1924-1925 წლებში მიხეილ მრევლიშვილი იყო განათლების მუშაკთა პროფკავშირის ტექნიკური მდივანი.
1925-1928 წლებში ნიკოლოზ მრევლიშვილი იყო მოსკოვის შრომის სტატისტიკური ბიუროს სტატისტიკოსი.
1928-1931 წლებში მიხეილ მრევლიშვილი იყო „მოსკულტპრომის“ სტატისტიკოს-ეკონომისტი.
1932-1936 წლებში მიხეილ მრევლიშვილი იყო მიწსახკომის უფროსი ეკონომისტი თბილისში.
1941-1945 წლებში მიხეილ მრევლიშვილი იყო თბილისის ევაკო-ჰოსპიტლის უფროსი მოადგილე.
1945-1948 წლებში მიხეილ მრევლიშვილი იყო ხელოვნების სახლის დირექტორის მოადგილე.
1925 წელს მიხეილ მრევლიშვილმა მუშაობა დაიწყო გაზეთ „მუშას“ მუშათა კორესპონდენტად.
1962
1962-1969 წლებში მიხეილ მრევლიშვილი იყო გაზეთ „ლიტერატურნაია გრუზიას“ რედაქტორი.
1959-1962 წლებში მიხეილ მრევლიშვილი იყო საქართველოს თეატრალური საზოგადოების თავმჯდომარე.
1936-1945 წლებში პაპუნა წერეთელი მუშაობდა რუსთაველის თეატრის მუზეუმის გამგედ.
1945 წლიდან, პენსიაზე გასვლამდე პაპუნა წერეთელი მუშაობდა თბილისის კინოსტუდიის სასცენარო განყოფილების უფროს რედაქტორად.
1906 წელს ნოდარ ერმალოზის ძე წინამძღვრიშვილი დუშეთის მაზრის თავად-აზნაურთა წინამძღოლი იყო.
1905 წელს ილია ჭავჭავაძე საქართველოს ეკლესიის ავტოკეფალიის საკითხზე კავკასიის მეფისნაცვალთან წარგზავნილ დელეგაციას ხელმძღვანელობდა.
1894-1903 წლებში ივანე პავლეს ძე ახალშენიშვილი გაზეთ „ივერიის“ თანამშრომელი იყო.
1901 წლის 13 ნოემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წლიურ კრებაზე კავკავის სკოლის გამგის, პართენ გოთუას თხოვნა სამსახურიდან გათავისუფლების შესახებ არ დააკმაყოფილეს.
1901 წლის 11 ნოემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წლიურ კრებაზე საზოგადოების თავმჯდომარედ 79 ხმით 30-ის წინააღმდეგ ისევ ილია ჭავჭავაძე აირჩიეს.
1901 წლის 26 ნოემბერს ბეჭდვითი საქმის მთავარმა სამმართველომ ოფიციალურად დაამტკიცა, რომ გაზეთ „ივერიის“ გამოცემის უფლება დროებით ალექსანდრე სარაჯიშვილს გადაეცა.
1901 წლის 13 ნოემბერს ნიკოლოზ ცხვედაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წლიურ კრებაზე საზოგადოების თავმჯდომარის მოადგილედ აირჩიეს.
1901 წლის ნოემბერში ილია ჭავჭავაძემ და ალექსანდრე სარაჯიშვილმა ბეჭდვითი საქმის მთავარ სამმართველოს აცნობეს, რომ ილიამ გაზეთ „ივერიის“ გამოცემის უფლება სარაჯიშვილს გადასცა.
1901 წლის 13 ნოემბერს ალექსანდრე სარაჯიშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წლიურ კრებაზე საზოგადოების მდივნად აირჩიეს.