1918 წლამდე ილარიონ სამსონის ძე გიორგაძე ბაქოში მსახურობდა.
1918 წლის სექტემბრიდან ილარიონ სამსონის ძე გიორგაძე ბაქოდან თბილისში დაბრუნდა და საქართველოს გასაბჭოებამდე პროფკავშირებში მუშაობდა.
1889 წლის 29 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ვოლობუევი ბოქაულის თანაშემწე იყო.
1889 წელს ივანე დავითაშვილი ზემო ნიქოზში მღვდელი იყო.
1897 წლის 24 დეკემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ევგრაფ ხოსროევი ქალაქის გამგეობის წევრად აირჩიეს.
1897 წლის 24 დეკემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ქუთაისის მესამე სამიჯნო ოლქის სამმართველოს უფროსად თერგის თემის სამიჯნო ოლქის მმართველი ე. გ. სიდამონ-ერისთავი დაინიშნა.
1897 წლის 6 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ი. დ. უთნელიშვილი ეკატერინოდარის ოლქის სასამართლოს თავმჯდომარეს თანაშემწედ დანიშნეს.
1897 წლის 14 სექტემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ გურია-სამეგრელოს ეპარქიის სამოსწავლო საბჭოს ოზურგეთის განყოფილებამ საპატიო წევრად ოზურგეთის ქალაქისთავი თ. ნ. თავდგირიძე აირჩია.
1897 წლის 7 ოქტომბრის „ცნობის ფურცელი” წერს, რომ სოფრომ იობის ძე ზედგენიძე შულავერის მაზრის ხაზინის კანცელარიის მოხელედ დანიშნეს.
1897 წლის 14 სექტემბერს ბათუმის ახალი ვაჟთა გიმნაზია უნდა ეკურთხებინათ. ამ გიმნაზიის დირექტორი ა. ი. სტოიანოვი იყო.
1897 წლის 7 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ სკოლის მასწავლებელი დარახველიძე სამეგრელოდან ლეჩხუმის მაზრაში, სოფელ ოყურეშში გადაიყვანეს.
1897 წლის 14 სექტემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ მოსიძე მომრიგებელი მოსამართლის თანაშემწე იყო.
1897 წლის 14 სექტემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ დიატროპოვი ქუთაისის ოლქის სასამართლოს თავმჯდომარის ამხანაგად დაინიშნა.
1897 წლის 14 სექტემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ზაიკინი ქუთაისის ოლქის სასამართლოს წევრად დაინიშნა.
1897 წლის 23 ოქტომბერს ქალაქის საბჭომ აირჩია საგანგებო კომიტეტი, რომელსაც თბილისის პოლიტექნიკუმის დაარსების შესახებ შუამდგომლობა უნდა აღეძრა. კომისიის წევრები იყვნენ გიორგი მიხეილის ძე თუმანიშვილი (თუმანოვი), მ. ი. თამამშევი და ნ. ნ. ოსტროგორსკი.
1897 წლის 4 ნოემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ნიკოლოზ მონაძე ფოთის სახაზინოში ბუღალტერის თანაშემწედ დაინიშნა.
1897 წლის 4 ნოემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ქავთაძე ერევნის გუბერნიის საბეგრო ინსპექტორის თანაშემწედ დაინიშნა.
1889 წლის 25 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, აკოფ ჯეირანოვი ნოქრად მუშაობდა.
1889 წელს ბეზროდნი პოლიციელად მუშაობდა.
1901 წლის 3 დეკემბრის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომის ოქმის თანახმად, ეპიფანე ჩხაიძე ლანჩხუთის დაბის მღვდელი იყო.
1897 წლის 4 ნოემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ გრიგოლ შარაძე ბახვის სკოლის ზედამხედველი იყო.
1897 წლის 3 ნოემბერს ქალაქის საბჭოში სტეფანე ჭრელაშვილი საბჭოს მდივნად ხელმეორედ აირჩიეს.
1897 წლის 6 ნოემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ქალაქის გამგეობის წევრ ევგრაფ ხოსროევს მსახურების ვადა ამოეწურა და მომავალ ორშაბათს იმ თანამდებობაზე ახალი პირი უნდა შეერჩიათ.
1897 წლის 6 ნოემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ მეიერი ბაღი „ფლორას” მეპატრონე იყო.