1880 წლის 3 ოქტომბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე დავით ღვინიაშვილი თბილისის სკოლის მასწავლებლად აირჩიეს, ანა ქანანოვი კი – საქმისმწარმოებლად.
1891 წლის სექტემბრის დასაწყისში ბესარიონ გიოს ძე ნიჟარაძემ ილია ჭავჭავაძეს თბილისში ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მდივნის თანამდებობაზე გადმოყვანა სთხოვა.
1857-1875 წლებში ივანე კერესელიძე ჟურნალ ,,ცისკრის” რედაქტორ-გამომცემელი იყო.
1883 წელს რუსეთის არმიის შტაბს-კაპიტანი დავით ივანეს ძე ავალიშვილი ქართული დრამატული საზოგადოების თავმჯდომარედ აირჩიეს. ის თადარიგში გასვლის შემდეგ იყო ნაფიცი ვექილი და თბილისის სათავადაზნაურო ბანკის დირექტორი.
1895 წელს მიხა ჩოდრიშვილი ხელოსანთა არტელის დამაარსებელი იყო და გაერთიანების წესდებაზე მუშაობდა.
1885 წლის 15 მაისს ილია ჭავჭავაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების თავმჯდომარედ აირჩიეს.
1885 წლის 28 მაისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე თავმჯდომარის მოადგილედ ნიკოლოზ ღოღობერიძე აირჩიეს.
1885 წლის 28 მაისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე გიორგი ქართველიშვილი ხაზინადრად აირჩიეს.
1917-1918 წლებში გიორგი იერონიმეს ძე საძაგლიშვილი (კირიონ II) საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქი იყო.
1917 წელს მხატვარი დავით ალექსანდრეს ძე გურამიშვილი საქართველოს პირველი ეროვნული ყრილობის დელეგატი იყო.
1890-1891 სასწავლო წელს ა. კობიაშვილი თბილისის საეპარქიო დედათა სასწავლებლის აღმზრდელ-მასწავლებელი იყო.
1890-1891 სასწავლო წელს გ. გარსიშვილი თბილისის საეპარქიო დედათა სასწავლებლის აღმზრდელ-მასწავლებელი იყო.
1890-1891 სასწავლო წელს ნ. მდივანი თბილისის საეპარქიო დედათა სასწავლებლის აღმზრდელ-მასწავლებელი იყო.
1918 წლის 10 ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ თევდორე საყვარელის ძე ცხომელიძე იყო სტომატოლოგი.
1925-1928 წლებში ივანე პაპასკირი ლიტმუშაკად მუშაობდა გაზეთში „აპსნი კაპში”.
1941-1942 წლებში ივანე პაპასკირი მსახურობდა სოხუმის სამხედრო ნაწილში პოლიტხელად.
1930-1937 წლებში ივანე პაპასკირი გაზეთ „აპსნი კაპშის” რედაქციაში მუშაობდა პარტიული განყოფილების გამგედ.
1938
1938 წელს ივანე პაპასკირი გაზეთ „აპსნი კაპშის” რედაქციაში დააწინაურეს რედაქტორად.
1950 წელს ივანე პაპასკირი იყო აფხაზური გამოცემის რედაქტორი.
1879 წელს სერგეი ნიკოლოზის ძე სტრელეცკი თბილისის გუბერნიის სახალხო სკოლების დირექტორი იყო.
1879 წლის 3 სექტემბერს თბილისის გუბერნიის სახალხო სასწავლებლის დირექტორმა სერგეი სტრელეცკიმ ილია ჭავჭავაძეს აცნობა, რომ რუისის სკოლის მეურვესთან შეთანხმებით სკოლის მასწავლებლად ნიკოლოზ ტატიშვილი დაინიშნა.
1879 წელს ლუკა კერესელიძე ხვანჭკარის სახალხო სკოლის მასწავლებელი იყო.
1857-1875 წლებში ივანე ივანეს ძე კერესელიძე ჟურნალ „ცისკრის” რედაქტორ-გამომცემელი იყო.
1879 წლის 30 აპრილს თბილისის სათავადაზნაურო ბანკის წლიურ კრებაზე ილია ჭავჭავაძე მეორედ აირჩიეს ბანკის მმართველად.