1918 წლის 19 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ სამუელ ალექსანდრეს ძე სტოლერმანი იყო დირიჟორი.
1918 წლის 19 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ საქართველოს ქალაქთა კავშირის კომიტეტის თავმჯდომარე იყო თბილისის ქალაქისთავი ნიკოლოზ ზურაბის ძე ელიავა.
1918 წლის 19 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ნიკოლოზ ზურაბის ძე ელიავა იყო თბილისის ქალაქისთავი.
1918 წლის 19 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ გიორგი ისიდორეს ძე მაღნარაძე იყო ახალი სენაკის ერობის სათათბიროს წევრების პირველი კრების თავმჯდომარე.
1918 წლის 19 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, გერმანული გაზეთის „Kaukasische Post“ რედაქტორი იყო ლავრენტი ივანედს ძე როტეკერი.
1918 წლის 19 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ გოცირიძე იყო კორნეტი.
1918 წლის 19 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ა. კანდელაკი იყო ინჟინერი.
1918 წლის 19 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, დავით გიორგის ძე ჩიქოვანი იყო საქართველოს ეროვნული საბჭოს წევრი.
1886 წლის 21 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გლავაცკი საგუბერნიო ექიმი იყო.
1918 წლის 19 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ყურბანოვი იყო საოპერო მომღერალი.
1886 წლის 20 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, თ. ლორთქიფანიძისა ქუთაისის სახელმწიფო სახაზინოს ხაზინადარი იყო.
1886 წლის 3 ოქტომბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით გიორგი ასათიანი წინამძღვრიანთკარის მღვდელი იყო.
1886 წლის 3 ოქტომბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით გიორგი ასათიანი წინამძღვრიანთკარის სკოლაში საღვთო წერილს ასწავლიდა.
1886 წლის 3 ოქტომბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გიორგი ასათიანი ჯავახეთში მღვდლად მსახურობდა.
1886 წლის 3 ოქტომბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ა. ერმალოვი „ნეოკლადნი სბორების“ დირექტორი იყო.
1918 წლის 19 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ აბდულ ქერიმ ფაშა იყო თურქეთის დიპლომატიური წარმომადგენელი საქართველოში.
1918 წლის 19 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ მამედ იუსუფის ძე ჯაფაროვი იყო აზერბაიჯანის დიპლომატიური წარმომადგენელი საქართველოში.
1918 წლის 19 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ ლიტვის სახელმწიფოს სრულუფლებიან წარმომადგენლად კავკასიის ქვეყნებში დაინიშნა ფ. ი. დაილიდი.
1918 წლის 19 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ პ. კახიანი იყო რესპუბლიკის მთავრობის რწმუნებული დუშეთის ოლქში განვითარებული მოვლენების გამოძიების საქმეში.
1918 წლის 19 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ არსენ ანტონის ძე მამულაიშვილი იყო ბელეტრისტი.
1918 წლის 19 სექტემბრის გაზეთის „Грузия“ ცნობით, არსენ ანტონის ძე მამულაიშვილი იყო საქართველოს ეროვნული საბჭოს წევრი.
1918 წლის 19 სექტემბრის გაზეთიდან „Грузия“ ირკვევა, რომ არსენ ანტონის ძე მამულაიშვილი იყო ერობის სათათბიროს წევრი.
1886 წლის 19 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ზოლოტარევი კოლეგიის მსაჯული იყო.