1941-1949 წლებში ალექსანდრე ჭეიშვილი იყო მეცნიერებათა აკადემიის უფროსი მეცნიერ-მუშაკი.
1921-1923 წლებში ალიო მირცხულავა იყო ალკკ საქართველოს ინსტრუქტორი.
1927-1930 წლებში ალიო მირცხულავა იყო პროლეტარ მწერალთა ასოციაციის მდივანი.
1931-1932 წლებში ალიო მირცხულავა მწერალთა ფედერაციის პასუხისმგებელი მდივანი იყო.
1937-1939 წლებში ალიო მირცხულავა იყო მწერალთა კავშირის პასუხისმგებელი მდივანი.
1936-1946 წლებში ალიო მირცხულავა შეთავსებით იყო ჟურნალ „მნათობის“ პასუხისმგებელი რედაქტორი.
1921 წელს ალიო მირცხულავა საცხოვრებლად გადავიდა თბილისში და მუშაობა დაიწყო კომკავშირის ცეკაში ბეჭდვითი სიტყვის განყოფილების მდივნად.
1923 წელს კომკავშირის ცეკასთან, ჟურნალ „მომავლის“ რედაქციასთან დაარსდა ამავე სახელწოდების ახალგაზრდა კომკავშირელ მწერალთა წრე, რომლის თავმჯდომარეც ალიო მირცხულავა იყო.
1933 წელს ანასტასია აგლაძე მუშაობდა მოლარედ სამხატვრო აკადემიაში.
1942-1944 წლებში ანასტასია აგლაძე იყო საქართველოს მთავლიტის ინსპექტორი.
1951 წელს ანასტასია აგლაძე იყო ჟურნალისტი გაზეთ „ზარია ვოსტოკაში“.
1936 წლის თებერვლიდან 1951 წლის იანვრამდე ანასტასია აგლაძე მუშაობდა უშტატო კორესპონდენტად გაზეთებში: „ზარია ვოსტოკა“, „ახალგაზრდა სტალინელი“ და „საქტაგი“.
1923-1924 წლებში მუშნი ხაშბა იყო გაზეთ „აპსნი კაპშის“ რედაქტორი სოხუმში.
1927-1932 წლებში მუშნი ხაშბა იყო გაზეთ „აპსნი კაპშის“ პასუხისმგებელი რედაქტორის მოადგილე.
1938 წლიდან მუშნი ხაშბა იყო აფხაზეთის ასსრ უმაღლესი საბჭოს პრეზიდიუმის მდივანი.
1925-1928 წლებში ლავროსი კალანდაძე მუშაობდა წითელ არმიაში დივიზიის პოლიტგანყოფილების ინსტრუქტორად.
1916-1917 წლებში ლავროსი კალანდაძე იყო საგაზეთო ექსპედიციის შიკრიკი თბილისში.
1924 წელს ლავროსი კალანდაძე მუშაობდა პედაგოგად ხიდისთავის რვაწლიან სკოლაში.
1934-1935 წლებში ლავროსი კალანდაძე იყო სამტრედიის მტს-ის პოლიტგაზეთის რედაქტორი.
1929 წელს ლავროსი კალანდაძე იყო ჟურნალ „განათლების“ რედაქტორი.
1935-1940 წლებში ლავროსი კალანდაძე იყო სამტრედიის მტს-ის დირექტორის მოადგილე.
1938-1940 წლებში ლავროსი კალანდაძე მუშაობდა საქართველოს დეპეშათა სააგენტოს დირექტორის მოადგილედ თბილისში.
1905 წელს თბილისის სათავადაზნაურო-საადგილმამულო ბანკის რწმუნებულთა კრებაზე დადგა ბანკის გამგეობის თავმჯდომარის თანამდებობაზე ილია ჭავჭავაძის შემცვლელის არჩევის საკითხი.
1905 წელს გამართულ თბილისის სათავადაზნაურო-საადგილმამულო საგანგებო კრებაზე ილია ჭავჭავაძეს დაბრუნება სთხოვეს, მაგრამ მან უარი განაცხადა.
1901 წლის 5 დეკემბერს ილია ჭავჭავაძის რედაქტორობით გაზეთ „ივერიის“ ბოლო ნომერი გამოვიდა. 1886 წლიდან ამ დრომდე ილიას რედაქტორობით „ივერიის“ 3 151 ნომერი დაიბეჭდა. 6 დეკემბრიდან ილია კვლავ გაზეთის რედაქტორი იყო, მაგრამ დროებითი რედაქტორი ალექსანდრე სარაჯიშვილი გახდა.