1918 წლის თებერვალში არდაგანის ოლქის საგამოძებო განყოფილების ხელმძღვანელი ქსენოფონტ იოსების ძე ხარაიძე იმავე თანამდებობაზე დაინიშნა ქუთაისში.
1888 წლის 22 ივლისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ალექსანდრე ტიმოთეს ძე ჯაყელი რაჭის მაზრის მომრიგებელი მოსამართლე იყო.
1889 წელს იოსებ ზაქარიას ძე ანდრონიკაშვილი ქართული დრამატული საზოგადოების ხაზინადრად აირჩიეს.
1889 წელს ალექსანდრე ივანეს ძე მირიანაშვილი ქართული დრამატული საზოგადოების მდივნად აირჩიეს.
1889 წელს პავლე სვეტლოვი ნეჟინის ლიცეუმში საღვთო წერილის მასწავლებლად დანიშნეს.
1913 წელს მარგალიტა გიგინეიშვილმა ქუთაისის ქალთა წმ. ნინოს სასწავლებელში მასწავლებლის თანამდებობა თავისი ნებით დატოვა მოსკოვის ქალთა უმაღლეს კურსებზე წასასვლელად.
1889 წლამდე არხანგელსკი თბილისის სასულიერო სემინარიის ინსპექტორის თანაშემწე იყო.
1889 წლამდე პავლე სვეტლოვი თბილისის სასულიერო სემინარიაში ღვთისმეტყველებასა და დიდაქტიკას ასწავლიდა.
1889 წელს გიორგი მიხეილის ძე თუმანიშვილი ქართული დრამატული საზოგადოების მმართველობის თავმჯდომარედ აირჩიეს.
1919 წლის 1-ელი დეკემბრისთვის გიორგი კონსტანტინეს ძე მასხარაშვილი ონის ერობაში მსახურობდა.
1907 წლის 1-ელი სექტემბრიდან 27 აგვისტომდე ლუბა ფოცხვერია ოზურგეთის ორკლასიან სასწავლებელში მასწავლებლად მუშაობდა.
1918 წლის 16 ივნისის დადგენილებით საერთო საფუძველზე შტატების შემცირების შესახებ, უშტატოდ დარჩნენ გზათა სამინისტროს კანცელარიის ჩინოვნიკი ბოლესლავ სოკოლოვსკი და დაქირავებული თანამშრომლები: ინჟინერ-მშენებელი ეფიმ შორი, ტექნიკოსი ივანე იაროვიცკი, მარია მელიქიანი, ელენა ბეიდემანი, ყარაულები და კურიერები: ალექსანდრა ლოვაჩევა, ნადეჟდა ვერესაგინა, ტატიანა ტროიანი, ტიმოფეი ოსინენკო, არსენ საფონოვი, ანტონ კიუშასი. ხელს აწერს ოლქის უფროსი, ინჟინერი გიორგი თუმანოვი.
1918 წლის 16 ივნისის დადგენილებით საერთო საფუძველზე შტატების შემცირების შესახებ, უშტატოდ დარჩნენ გზათა სამინისტროს ტექნიკური ნაწილის თანამშრომლები: ოლქის გამგეობის განკარგულებაში მყოფი III კლასის ინჟინრები: ნიკოლაი ხაბაროვი, ინჟინერი კაზიმირ სკუპევსკი, ტექნიკური კონტროლის ნაწილის გამგე, ინჟინერი ფლორიან ბულევსკი, საერთო საქმეთა მწარმოებელი სერგეი ივანოვი და ფეოდორ ლიგა. ხელს აწერს ოლქის უფროსი, ინჟინერი გიორგი თუმანოვი.
1918 წლის 16 ივნისის დადგენილებით საერთო საფუძველზე შტატების შემცირების შესახებ, უშტატოდ დარჩნენ გზათა სამინისტროს თავისუფლად დაქირავებული თანამშრომლები: რაისა ანპილოგოვა, ბერკ კაცნელსონი, ლიუდმილა საფრონევა, ოლგა შავლაძე. ხელს აწერს ოლქის უფროსი, ინჟინერი გიორგი თუმანოვი.
1918 წლის 16 ივნისის დადგენილებით საერთო საფუძველზე შტატების შემცირების შესახებ, უშტატოდ დარჩნენ გამგეობის თანამშრომლები: საქმეთა ინსპექტორი, საგზაო ინჟინერი ნიკოლაი უსპენსკი, გამგეობის ექიმი პეტრე ბეიერი; კანცელარიის თანამშრომლები: ნიკოლაი მატიუხოვი, იაკობ პეტრენკო, პეტრე დერევიანკო, ანტონინა სახოვა, ზინაიდა ცივილინა. ხელს აწერს ოლქის უფროსი, ინჟინერი გიორგი თუმანოვი.
1889 წლის 4 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ილინსკი რკინიგზის უფროს ექიმად დანიშნეს.
1889 წელს ხ. ნ. გროზდოვი ქუთაისში რუსულის სიტყვიერების მასწავლებლად მუშაობდა.
1889 წლის მარტში სვიმონ ფომიჩევი კავკასიის მსროლელთა ბატალიონის ჯარისკაცი იყო.