1918 წლის პირველ აგვისტოს შტატის გარეშე დარჩნენ ბათუმის დაწყებითი კლასების მასწავლებლები: სალომე ხიმშიაშვილი, ელისაბედ ნადარეიშვილი, დარია კეჟერაძე, ქეთევან ფერაძე, ილია სიხარულიძე, მიხეილ შარაშიძე, ინაიდა ჩახნაშვილი, ანასტასია ჯორბენაძე და ელენე კალანდაძე.
1918 წლის პირველ აგვისტოს შტატის გარეშე დარჩნენ ბათუმის დაწყებითი კლასების მასწავლებლები: ტერეზა თოხაძე, ელენე ხევსურიანი-მაკმაკოვა, ნინო საყვარელიძე, ევგენი ოდიშარია, ანა მგალობლიშვილი, აპოლონ ფანცულაია, თამარ ჯიშკარიანი, მარიამ ხომერიკი, ივანე ბარაბაძე და ოლღა ოდიშარია.
1920 წელს ივანე დავითის ძე ჯაფარიძე გენერალი იყო.
1920 წელს მამუკა (მაკარ) ივანეს ძე ორბელიანი იყო კაპიტანი.
1920 წლის 1-ლი თებერვლის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, სერგი რომანოზის ძე გორგაძე მკვლევარი იყო.
1920 წელს ლევან ხოსროშვილი სოფელ ენისელში მასწავლებლად მუშაობდა.
1889 წელს კ. სვიმონოვი ბოქაულად მუშაობდა.
1886 წლის 31 მაისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ლერისიე თბილისში სამეურნეო გამოფენის პროგრამის შემდგენელი კომისიის წევრად აირჩიეს.
1886 წლის 31 მაისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ასტაპოვიჩი თბილისში სამეურნეო გამოფენის პროგრამის შემდგენელი კომისიის წევრად აირჩიეს.
1921 წელს სპირიდონ კედია გაზეთ „საქართველოს“ მთავარი რედაქტორი იყო.
1888 წელს სერგეი ფარეიშვილი ოზურგეთში მასწავლებლად მუშაობდა.
1889 წელს ნადიროვი პოლიციის ჯარისკაცი იყო.
1888 წლის 4 მაისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ალექსი ჟღენტი პოლკოვნიკი იყო.
1888 წლის 4 მაისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გრიგოლ ზედგინიძე არტილერისტი იყო.
1896 წლის შემოდგომაზე ტიტულოვანი მრჩეველი კარასევი ზუგდიდში მომრიგებელი მოსამართლის თანაშემწედ დაინიშნა.
1896 წლის შემოდგომაზე „ნადვორნი სოვეტნიკი“ ტერ-გრიქუროვი თელავის სახაზინო მმართველობის ხაზინადრად დაინიშნა.
1918 წლის 6 ნოემბერში გამართული ფოსტა-ტელეგრაფის ყრილობის მესამე დღეს შალიკიანმა ავადმყოფობის გამო თავმჯდომარეობა მესხს დაუთმო.
1918 წელს ტრიფონ გიორგის ძე ინასარიძე ფოსტა-ტელეგრაფის მუშაკი იყო.
1920 წლის 1-ელი თებერვლის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ვერა დავიდოვა იყო მომღერალი.
1920 წელს ირაკლი დიდიძე გაზეთ „საქართველოს“ კორესპონდენტი იყო.
1898 წლის 9 აგვისტოს „ცნობის ფურცლის“ ცნობით, თბილისის სასულიერო სემინარიის რექტორი არქიმანდრიტი სერაფიმე რუსეთში ეპისკოპოსად დანიშნეს, რის გამოც მან დატოვა რექტორის თანამდებობა.
1893-დან 1898 წლამდე გიორგი დოლგანოვი თბილისის სასულიერო სემინარიის ინსპექტორი იყო. 1898 წელს იგი ამავე სემინარიის რექტორად დაინიშნა.
1896 წლის 11 ნოემბერს ქალაქის საბჭოს სხდომაზე გამგეობის მეოთხე წევრად პ. მ. არღუთინსკი აირჩიეს.
1897 წლიდან ჟურნალ „ნედელიასთან“ ერთად გამოდიოდა ყოველდღიური გაზეთი „რუსი“, რომლის რედაქტორი იყო გაიდებუროვი.