1886 წლის 12 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილემ, ნიკოლოზ ბესარიონის ძე ღოღობერიძემ თანამდებობა დატოვა. მის ნაცვლად დანიშნეს ალექსანდრე მირიანის ძე ჭყონია.
1886 წლის 12 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ახალ საქმისმწარმოებლად აირჩიეს ნიკოლოზ ვასილის ძე მთვარელიშვილი.
1886 წლის სექტემბრიდან ნიკოლოზ ვასილის ძე მთვარელიშვილი შეუდგა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების საქმისმწარმოებლის თანამდებობის აღსრულებას.
1885-1886 წლებში ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებას ილია ჭავჭავაძე 13-ჯერ თავმჯდომარეობდა, ალექსანდრე მირიანის ძე ჭყონია – 12-ჯერ, იაკობ სიმონის ძე გოგებაშვილი – 3-ჯერ, ნიკოლოზ ზებედეს ძე ცხვედაძე – 3-ჯერ, ნიკოლოზ ბესარიონის ძე ღოღობერიძე – 2-ჯერ.
1919 წელს დეკანოზი ალექსანდრე იოსების ძე სიმონიშვილი მე-3 და მე-6 გიმნაზიების საღმრთო სჯულის მასწავლებელი იყო.
1920 წლის 7 თებერვლის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ალექსი პეტრეს ძე ეპიტაშვილი მღვდელი იყო.
1920 წელს სერგი რომანოზის ძე გორგაძე იყო საისტორიო-საეთნოგრაფიო საზოგადოების მუზეუმის გამგეობის წევრი.
1920 წელს იროდიონ თომას ძე სონღულაშვილი საისტორიო-საეთნოგრაფიო საზოგადოების მუზეუმის გამგეობის წევრი იყო.
1920 წლის 8 თებერვლის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, გიორგი დავითის ძე მიქელაძე იყო კაპიტანი.
1920 წლის 6 თებერვლის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ნიკო ალექსის ძე კუცია იყო მოხალისე ჯარისკაცი.
1920 წელს კონსტანტინე ზაქარიას ძე მაყაშვილი ქართველ მწერალთა საბჭოს თავმჯდომარე იყო.
1918 წლის იანვარში თბილისის გზათა სამინისტროს კომისარმა ამიერკავკასიის რკინიგზის სასწავლო განყოფილების ხელმძღვანელის ა. ტ. სნარსკის ადგილზე დიმიტრი ათაბეგი დანიშნა.
1920 წელს გრიგოლ კონსტანტინეს ძე ალშიბაია აზერბაიჯანში საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის ელჩი იყო.
1888 წლის 16 აპრილის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ რაჭაში ს. დვალის ნაცვლად ახალი ნოტარიუსი დანიშნეს.
1888 წლის 17 აპრილის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ თბილისის სასულიერო გიმნაზიის ინსპექტორი პატოცკი სინოდის განკარგულების თანახმად, პერმის სემინარიის ინსპექტორად დანიშნეს.
1920 წლის 1-ელ თებერვალს ბათუმში გამართულ ცენტრობანკის მიერ მოწვეულ ქართველ ვაჭარ-მრეწველთა კრებაზე გრიგოლ ლავრენტის ძე ელიავა ერთხმად აირჩიეს თავმჯდომარედ, მათე გაბრიელის ძე რუსიძე კი – მდივნად.
1896 წლის 8 ნოემბერს გიორგი ზურაბის ძე ქანანოვი ქალაქის საბჭოს საქმისმწარმოებლად დაინიშნა.
1886 წლის 12 ივნისის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გრიგოლ სპირიდონის ძე მაჭარაშვილი იყო დეკანოზი.