1918-1919 სასწავლო წელს გორის მაზრის სოფელ ქვემო ხვედურეთის ახალგახსნილ სკოლაში მასწავლებლად მუშაობდა ამბაკო ჯანაშია.
1918-1919 სასწავლო წელს გორის მაზრის სოფელ თელათგორის ახალგახსნილ სკოლაში მასწავლებლად მუშაობდა აბესალომ თენეიშვილი.
1918-1919 სასწავლო წელს გორის მაზრის სოფელ თორტიზის ახალგახსნილ სკოლაში მასწავლებლად მუშაობდა ეკატერინე ჯელაბოვა, გორის ქალთა გიმნაზიის კურსდამთავრებული.
1918-1919 სასწავლო წელს ალექსანდრა სიმონიშვილი გორის მაზრის სოფელ ქემერტის ახალგახსნილი სკოლის მასწავლებლად მუშაობდა.
1918-1919 სასწავლო წელს აშხენ ჯანიბახჩიევა გორის მაზრის სოფელ აბისის ახალგახსნილი სკოლის მასწავლებლად მუშაობდა.
1918-1919 სასწავლო წელს გორის მაზრის სოფელ სასირეთის ახალგახსნილ სკოლაში მასწავლებლად მუშაობდა ლავრენტი ბარნაბიშვილი.
1918-1919 სასწავლო წელს გორის მაზრის სოფელ სვენეთის ახალგახსნილ სკოლაში მასწავლებლად მუშაობდა ლუარსაბ შატბერაშვილი.
1918-1919 სასწავლო წელს გორის მაზრის სოფელ ფხვენისის ახალგახსნილ სკოლაში მასწავლებლად მუშაობდა ანა სიმონიშვილი.
1918-19 სასწავლო წელს სამცხე-ჯავახეთის მხარის სოფელ ჭობისხევის ახალგახსნილ სკოლაში მასწავლებლად მუშაობდა ივანე გედევანიძე, გორის საოსტატო სემინარიის კურსდამთავრებული.
1918-19 სასწავლო წელს სამცხე-ჯავახეთის მხარის სოფელ ყვიბისის ახალგახსნილ სკოლაში მასწავლებლად მუშაობდა ვასილ ბაჯელიძე.
1918-19 სასწავლო წელს სამცხე-ჯავახეთის მხარის სოფელ ნეძვის ახალგახსნილ სკოლაში მასწავლებლად მუშაობდა ვასილ ხარშილავა.
1918-19 სასწავლო წელს ვასილ ხაბურზანია სამცხე-ჯავახეთის მხარის სოფ. კორტანეთის ახალგახსნილ სკოლაში მასწავლებლად მუშაობდა.
1918-19 სასწავლო წელს გერასიმე გაგაევი სამცხე-ჯავახეთის მხარის სოფელ რუსთავის ახალგახსნილი სკოლის მასწავლებლად მუშაობდა.
1901 წლის 24 აპრილს გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის მე-16 სხდომას ნიკოლოზ ცხვედაძე თავმჯდომარეობდა.
1889 წლის 22 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, წინამძღვრიშვილი ალექსანდროპოლის ფოსტა-ტელეგრაფის კანტორის ზედამხედველი იყო.
1889 წლის 22 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავრობის განკარგულებით წინამძღვრიშვილი ცხინვალის დეპეშათა სადგურის უფროსის თანამდებობის აღმასრულებლად დანიშნეს.
1889 წლის 22 იანვრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, მთავრობის განკარგულებით ხუნდაძე თელავის ფოსტა-ტელეგრაფის კანტორის უფროსად გადაიყვანეს.
1888 წლის 24 მაისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მამა ნიკანორი პატოცკის ნაცვლად თბილისის სემინარიის ინსპექტორად დაინიშნა.