1928-1930 წლებში ბესარიონ ჟღენტი იყო პასუხისმგებელი მდივანი განსახკომის რეპერტკომში.
1932-1937 წლებში ბესარიონ ჟღენტი იყო საქართველოს მწერალთა კავშირის პასუხისმგებელი მდივანი.
1937
1937-1942 წლებში ბესარიონ ჟღენტი იყო თბილისის კინოსტუდიის სასცენო განყოფილების რედაქტორი.
1942 წელს ბესარიონ ჟღენტი იყო თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის უფროსი მასწავლებელი.
1947 წელს ბესარიონ ჟღენტი იყო მეცნიერებათა აკადემიის ლიტერატურისა და ენის ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერ-მუშაკი.
1929-1930 წლებში გიორგი ნახუცრიშვილი მსახურობდა წითელი არმიის ქართულ ნაწილებში პირველი ქართული მსროლელი ლეგიონის ერთწლიანთა ასეულის წითელარმიელ კურსანტად.
1927 წელს გიორგი ნახუცრიშვილი მუშაობდა პრაქტიკანტ სტატისტიკოსად „ცენტროსპირტის“ არყის ქარხანაში.
1930-1932 წლებში გიორგი ნახუცრიშვილი მუშაობდა ეკონომისტ-მგეგმავად ცეკავშირში.
1932-1936 წლებში გიორგი ნახუცრიშვილი იყო მეცნიერ თანამშრომელი საქართველოს რევოლუციურ მუზეუმში.
1936-1941 წლებში გიორგი ნახუცრიშვილი იყო მარქსიზმ-ლენინიზმის კლასიკოსების მთარგმნელი იმელში.
1944-1946 წლებში გიორგი ნახუცრიშვილი იყო გაზეთ „სსრ კავშირის უმაღლესი საბჭოს უწყებების“ ქართული გამოცემის მთარგმნელი მოსკოვში.
1902 წლის 4 თებერვალს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე განიხილეს დავით ცინცაძის წინადადება ძველი სენაკის სათავადაზნაურო სკოლაში გალობის მასწავლებლად და მოსწავლეთა მეთვალყურედ დანიშვნის შესახებ.
1898 წლიდან ალექსანდრე ვასილის ძე ვადკოვსკი სანკტ-პეტერბურგისა და ლადოგის მიტროპოლიტი იყო.
1902 წლის 7 იანვარს, ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომის დადგენილებით, ანასტასია ლომინაძე დროებით დაინიშნა ბათუმის სკოლის მასწავლებლად.
1971 წელს გ. თავამაიშვილი ჟურნალ „საისტორიო მოამბის“ 25-26 -ე ტომის რედაქტორი იყო.
1902 წლის 18 თებერვალს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე პართენ გოთუა კავკავის სკოლის გამგედ და სამზრუნველოს თავმჯდომარედ აირჩიეს.
1902 წლის 15 იანვარს ილია ჭავჭავაძის თავმჯდომარეობით გამართული ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომის დადგენილებით, კავკავის სკოლის პედაგიგი სამსახურიდან გაათავისუფლეს.
1924-1926 წლებში ალექსანდრე ჭეიშვილი იყო გაერთიანებული სამხედრო სკოლის დირექტორი.
1932-1945 წლებში ალექსანდრე ჭეიშვილი იყო თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დოცენტი.