1918 წლის პირველ აგვისტოს შტატის გარეშე დარჩნენ ბათუმის დაწყებითი კლასების მასწავლებლები: სალომე ხიმშიაშვილი, ელისაბედ ნადარეიშვილი, დარია კეჟერაძე, ქეთევან ფერაძე, ილია სიხარულიძე, მიხეილ შარაშიძე, ინაიდა ჩახნაშვილი, ანასტასია ჯორბენაძე და ელენე კალანდაძე.
1918 წლის პირველ აგვისტოს შტატის გარეშე დარჩნენ ბათუმის დაწყებითი კლასების მასწავლებლები: ტერეზა თოხაძე, ელენე ხევსურიანი-მაკმაკოვა, ნინო საყვარელიძე, ევგენი ოდიშარია, ანა მგალობლიშვილი, აპოლონ ფანცულაია, თამარ ჯიშკარიანი, მარიამ ხომერიკი, ივანე ბარაბაძე და ოლღა ოდიშარია.
1920 წლის 1-ლი თებერვლის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, სერგი რომანოზის ძე გორგაძე მკვლევარი იყო.
1886 წლის 31 მაისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ლერისიე თბილისში სამეურნეო გამოფენის პროგრამის შემდგენელი კომისიის წევრად აირჩიეს.
1886 წლის 31 მაისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ასტაპოვიჩი თბილისში სამეურნეო გამოფენის პროგრამის შემდგენელი კომისიის წევრად აირჩიეს.
1896 წლის შემოდგომაზე ტიტულოვანი მრჩეველი კარასევი ზუგდიდში მომრიგებელი მოსამართლის თანაშემწედ დაინიშნა.
1896 წლის შემოდგომაზე „ნადვორნი სოვეტნიკი“ ტერ-გრიქუროვი თელავის სახაზინო მმართველობის ხაზინადრად დაინიშნა.
1918 წლის 6 ნოემბერში გამართული ფოსტა-ტელეგრაფის ყრილობის მესამე დღეს შალიკიანმა ავადმყოფობის გამო თავმჯდომარეობა მესხს დაუთმო.
1920 წლის 1-ელი თებერვლის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ვერა დავიდოვა იყო მომღერალი.
1898 წლის 9 აგვისტოს „ცნობის ფურცლის“ ცნობით, თბილისის სასულიერო სემინარიის რექტორი არქიმანდრიტი სერაფიმე რუსეთში ეპისკოპოსად დანიშნეს, რის გამოც მან დატოვა რექტორის თანამდებობა.
1893-დან 1898 წლამდე გიორგი დოლგანოვი თბილისის სასულიერო სემინარიის ინსპექტორი იყო. 1898 წელს იგი ამავე სემინარიის რექტორად დაინიშნა.
1897 წლიდან ჟურნალ „ნედელიასთან“ ერთად გამოდიოდა ყოველდღიური გაზეთი „რუსი“, რომლის რედაქტორი იყო გაიდებუროვი.