1886 წლის 30 სექტემბრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, სტამბულში რუსეთის ელჩი იყო ნელიდოვი.
1869 წელს კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტის ფინანსურ განყოფილებაში მსახურობდნენ: სპირიდონ ივანეს ძე შემეტოვი, პავლე ნიკოლოზის ძე სოფრანსკი და ნიკოლოზ ივანეს ძე მოროზოვი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტის თანამშრომელი ტარას ივანეს ძე მულინი იყო კოლეგიის მდივანი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტის თანამშრომელი ვასილ ნიკოლოზის ძე სტეპანოვი იყო გუბერნიის მდივანი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტის თანამშრომელი ალექსანდრე იოსების ძე ქიშმიშევი იყო გუბერნიის მდივანი.
1869 წელს კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტში მსახურობდა ვასილ ნიკოლოზის ძე სტეპანოვი, რომელიც იყო კანცელარიის XII კლასის ჩინოვნიკი.
1869 წელს კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტში მსახურობდა ალექსანდრე იოსების ძე ქიშმიშევი, რომელიც იყო კანცელარიის XII კლასის ჩინოვნიკი.
1886 წლის 9 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, არქიმანდრიტი გრიგოლ დადიანი ახლად დაარსებული გურია-სამეგრელოს ეპარქიის ეპისკოპოსად დანიშნეს.
1886 წლის 9 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გრიგოლ დადიანი საქართველოს სინოდის წევრი იყო.
1886 წლის 9 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, პრაკოფი შესტაკოვი იყო უნტერ-ოფიცერი.
1885 წლის 27 მაისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კრებამ გამგეობის წევრად აირჩია იაკობ სიმონის ძე გოგებაშვილი.
1885 წლის 27 მაისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კრებამ აირჩია გამგეობა, რომლის თავმჯდომარის მოადგილე იყო ნიკოლოზ ბესარიონის ძე ღოღობერიძე.
1885 წლის 27 მაისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კრებამ აირჩია გამგეობა, რომლის თავმჯდომარეც იყო ილია ჭავჭავაძე.
1885 წლის 27 მაისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კრებამ გამგეობის წევრად აირჩია ნიკოლოზ ზებედეს ძე ცხვედაძე.
1885 წლის 27 მაისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კრებამ გამგეობის წევრად აირჩია ალექსანდრე მირიანის ძე ჭყონია.
1885 წლის 27 მაისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კრებამ გამგეობის წევრად აირჩია ეკატერინე რევაზის ასული გაბაშვილისა.
1885 წლის 27 მაისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კრებამ გამგეობის წევრად აირჩია გიორგი ნიკოლოზის ძე იოსელიანი.
1885 წლის 27 მაისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კრებამ გამგეობის წევრად აირჩია ანტონ ნიკოლოზის ძე ფურცელაძე.
1885 წლის 27 მაისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კრებამ გამგეობის წევრად აირჩია ვასილ როსტომის ძე ყიფიანი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტის თანამშრომელი პავლე ნიკოლოზის ძე სოფრანსკი იყო გუბერნიის მდივანი.
1885 წლის 27 მაისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კრებამ გამგეობის წევრად აირჩია აკაკი როსტომის ძე წერეთელი.
1885 წლის 27 მაისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კრებამ გამგეობის წევრად აირჩია გიორგი დავითის ძე ქართველიშვილი.
1869 წელს კავკასიის მეფისნაცვლის მთავარი სამმართველოს დეპარტამენტის ფინანსურ განყოფილებაში მსახურობდა ნიკოლოზ ლეონტის ძე პეტრე, რომელიც იყო VIII კლასის მოლარე.
1885 წლის 27 მაისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კრებამ ხაზინადრად აირჩია გიორგი დავითის ძე ქართველიშვილი.
1885 წლის 27 მაისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კრებამ საქმისმწარმოებლად აირჩია გრიგოლ თევდორეს ძე ყიფშიძე.