1920 წელს ვლადიმერ კორშონი დირიჟორი იყო.
1888 წლის 20 ივლისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გვარამაძე ახალქალაქის ბოქაული იყო.
1897 წლის 8 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ გიორგი გრიგოლის ძე ევანგულოვი თბილისში ჯერ მომრიგებელ მოსამართლედ მუშაობდა, შემდეგ კი ოლქის სასამართლოში – ბრალმდებლის ამხანაგად.
1897 წლის 18 ოქტომბრის “ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ პ. ჯანელიძე ლეჩხუმის მაზრის სამმართველოს მოხელე იყო.
1897 წლის დეკემბერში სოფ. ლიხაურის მამასახლისად ფარნაოზ ურუშაძე აირჩიეს.
1886 წლის 22 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მიწისმზომლის უფროსი თანაშემწე მანსვეტოვი მთავარმართებლობის განკარგულებით უხელმძღვანელებდა მამულების: ზემო კოდის, აბანოს, აბისისა და ფცის დაყოფის საკითხს.
1886 წლის 22 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მიწისმზომლის უმცროსი თანაშემწეები ფანიევი და კორინთელი მთავარმართებლობის განკარგულებით უხელმძღვანელებდნენ თარხან-მოურავების ოჯახის შთამომავლებს შორის მამულების: კავთისხევის, ეზატის, ნოსტეს, გუდალეთის, ერთაწმინდის, ორბეთის, ახალქალაქის, გველდესის დაყოფის საკითხს.
1886 წლის 22 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ფანიევი და მისი თანაშემწე კორინთელი მთავარმართებლობის განკარგულებით აზნაურ ჯავრიშვილებს შორის ერთაწმინდასა და სათუხარლოს მამულების დაყოფას უხელმძღვანელებდნენ.
1886 წლის 22 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლობის განკარგულებით მიწისმზომლის უფროსი თანაშემწე ქეთხუდოვი სოფელ ზანავის მამულების დაყოფის საქმის დასრულებას ხელმძღვანელობდა.
1897 წლის 25 დეკემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ გოგილაძე იყო თბილისის სამოსამართლო პალატის მიწისმზომელი.
1897 წლის 25 დეკემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ მელიქიძე იყო ყარსის თემის გუბერნატორის თარჯიმანი.
1897 წლის 20 დეკემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ მთავარმართებლის კანცელარიის ვიცე-დირექტორი, კ. ს. სოლოვიოვი უარს ამბობდა თანამდებობაზე და სამხედრო სამსახურს უბრუნდებოდა.
1897 წლის 30 ნოემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ქუთაისის მაზრის უფროსი, სოკოლსკი სამსახურისთვის თავის დანებებას გეგმავდა.
1897 წლის 26 ოქტომბერს ქუთაისში მეაბრეშუმეთა და საფეიქრო საზოგადოების წევრთა კრებაზე აირჩიეს კომისია, რომელსაც ამხანაგობის წესდების ზოგიერთი მუხლის შეცვლა დაევალა. კომისიის წევრი იყო დავით ხელთუფლიშვილი.
1897 წლის 26 ოქტომბერს ქუთაისში მეაბრეშუმეთა და საფეიქრო საზოგადოების წევრთა კრებაზე აირჩიეს კომისია, რომელსაც ამხანაგობის წესდების ზოგიერთი მუხლის შეცვლა დაევალა. კომისიის წევრი იყო გიორგი ზდანოვიჩი.
1897 წლის 26 ოქტომბერს ქუთაისში გამართულ მეაბრეშუმეთა და საფეიქრო საზოგადოების წევრთა კრებაზე აირჩიეს კომისია, რომელსაც ამხანაგობის წესდების ზოგიერთი მუხლის შეცვლა დაევალა. კომისიის წევრი იყო კაპიტონ ბაქრაძე.
1897 წლის 26 ოქტომბერს ქუთაისში მეაბრეშუმეთა და საფეიქრო საზოგადოების წევრთა კრებაზე აირჩიეს კომისია, რომელსაც ამხანაგობის წესდების ზოგიერთი მუხლის შეცვლა დაევალა. კომისიის წევრი იყო ალექსანდრე ნანეიშვილი.
1897 წლის 15 დეკემბრიდან პოლიცმაისტერის ახალ თანაშემწეს, კოვალევს უნდა დაეწყო დაკისრებული მოვალეობის აღსრულება.
1897 წლის 21 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ბათუმის ოლქში ექვთიმე ვაშაკიძე ექიმად დანიშნეს.
1897 წლის 19 სექტემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ვედენსკი ამიერკავკასიის რკინიგზის უფროსი ინჟინერი იყო.
1897 წლის 19 სექტემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ხარლანოვი ქუთაისის სამხედრო გუბერნატორის კანცელარიის საქმეთა მმართველი იყო.
1897 წლის 19 სექტემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ქუთაისის სამხედრო გუბერნატორის კანცელარიის საქმეთა მმართველი ხარლანოვი სამსახურისთვის თავის დანებებას აპირებდა.
1886 წლის 27 მაისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ივანე იაგორის ძე ფითოევი რუსული თეატრის ანტერპრენიორი იყო.