1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ პორფირი თევდორეს ძე ანტონოვი იყო კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს უფროსის, ალექსანდრე პავლეს ძე ნიკოლაის კანცელარიის ეგზეკუტორი.
1869 წელს კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარ სამმართველოში მსახურობდა გრიგოლ კარლოს ძე მელიქ-ნუბაროვი, VII კლასის თარჯიმანი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ ევგენი პავლეს ძე სტარიცკი იყო თბილისის სასამართლო პალატის უფროსი თავმჯდომარე.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ ევგენი პავლეს ძე სტარიცკი იყო რუსეთის იმპერიის სენატორი და საიდუმლო მრჩეველი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ მიხეილ ივანეს ძე ასტაფიევი იყო სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სოფლის მეურნეობისა და მრეწველობის სამმართველოს უფროსი.
1869 წელს კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს საბჭოს წევრები იყვნენ: ევგენი პავლეს ძე სტარიცკი, ანდრეი ფრანცის ძე დესიმონი, ივანე ალექსანდრეს ძე ბარტოლომეი, მიხეილ ივანეს ძე ასტაფიევი, ნიკოლოზ ივანეს ძე ბარანოვსკი, მელკომ კასიანეს ძე ლომიძე.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ მელკომ კასიანეს ძე ლომიძე იყო ნამდვილი სახელმწიფო მრჩეველი.
1869 წელს კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტის განმწესრიგებელ განყოფილებაში მსახურობდნენ: ვასილ ადამის ძე რუდკოვსკი, ტიბერი ივანეს ძე ვერჟბიცკი, თომა ოსიპის ძე ზენკოვიჩი.
1866 წლის 23 სექტემბერს მიხეილ რომანოვის ბრძანებით საზოგადო საქმის განყოფილების დირექტორი ბარანოვსკი დაინიშნა კავკასიის მეფისნაცვლის მრჩეველად. ამავდროულად დარჩა წინა თანამდებობაზეც.
1866 წლის 5 იანვრიდან კავკასიის მეფისნაცვალის მთავარ სამმართველოში გაცემული ბრძანების მიხედვით, ქუთაისის გენერალ-გუბერნატორის კანცელარიის მუშაკი ჭოღოშვილი მთარგმნელად უნდა დაენიშნათ სამეგრელოს დროებითი კომისიაში. ამ კომისიას ევალებოდა სამეგრელოს, სვანეთისა და სამურზაყანოს თავადაზნაურთა გვარების შესახებ ცნობების შედგენა.
1869 წელს კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტის ფინანსურ განყოფილებაში მსახურობდა თევდორე ვასილის ძე გლობა, VIII კლასის საქმისმწარმოებელი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტის თანამშრომელი ალექსანდრე კონსტანტინეს ძე დემინი იყო სახელმწიფო მრჩეველი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტის თანამშრომელი ალექსანდრე ფრანცის ძე პასერბსკი იყო კოლეგიის მრჩეველი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტის თანამშრომელი ალექსანდრე ვლადიმერის ძე კოსტენსკი იყო სამეფო კარის მრჩეველი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტის თანამშრომელი ევგენი დავითის ძე ისაროვი იყო სამეფო კარის მრჩეველი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტის თანამშრომელი დიმიტრი თევდორეს ძე ბუინოვი იყო კოლეგიის ასესორი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტის თანამშრომელი თევდორე ვასილის ძე გლობა იყო ტიტულარული მრჩეველი.
1886 წლის 5 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლის განკარგულებით ალექსანდრე არუთინოვი დანიშნეს მე-9 ხარისხის უხელფასო თანამშრომლად ახალბაიაზეთის მაზრის პოლიციაში.
1886 წლის 5 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, პეტრე იანოვიჩი იყო ბაქოს გუბერნიის გამგეობის მე-2 განყოფილების დროებითი გამგე და მთავარმართებლის განკარგულებით ამავე თანამდებობაზე მუდმივ თანამშრომლად დაამტკიცეს.
1886 წლის 5 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლის განკარგულებით ვასილ ბარანოვი დანიშნეს ბაქოს გუბერნიის გამგეობის მე-2 განყოფილების საქმის გამგის თანაშემწედ.
1886 წლის 4 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნიკოლოზ იოსების ძე მაევსკი იყო ვექილი.
1886 წლის 1-ელი ოქტომბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ყარაიაზის ბოქაული იყო ნაცვლიშვილი.
1886 წლის 25 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ივანე იგორის ძე ფითოევი იყო თბილისის თეატრის ანტრეპრენიორი.
1886 წლის 5 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლის განკარგულებით ბარსიმ ავალოვი დანიშნეს გორის მაზრის გამგეობის თარჯიმნად.
1886 წლის 5 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ვლადიმირ იაკოვლევი იყო ქუთაისის ოლქის სასამართლოს კანცელარიის თანამშრომელი. იგი თავისი თხოვნით დაითხოვეს სამსახურიდან.