1948 წელს სოლომონ ცაიშვილი მუშაობდა განყოფილების გამგედ გაზეთ „სახალხო განათლების“ რედაქციაში.
1930 წელს სოლომონ ცაიშვილი მუშაობდა საქართველოს სსრ განათლების სახალხო კომისარიატში, საუწყებო ჟურნალისა და გაზეთის რედაქციებში რედაქტორად, ხან კი განყოფილების გამგის თანამდებობაზე.
1921 წელს სოლომონ ცაიშვილმა მასწავლებლად დაიწყო მუშაობა ზუგდიდის მაზრაში.
1906 წელს სპირიდონ ჭიბოშვილი ყვარლის მამასახლისი იყო.
1906 წელს ილია გიორგის ძე ხრისტოფოროვი თბილისში იურისტად და ნაფიც მსაჯულად მუშაობდა.
1906 წელს მაქსიმილიანე ზაქარიას ძე ჭავჭავაძე თელავისა და თიანეთის მაზრების თავად-აზნაურთა წინამძღოლი იყო.
1930-1931 წლებში პანტელეიმონ ჩხიკვაძე გამომცემლობა „ქართული წიგნის“ დირექტორი იყო.
1945 წელს ნიკოლოზ აგიაშვილი ჟურნალ „მნათობის“ პასუხისმგებელი მდივანი იყო.
1930-1937 წლებში ივანე პაპასკირი გაზეთ „აპსნი კაპში“ პარტიული განყოფილების გამგედ მუშაობდა.
1929-1930 წლებში ივანე პაპასკირი მუშაობდა აფხაზეთის კოოპერატიული გაერთიანების კავშირში ინსტრუქტორის თანამდებობაზე.
1925-1928 წლებში ივანე პაპასკირი ლიტმუშაკად მუშაობდა გაზეთ „აპსნი კაპში“.
1918 წლის 10 ოქტომბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, სასურსათო საბჭოს თავმჯდომარედ დაინიშნა ვასილ იოსების ძე არდიშვილი.
1918 წლის 10 ოქტომბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით კ. მ. ამირეჯიბს, რომლის კანდიდატურა წამოუყენებიათ სახალხო განათლების სამინისტროს ტექნიკურ, პროფესიულ და სამრეწველო სასწავლებელთა მთავარგამგის თანამდებობაზე, არაერთი წელი უმუშავია სახალხო განათლების სფეროში.
1918 წლის 10 ოქტომბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, ქალაქის მერიაში თარჯიმნად დაინიშნა დავით ილიას ძე ანდრონიკოვი.
1918 წლის 10 ოქტომბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, ქალაქის მერიამ სასწავლებელთა ექიმებად დაამტკიცა: პოლიევქტო ლაზარეს ძე კიკალიშვილი, იაკობ ანტონის ძე მირაქოვი და ნიკოლოზ ივანეს ძე მარკოზოვი.
1918 წლის 10 ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ პოლიევქტე ლაზარეს ძე კიკალიშვილი იყო ექიმი.
1918 წლის 10 ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ იაკობ ანტონის ძე მირაქოვი იყო ექიმი.
1918 წლის 10 ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ კონსტანტინე კანდელაკი იყო ფინანსთა მინისტრის მოადგილე.
1918 წლის 10 ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ დავით ილიას ძე ანდრონიკოვი იყო თარჯიმანი.
1918 წლის 10 ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ მიხეილ თაქთაქიშვილი იყო სახალხო განათლების სამინისტროს ტექნიკურ, პროფესიულ და სამრეწველო სასწავლებელთა მთავარგამგე.
1922 წლის ივლისში პანტელეიმონ ჩხიკვაძე საცხოვრებლად გადავიდა თბილისში, სადაც ჯერ საქონლის სადგურში მტვირთავად მუშაობდა, შემდეგ კი – მუშათა პროფკავშირში.
1924-1929 წლებში პანტელეიმონ ჩხიკვაძე მუშაობდა თბილისის აღმასკომში ფინკონტროლის რევიზორად.
1930-1931 წლებში პანტელეიმონ ჩხიკვაძე იყო გამომცემლობა „ქართული წიგნის“ დირექტორი.
1931-1935 წლებში პანტელეიმონ ჩხიკვაძე იყო საქართველოს მწერალთა კავშირის პროლეტარ მწერალთა ასოციაციის პასუხისმგებელი მდივანი, მწერალთა ფედერაციის პასუხისმგებელი მდივანი და მწერალთა სამდივნოს წევრი.
1930 წელს პანტელეიმონ ჩხიკვაძე მუშაობდა საქართველოს დრამკომში პასუხისმგებელ მდივნად.