1897 წლის 19 სექტემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ქუთაისის მთავრობამ ნოტარიუსად ილ. ანჯაფარიძე აირჩია, რომელსაც განსაკუთრებულად მძიმე საქმეთა გამომძიებლის თანამდებობა ეკავა.
1886 წლის 27 მაისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გიორგი დიმიტრის ძე შერვაშიძე ვიცეგუბერნატორი იყო.
1886 წლის 31 მაისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ვიქტორ დინგელშტეტი თბილისში სამეურნეო გამოფენის პროგრამის შემდგენელი კომისიის წევრად აირჩიეს.
1886 წლის 31 მაისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მელიქ-კარაკოზოვი თბილისში სამეურნეო გამოფენის პროგრამის შემდგენელი კომისიის წევრად აირჩიეს.
1918 წლის პირველი ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ დიმიტრი ვასილის ძე ჯავახიშვილი იყო ექიმი.
1918 წლის პირველი ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ე. ლ. შალამბერიძე იყო გინეკოლოგი.
1918 წლის პირველი ოქტომბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, ონსტანტინე არდაზიანი იყო სტომატოლოგი. ის პაციენტებს იღებდა თბილისში, მელიქოვის ქ.N12-ში.
1918 წლის პირველი ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ მ. დ. სიმხოვიჩი იყო ექიმი.
1918 წლის პირველი ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ საქართველოს სურსათის მინისტრის რწმუნებული ასათიანი იყო პოლკოვნიკი.
1918 წლის პირველი ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ასათიანი იყო საქართველოს სურსათის მინისტრის რწმუნებული.
1918 წლის პირველი ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ი. ეპიტაშვილი იყო მილიციონერი.
1918 წლის პირველი ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ეგორ იმედაშვილი იყო მილიციონერი.
1918 წლის პირველი ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ს. ზუკაკიშვილი იყო მილიციონერი.
1918 წლის პირველი ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ გ. ნასყიდაშვილი იყო ჯარისკაცი.
1918 წლის პირველი ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ე. ს. დარჩია იყო ამიერკავკასიის კოოპერატივთა საბჭოს თავმჯდომარე.
1918 წლის პირველი ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ვასილ იოსების ძე არდიშვილი იყო სასურსათო საბჭოს თავმჯდომარე.
1918 წლის 1-ელი ოქტომბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, ალექსანდრე პეტრეს ძე წულუკიძე ექიმი იყო.
1918 წლის პირველი ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ მთავრობის ბრძანებულებით დროებითი საგანგებო სასამართლოს თავმჯდომარედ დაინიშნა ივანე ჯაფარიძე, მის მოადგილედ – კარასიოვი.
1918 წლის პირველი ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ მთავრობის ბრძანებულებით, თბილისის საოლქო სასამართლოს პროკურორის მოადგილე ვასილინი დაინიშნა დროებითი საგანგებო სასამართლოს ბრალმდებლად.
1918 წლის პირველი ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ კ. ტერ-დავიდიანცი იყო ბუღალტერი.
1918 წლის პირველი ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ვასილინი იყო თბილისის საოლქო სასამართლოს პროკურორის მოადგილე.
1918 წლის პირველი ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ კარასიოვი იყო თბილისის საოლქო სასამართლოს წევრი.
1918 წლის პირველი ოქტომბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ა. ი. გრენცი იყო ამიერკავკასიის კოოპერატივთა საბჭოს თანამშრომელი.