1886 წლის 6 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ანდრეი გულიკოვი თბილისის პოლკის უნტეროფიცერი იყო.
1886 წლის 1-ელი ივლისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მინაია მანჯავიძე ამიერკავკასიის რკინიგზის კონდუქტორი იყო.
1912 წლის 25 დეკემბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ზოტიკე ჩიქვილაძეს მღვდლობის უფლება ჩამოართვეს.
1896 წელს კონსტანტინე ივანეს ძე ღლონტი ყვირილასა და ქუთაისში სააღებმიცემო ორგანიზაცია „შუამავლის“ აგენტი იყო.
1896 წელს მოსე ოქროპირის ძე ურუშაძე ოზურგეთსა და ბათუმში ქართველთა სააღებმიცემო ორგანიზაცია „შუამავლის“ აგენტი იყო.
1921 წლის 25 თებერვლის გაზეთ „ერთობის“ ცნობით, გენერალ-გუბერნატორ ბენიამინ ჩხიკვიშვილის N20 ბრძანებით, შინაგან საქმეთა კანცელარიის დირექტორი სიმონ პეტრეს ძე გეგელაშვილი გენერალ-გუბერნატორის თანაშემწედ დაინიშნა.
1918 წელს იუსტიციის სამინისტროს ბრძანებით ნაფიც ვექილ ა. ა. მადათიანს თბილისის გუბერნიის ციხის ინსპექტორის დამხმარის მოვალეობის შესრულების უფლება მიეცა.
ალბერტ ტომასი (1878-1932), ფრანგი სახელმწიფო მოხელე და დიპლომატი, მსოფლიო საერთაშორისო ორგანიზაციის (ILO) პირველი დირექტორი იყო.
1912 წლის 23 დეკემბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ი. აფაქიძე ფოთის ქალაქისთავის მოადგილედ მიიწვიეს.
1847 წელს თბილისის სისხლისა და სამოქალაქო სასამართლოს თავმჯდომარე იყო ნიკოლოზ ილიას ძე ელიოზოვი, სასამართლოში თავად-აზნაურთა კლასის წარმომადგენელი.
1888 წლის 24 აპრილს სათავადაზნაურო ბანკის დამფასებელი კომისიის თავმჯდომარემ, კ. ლ. ფურცელაძემ თანამდებობა დატოვა.
1896 წელს ა. ა. ივანენკო და ქ. ვერმიშევი თბილისის გამგეობის წევრები იყვნენ და თანამდებობებზე მომდევნო წელსაც რჩებოდნენ.
1912 წელს ათანასე ჩიქვინიძე სოფ. დიმის უფასო წიგნსაცავ-სამკითხველოს გამგეობის წევრი იყო.
1886 წლის 5 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ალექსანდრე არუთინოვი იყო გუბერნიის მდივანი.
1869 წელს კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტის განმწესრიგებელ განყოფილებაში მსახურობდა პავლე ანდრიას ძე ჟუკოვი, რომელიც იყო VII კლასის საქმისმწარმოებელი.