორაპნის მაზრის თავადაზნაურობის წინამძღოლი იყო.
1892 წლის 29 აგვისტოს გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ალექსანდრე ბაგრატიონს, შორაპნის მაზრის თავადაზნაურობის წინამძღოლს, სამოქალაქო მრჩევლის წოდება მიენიჭა.
1918 წლის 10 ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ მიხეილ მაჩაბელი იყო ეროვნულ-დემოკრატიული ფრაქციის წარმომადგენელი პარლამენტში.
1892 წლის თებერვალში ა. ნ. ასათიანი ქალაქ ქუთაისის მოურავი იყო.
1954
1954-1960 წლებში სიმონ ჩიქოვანი რედაქტორობდა ჟურნალ „მნათობს“.
1944-1951 წლებში სიმონ ჩიქოვანი იყო საქართველოს მწერალთა კავშირის გამგეობის თავმჯდომარე.
1947 წელს სიმონ ჩიქოვანი აირჩიეს სსრკ უმაღლესი საბჭოს დეპუტატად.
1938 წელს ივანე პაპასკირი „აპსნი კაპშის“ რედაქციაში დააწინაურეს რედაქტორად.
1941-42 წლებში ივანე პაპასკირი მსახურობდა სოხუმის სამხედრო ნაწილში პოლიტხელად.
1950 წელს ივანე პაპასკირი იყო „სახელგამის“ აფხაზური გამოცემების რედაქტორი.
1933 წელს პეტრე ბახტურიძე ხელმძღვანელობდა საქართველოს მწერალთა კავშირის ქუთაისის განყოფილების ორგანოს, გაზეთ „სიტყვა და საქმეს“.
1931 წლის მარტიდან 1943 წლამდე პეტრე ბახტურიძე მუშაობდა გაზეთის „ლენინის გზით“ პასუხისმგებელ მდივნად.
1928 წლიდან პეტრე ბახტურიძე იყო ლიტერატურულ ჟურნალ „წითელი არმიის“ სარედაქციო კოლეგიის წევრი, შემდეგ კი – გაზეთ „საბჭოთა მწერლის“ რედაქტორი.
1922-24 წლებში იონა მეგრელიძე იყო „წითელარმიელის“ რედაქტორის მოადგილე.
1940 წელს ლევან ასათიანი იყო მოსკოვის გაზეთ „ლიტერატურნაია გაზეტას“ საქართველოს კორესპონდენტი.
1939 წლიდან ლევან ასათიანმა მუშაობა დაიწყო საქართველოს კინოსტუდიის სასცენარო განყოფილების კონსულტანტად.