1886 წლის 20 ნოემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ივანე გივის ძე ამილახვარი გენერალ-ლეიტენანტი იყო.
1886 წლის 20 ნოემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნიკოლოზ დავითის ძე ზუბალაშვილი თბილისის ხმოსანი იყო.
1886 წლის 20 ნოემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნიკოლოზ დავითის ძე ზუბალაშვილი თბილისის მეოთხე ნაწილის მომრიგებელი მოსამართლე იყო.
1886 წლის 16 ნოემბერს სამოქალაქო არჩევნების დროს მეორე რიგის ხმოსნად თ. ზ. ჯორჯაძე აირჩიეს.
1886 წლის 20 ნოემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ივანე ივანეს ძე კერესელიძე გაზეთ „ცისკრის“ რედაქტორი იყო.
1897 წლის 4 მაისს თბილისის პირველი გიმნაზიის დარბაზში „შეგირდთა დამხმარე საზოგადოების” კრება გაიმართა. კრებაზე ვასილ ლ. ველიჩკო საზოგადოების წესდების მეხუთე მუხლის მიხედვით სამუდამო წევრად აირჩიეს.
1897 წლის 5 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ი. ს. ბეკის კახეთში გამგზავრების გამო მის თანამდებობას დროებით მისი თანაშემწე, პავლოსვსკი აღასრულებდა.
1897 წლის 2 სექტემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ფ. ა. ივანოვმა ავადმყოფობის გამო უარი თქვა თბილისის მთავარ აგენტობაზე.
1897 წლის 5 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ი. ს. ბეკი თბილისის გუბერნიისა და ზაქათალის ოლქის სახელმწიფო ქონებათა მმართველი იყო.
1897 წლის 29 სექტემბერს ქალაქის საბჭოს სხდომაზე ქალაქის ტყე-ბაღის გამგე კომისიის წევრებად აირჩიეს: დ. ზ. ყორღანოვი, ნ. ნ. ოსტროგორსკი, ნიკოლოზ ალექსის ძე ხუდადოვი და ნ. ზ. თუმანიშვილი.
1897 წლის 1-ელი ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ თბილისის სახაზინო პალატის გამგე, ი. ვ. ვერეტენიკოვი ვარშავაში გადაიყვანეს.
1897 წლის 29 სექტემბერს ქალაქის საბჭოს სხდომაზე „ქალაქის ტყე-ბაღის გამგე” კომისიის წევრებად პ. ი. ალიბეგოვი, ნიკოლოზ ვასილის ძე არღუთაშვილი-მხარგრძელი და ნიკოლოზ მიხეილის ძე ვესელოვზოროვი აირჩიეს.
1897 წლის 1-ელი ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ი. ვ. ვერეტენიკოვი თბილისის სახაზინო პალატის გამგე იყო.
1897 წლის 25 სექტემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ა. მ. ჯაბადარი სავაჭრო-საოჯახო პოლიციის უფროსი ზედამხედველი იყო.
1897 წლის 8 სექტემბერს მიტროფანე ბოგუცკი ქალაქ ვარშავაში გაემგზავრა, სადაც იგი ფოსტა-ტელეგრაფის ოლქის უფროსად დაინიშნა.