1886 წლის 25 ნოემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ალფონს ჯეიმს დე როტშილდი ბანკირი იყო.
გაზეთ „ივერიის“ 1892 წლის 29 აგვისტოს ნომრის ცნობით, ქუთაისის მაზრის მომრიგებელი შუამავალი იყო ქაიხოსრო ლორთქიფანიძე.
1889 წელს იროდიონ ნანაბოვი ამიერკავკასიის რკინიგზის მღვდელი იყო.
1892 წლის 29 აგვისტოს გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ალექსანდრე ჯაყელი რაჭის მაზრის მომრიგებელი შუამავალი იყო.
გაზეთ „ივერიის“ 1892 წლის 29 აგვისტოს ნომრის ცნობით, ლეჩხუმის მაზრაში მომრიგებელი შუამავალი იყო დიმიტრი ბაქრაძე.
1889 წლის 19 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, კონსტანტინე მიხეილის ძე ალიხანოვი სამოქალაქო სამოსწავლო კომიტეტის სხდომის თავმჯდომარედ აირჩიეს.
1889 წელს სვიმონ გოგოლაშვილი ქუთაისის დრამატული დასის არტისტი იყო.
1889 წლის 23 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, პეტრე მაკაროვი თბილისში ვაჭარი იყო.
1886 წლის 21 დეკემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ალექსანდრე პოლიკარპეს ძე შიმკევიჩი არქიტექტორი იყო.
1886 წლის 21 დეკემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, თომა ანტონის ძე დათებოვი პოდპორუჩიკი იყო.
1886 წლის 21 დეკემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, იაგორ ფედოტოვი ჯარისკაცი იყო.
1886 წლის 19 დეკემბერს ივანე ზორიევი ყავახანის გამყიდველი იყო.
1897 წლის 27 ნოემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ა. ა. ბიბიკოვი გორის მაზრის უფროსად დაინიშნა.
1897 წლის 27 ნოემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ა. ა. ბიბიკოვი გარკვეული პერიოდის განმავლობაში ქუთაისის კანცელარიის მმართველის თანამდებობას იკავებდა.
1897 წლის 27 ნოემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ა. ა. ბიბიკოვი გარკვეული პერიოდის განმავლობაში დაღესტნის კანცელარიის მმართველის თანამდებობას იკავებდა.
1897 წლის 28 ნოემბერს „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ არქიმანდრიტი ბენიამინი ქუთაისის სასულიერო სემინარიის რექტორი იყო.
1897 წლის 14 დეკემბერს ქალაქის ხელოსანთა ახალი მოურავი უნდა აერჩიათ და ხელოსანთა ძველ მოურავ კ. ა. სერობიანცს თანამდედობა უნდა დაეტოვებინა.
1897 წლის 6 დეკემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ფოსტა-ტელეგრაფის მოხელე, თეოფილე იოსების ძე გოგიტიძე დაბა გუდაუთადან ფოთში გადაიყვანეს.
1897 წლის 18 დეკემბერს „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ევტიხ ბესარიონის ძე მამინაიშვილი თბილისის სასულიერი სემინარიის ინსპექტორის თანაშემწედ დაინიშნა.
1897 წლის 18 დეკემბერს „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ანდრია სხულუხია თბილისის ფოსტა-ტელეგრაფის ფოსტალიონად დაინიშნა.
1897 წლის 18 დეკემბერს „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ იაკობ მელიქიძე ფოთის ფოსტა-ტელეგრაფის ფოსტალიონად დაინიშნა.
1897 წლის 18 დეკემბერს „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ მართლმსაჯულების სამინისტრომ ქალაქის მოურავად ახლად არჩეული ნაფიცი მსაჯული გიორგი გრიგორის ძე ევანგულოვი არჩევნის წინაშე დააყენა. მათი თქმით, არ შეიძლებოდა, რომ ერთ კაცს ნაფიცი მსაჯულის და ქალაქის მოურავის თანამდებობა აღესრულებინა და ამიტომაც გიორგი გრიგორის ძე ევანგულოვს ნაფიც მსაჯულობაზე უარი ეთქვა.
1897 წლის 18 დეკემბერს „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ კ. ს. თოფურიძე ბათუმის პირველი ნაწილის ბოქაულის თანამდებობიდან გადადგა.
1886 წლის 19 ივლისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, სოლომონ შოშიაშვილი ავლაბრის ეკლესიაში მსახურობდა.
1886 წლის 19 ივლისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ივანე ბეროს ძე ყირიმელაშვილი განთქმული მოჭიდავე იყო.