1918 წელს, ამიერკავკასიის სააქციზო სამმართველოს ბრძანების თანახმად, სააქციზო სასმელის უფროს საშტატო კონტროლიორებად დაინიშნენ: პეტრე კოზლოვი, ალექსანდრე შავერდოვი, პლატონ გიორგობიანი და გიორგი ინასარიძე.
1918 წელს ამიერკავკასიის სააქციზო სამმართველოს ბრძანებით თბილისში სასმელის კონტროლიორებად ივანე პორიშკო, მატვეი გაიდუკოვი და დიმიტრი შვედოვი დაინიშნენ.
1918 წელს ამიერკავკასიის სააქციზო სამმართველოს ბრძანების თანახმად, ქარხნის უმცროსი კონტროლიორი ალექსანდრე ვაისერი თამბაქოს უფროს საშტატო კონტროლიორად დაინიშნა.
1889 წლის 12 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ალექსანდრე მიხეილის ძე მორთულაძე პორუჩიკი იყო.
1918 წელს ამიერკავკასიის სააქციზო სამმართველოს ბუღალტერი სერგეი კულიკი სააქციზო სასმელის უფროს საშტატო კონტროლიორად დაინიშნა.
1918 წლის 1 იანვრიდან, ამიერკავკასიის სააქციზო განყოფილების ბრძანების თანახმად, გიორგი ეფრემოვი თამბაქოს განყოფილების უფროს კონტროლიორად დაინიშნა.
1918 წელს თბილისის საფოსტო კანტორაში ფოსტალიონებად დაინიშნენ კარაპეტ სარქისოვი, პროხორ გონჩარ-კაფელნიკოვი და ლუკა ბორისოვი.
1918 წლის 1 იანვრიდან, ამიერკავკასიის სააქციზო განყოფილების ბრძანების თანახმად,დიმიტრი თუმანოვი და ვალერი იანუშევსკი სასმლის უმცროს შემმოწმებლებად დაინიშნენ.
1918 წლის პირველი იანვრიდან ფარნაოზ ფიჩხაია, ამიერკავკასიის სააქციზო განყოფილების ბრძანების თანახმად, სასმელის უმცროს შემმოწმებლად დაინიშნა.
1888 წლის 15 ივლისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, დიმიტრი კონსტანტინეს ძე ერისთავი ექიმი იყო.
1888 წლის 17 ივლისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, სერგეი შერემეტიევი კავკასიის მთავარმართებელი იყო.
1888 წელს მ. ვ. ორბელიანისა ახალქალაქის საქალებო სასწავლებლის ხელმძღვანელი იყო.