1888 წლის 30 ივლისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ბეგზადოვი ოზურგეთის სამოქალაქო სასწავლებლის ინსპექტორად დანიშნეს.
1888 წლის 30 ივლისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მარიახინი ზაქათალის სასწავლებლის ინსპექტორიბიდან გაათავისუფლეს.
1888 წლის 30 ივლისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, დავით გულისაშვილი სიღნაღიდან ზაქათალის სამოქალაქო სასწავლებელში მასწავლებლად გადაიყვანეს.
1888 წლის 29 ივლისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, კონსტანტინე ზოსიმეს ძე ალშიბაია ლეჩხუმის მაზრის უფროსი იყო.
1888 წლის 29 ივლისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, თეიმურაზ ახვლედიანი ლეჩხუმის მაზრის თავად-აზნაურთა წინამძღოლი იყო.
1888 წლის 30 ივლისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნიკოლოზ მიტარევსკი ზაქათალის სამოქალაქო სასწავლებლის ინსპექტორად დაინიშნა.
1888 წლის 30 ივლისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნიკოლოზ მიტარევსკი ოზურგეთის სამოქალაქო სასწავლებლის ინსპექტორობიდან გაათავისუფლეს.
1889 წლის 16 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მიხეილ ნასყიდაშვილი 15 წლის განმავლობაში ბლაღოჩინი იყო და სასულიერო სასწავლებელს ემსახურებოდა.
1889 წელს რომანოზ დარჩია მღვდელი იყო
1889 წლის 14 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, სოლომონ ხვიტია ყაჩაღი იყო.
1889 წელს მ. სვანიძე დიაკვანი იყო.
1889 წელს სილ. ჩხაიძე მღვდელი იყო.
1889 წლის 16 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მიხეილ ნასყიდაშვილი გორის ოქონის ღვთისმშობლის ეკლესიაში მღვდელი იყო.
1889 წელს ს. ავალიანი პოლიციის მოხელე იყო.
1888 წლის 28 ივლისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გიორგი ბორისაშვილი ახალქალაქში პოლიციის ბოქაულად დანიშნეს.
1888 წლის 28 ივლისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ილარიონ ჯაჯანაშვილი სენაკში ბოქაულად დაინიშნა.
1888 წლის 28 ივლისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ილარიონ ჯაჯანაშვილი თბილისის მეტეხის ციხის ზედამხედველობიდან გაანთავისუფლეს.
1888 წლის 28 ივლისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ალექსანდრე მაჭავარიანი ონში ბოქაულად დაინიშნა.
1918 წლის თებერვალში ზუგდიდის საქალაქო სასამართლოს მოსამართლის დამხმარე ალექსანდრე ივანეს ძე მეტელკინი თანამდებობიდან გათავისუფლდა სტავროპოლის საქალაქო სასამართლოს მოსამართლედ დანიშვნის გამო.
1918 წლის თებერვალში ვორონეჟის სამხარეო სასამართლოს პროკურორის ამხანაგი ს. ნ. კოვალენკო იმავე თანამდებობაზე დაინიშნა ქუთაისში.
1889 წლის 4 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, არხანგელსკი თბილისის სასულიერო სემინარიაში ღვთისმეტყველებისა და დიდაქტიკის მასწავლებლად დანიშნეს.
1918 წლის თებერვალში ბაღდათის საგამოძიებო განყოფილების ხელმძღვანელი, ქუთაისის საქალაქო სასამართლოს მოსამართლის დამხმარე გიორგი მელიტონის ძე კაპანაძე ქუთაისის სამხარეო სასამართლოს ადმინისტრაციული განყოფილების წევრად დაინიშნა.
1889 წელს დიმიტრი ზაქარიას ძე ბაქრაძე საარქეოლოგო ინსტიტუტის საბჭოს თანამშრომლად და წევრად აირჩიეს.
1889 წელს დავით გიორგის ძე ერისთავი ქართული დრამატული საზოგადოების მმართველობის თავმჯდომარის თანაშემწედ აირჩიეს.
1918 წელს თბილისის საქალაქო სასამართლოს მეორე განყოფილების დამხმარე ისმაილ ივანეს ძე ხურამოვიჩი და მეოთხე განყოფილების მოსამართლის დამხმარე ანდრია თომას ძე ნოვაცკი ელიზავეტოპოლის სამხარეო სასამართლოს წევრებად დაინიშნენ.