1889 წლის 30 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ბოღდანოვი ბათუმის სამოქალაქო სასწავლებლის ინსპექტორი იყო.
1918 წლის 14 ნოემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის ბრძანებით, ქალთა მეორე გიმნაზიის საღვთო სჯულის მასწავლებელი, მღვდელი სამსონ თათარაშვილი დაკავებული თანამდებობიდან გათავისუფლდა.
1901 წლის პირველი მაისის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომის ოქმის თანახმად, არსენ გედევანიშვილი გორის მაზრის მეორე ოლქის მღვდელი იყო.
1889 წლის 27 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავრობის განკარგულებით ბუღდან კარახანიანცი თბილისის გუბერნიის სამმართველოში გადმოიყვანეს კანცელარიის მოხელედ. იგი ჯამაგირის გარეშე მუშაობდა.
1889 წლის 27 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავრობის განკარგულებით გიორგი ზაალის ძე ყიფიანი გორის სამაზრო გამგეობაში კანცელარიის მოხელედ დანიშნეს.
1920 წელს მელიქიშვილი იყო პოლკოვნიკი, საგარეო საქმეთა სამინისტროს საგანგებო საქმეთა გამგე.
1888
1888 წლის 25 მაისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, პეტრე ნაკაშიძე ქუთაისის გუბერნიის თავადიაზნაურთა მარშლად აირჩიეს.
1888 წლის 25 მაისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ივანე რამაზის ძე ანდრონიკაშვილი სიღნაღის მაზრის მარშალი იყო.
1888 წლის 24 მაისს საგუბერნიო კრებამ გუბერნიის მარშლად აირჩია ივანე კონსტანტინეს ძე ბაგრატიონ-მუხრანსკი და კანდიდატად ივანე რამაზის ძე ანდრონიკაშვილი.
1888 წლის 24 მაისს საგუბერნიო კრებაზე დუშეთის მარშლად დ. ი. ერისთავი აირჩიეს.
1889 წლის 27 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავრობის განკარგულებით მამედ-ალი-ბეგ აბაშიძე ახალქალაქის სამაზრო გამგეობის კანცელარიის მოხელედ დანიშნეს.
1889 წლის 27 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავრობის განკარგულებით ალექსანდრე დავითაშვილი გორის სამაზრო გამგეობაში კანცელარიის მოხელედ გადაიყვანეს.
1889 წლის 18 იანვრიდან მაჰმედ-ბეგ ვეზიროვი განჯის საფოსტო კანტორის დაბალი რანგის ფოსტალიონად დანიშნეს.
1889 წლამდე ალექსანდრე დავითაშვილი ახალციხის სამაზრო გამგეობის კანცელარიის მოხელე იყო.
1918 წელს ნიკოლოზ გიორგის ძე აღნიაშვილი ლეჩხუმის სამხარეო სასამართლოდან შორაპნის მაზრაში გადავიდა სამუშაოდ.
1918 წელს ეკატერინე იოსების ასული ანთაძე ქუთაისის კერძო გიმნაზიაში პედაგოგად მუშაობდა.