1918 წლის 24 იანვარს ლაიფციგის უნივერსიტეტის ფილოსოფიის დოქტორი დიმიტრი უზნაძე თბილისის სასულიერო სემინარიაში ფილოსოფიისა და მასთან დაკავშირებული საგნების საშტატო მასწავლებლად დაინიშნა. ბრძანებას ხელი მოაწერეს იუსტიციის სამინისტროს კომისარმა და თბილისის სასულიერო სემინარიის საქმეთა მმართველმა შალვა ალექსი-მესხიშვილმა.
1889 წლის 22 იანვრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, მახვილაძე თელავის ფოსტა-ტელეგრაფის კანტორის უფროსი იყო.
1888 წლის დეკემბერში ივანე ბაღდოევი თელავის საპატიმროს განყოფილების დირექტორად დანიშნეს.
1896 წელს კიევის სასულიერო აკადემიის კურსდამთავრებული ჩოგავაძე ქუთაისის სასულიერო სემინარიაში ხუცურის პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 19 იანვარს ერევნის სახაზინო პალატის განსაკუთრებულ დავალებათა ჩინოვნიკი რაფაელ გრიგოლის ძე ისაკოვი თბილისის სახაზინო პალატის მეოთხე განყოფილებაში იმავე თანამდებობაზე დაინიშნა. ბრძანებას ხელი მოაწერა ფინანსთა სამინისტროს კომისარმა ქრისტეფორე კარჩიკიანმა.
1918 წლის 22 იანვარს ნაციონალურ სასწავლებელთა ინსპექტორი სულთან მეჯიდ განიევი ბაქოს ნაციონალური სასწავლებლების დირექტორად დაინიშნა. ბრძანებას ხელი მოაწერა ფ. ხან ხოისკიმ.
1846 წელს თბილისის პოლიციის სამმართველოში კერძო აღმასრულებლად მუშაობდა პირველი დანაყოფის გუბერნიის მრჩეველი გრიგოლ ფილიპეს ძე ბუჟინსკი.
1896 წელს თბილისის სასულიერო სემინარიის მასწავლებელი დობრონრავოვი გორის სასულიერო სასწავლებლის ზედამხედველად დაინიშნა.
1888 წლის 1-ელი დეკემბრიდან მთავრობის განკარგულებით ქალანთაროვი ზუგდიდის მაზრის სოფ. ჭკადუაში დანიშნეს ექიმად.
1889 წლის 22 იანვრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, მანსვეტოვი კავკასიის მე-3 მსროლელთა ბატალიონის ქვეითთა ჯარში მსახურობდა.
1888 წლის დეკემბრამდე ქალანთაროვი ქუთაისის სამკურნალო განყოფილების შტატგარეშე ექიმი იყო.
1896 წელს მასწავლებელი დობროლოვსკი ქუთაისის სასულიერო სემინარიაში მსოფლიო და რუსეთის სამოქალაქო ისტორიის პედაგოგად დანიშნეს.
1896 წელს პეტერბურგის საიმპერატორო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის კურსდამთავრებული ვარლამ ილარიონის ძე ლორთქიფანიძე ქუთაისის ოლქის სასამართლოში უმცროს კანდიდატად დანიშნეს.
1896 წელს ოზურგეთის სასულიერო სასწავლებლის ზედამხედველი სოგინი თელავის სასულიერო სასწავლებლის ზედამხედველად დანიშნეს.
1896 წელს კიევის სასულიერო აკადემიის კურსდამთავრებული ყასაბიშვილი ალექსანდრეს სამისიონერო სასწავლებელში საღვთისმეტყველო საგნების პედაგოგად დანიშნეს.
1896 წლის შემოდგომაზე კავკასიის სამეურნეო საზოგადოების ვიცე-პრეზიდენტი პეტრე გრუზინსკი თბილისში დაბრუნდა და სამსახურებრივი მოვალეობების შესრულება განაახლა.
1896 წელს გორის სასულიერო სასწავლებლის ზედამხედველი ბელიაევი ოზურგეთის სასულიერო სასწავლებლის ზედამხედველად დაინიშნა.
1889 წლის 20 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, სპიროვი ქუთაისში საქმისმწარმოებლად მუშაობდა.