1889 წელს ტ. გაჩეჩილაძე ამბროლაურში მასწავლებლად მუშაობდა.
1889 წელს ნიკოლოზ ბუჭას ძე კუბლაშვილი ამბროლაურის სკოლის მზრუნველი იყო.
1889 წელს სიმონოვი თელავში მასწავლებლად მუშაობდა.
1889 წელს იოსებ ბიბილაური თელავში მღვდელი იყო.
1889 წლის 5 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მ. ს. ბეგიევი დეკანოზი იყო.
1889 წლიდან თიანეთის მაზრის უფროსი ლევან გიორგის ძე ჯანდიერი თბილისში გადაიყვანეს სამუშაოდ.
1918 წელს ბაქოს სამხარეო სასამართლოს მოსამართლეობის უფროსი კანდიდატი ალექსი ილიას ძე არსენიშვილი მისივე თხოვნით თბილისის სამხარეო სასამართლოში გადაიყვანეს.
1889 წლის 5 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნიკოლოზ მიქელაძე სიღნაღის წმინდა ნინოს მონასტრის იერომონახი იყო.
1889 წელს ი. ა. გოზალოვი სიღნაღში ხაზინადრად მუშაობდა.
1918 წელს ამიერკავკასიის სააქციზო სამმართველოს სასმელის უფრო კონტროლიორები აპოლინარ მალიშევსკი და ლეონარდ კოვალსკი სააქციზო სამმართველოს უმცროსი ზედამხედველის დამხმარეებად დანიშნეს.
1918 წელს ფოსტა-ტელეგრაფის ჩინოვნიკი აბდულ მამედოვი სამუშაოდ ელიზავეტპოლის საფოსტო კანტორაში გაანაწილეს.
1918 წელს პავლე თვაური თბილისის საფოსტო კანტორის ფოსტალიონად დანიშნეს.
1889 წლის 4 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ლევან გიორგის ძე ჯანდიერი თიანეთის მაზრის უფროსი იყო.
1918 წელს ამიერკავკასიის სააქციზო სამმართველოს ბუღალტერი იაკობ რეინფელდი სააქციზო სამმართველოს უფროსი ზედამხედველის დამხმარედ დანიშნეს.
1889 წელს ბესარიონ გაბისონია მასწავლებლად მუშაობდა.
1888 წელს კ. დ. გავრონსკი ბათუმის ქალაქისთავი იყო.
1920 წელს ჯალილ სულთანოვი აზერბაიჯანის პარლამენტის წევრი იყო.
1920 წელს ავეტიქ სააკიანი სომხეთის პარლამენტის თავმჯდომარე იყო.
1918 წელს ამიერკავკასიის სააქციზო სამმართველოს უმცროსი ზედამხედველები დავით შამირანოვი და ევგენი ცვეტკოვი სააქციზო სამმართველოს უფროსი ზედამხედველის დამხმარეებად დანიშნეს.
1918 წელს უმაღლესი რანგის ყოფილი ზედამხედველი მიხეილ შევცოვი თბილისის ტელეგრაფის კანტორის ზედამხედველად დაინიშნა.
1889 წლის 2 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მიხეილ იოსების ძე ხელაშვილი თელავის საპყრობილის წიგნსაცავის გამგედ დანიშნეს.
1918 წელს ფოსტა-ტელეგრაფის ყოფილი ჩინოვნიკი ალექსანდრე ბონდარენკო თბილისის საფოსტო კანტორაში გაანაწილეს სამუშაოდ.
1889 წლის 2 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მიხეილ იოსების ძე ხელაშვილს თელავის საპყრობილის ტუსაღებისთვის წერა-კითხვის სწავლება ევალებოდა.
1918 წელს ეფრემ კოვალჩუკი თბილისის საფოსტო კანტორის ფოსტალიონად დაინიშნა.
1888 წელს მინა რევიშვილი სამტრედიის დეპუტატი იყო.