1869 წელს კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოში მსახურობდა იაკობ სერგის ძე მედვედევი, რომელიც იყო თადარიგის მეტყევე.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი არსენი სოლომონის ძე როტინოვი იყო ტიტულარული მრჩეველი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო- სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი ანდრია სვიმონის ძე გამრეკელოვი იყო კოლეგიის მდივანი.
1869 წელს კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოში მსახურობდა ალექსანდრე დავითის ძე როტინიანცი, რომელიც იყო სწავლული მეტყევე.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო- სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი ალექსანდრე დავითის ძე როტინიანცი იყო კოლეგიის ასესორი.
1869 წელს კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოში აგრონომად მსახურობდა ნიკოლოზ ივანეს ძე სპასკი.
1869 წელს კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოში აგრონომად მსახურობდა ვიქტორ ნიკოლოზის ძე გეევსკი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი ანდრია ივანეს ძე დეიჩმანი იყო სამეფო კარის მრჩეველი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთასოფლის მეურნეობისა და მრეწველობის სამმართველოს თანამშრომელი ნიკოლოზ ივანეს ძე სპასკი იყო კოლეგიის ასესორი.
1869 წელს კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოში მსახურობდა ხავიერ პეტრეს ძეც ლევიცკი, რომელიც იყო აგრონომის თანამდებობის შემსრულებელი.
1869 წელს კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოში მსახურობდა ავგუსტ ივანეს ძე პეშელი, რომელიც იყო უმცროსი ინჟინერ-ჰიდრავლიკოსი.
1869 წელს კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოში მსახურობდა კონსტანტინე ნიკოლოზის ძე ფროლოვი, რომელიც იყო უმცროსი ინჟინერ-ჰიდრავლიკოსი.
1869 წელს კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოში ტექნოლოგად მსახურობდა ვილჰელმ ოსიპის ძე ბიხოლდი.
1869 წელს კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოში მსახურობდა ვილჰელმ კარლის ძე ბუჩენი, რომელიც იყო საგანგებო დავალებათა ჩინოვნიკის თანამდებობის შემსრულებელი.
1869 წელს კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოში ეგზეკუტორად მსახურობდა მატვეი მატვეის ძე გარანინი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი ხავიერ პეტრეს ძე ლევიცკი იყო კოლეგიის მდივანი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი ავგუსტ ივანეს ძე პეშელი იყო კოლეგიის მრჩეველი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი კონსტანტინე ნიკოლოზის ძე ფროლოვი იყო გუბერნიის მდივანი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი ვილჰელმ ოსიპის ძე ბიხოლდი იყო კოლეგიის მდივანი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი მატვეი მატვეის ძე გარანინი იყო კოლეგიის მრჩეველი.
1869 წელს კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოში მსახურობდა ანდრეი გრიგოლის ძე მონინი, რომელიც იყო X კლასის ჩინოვნიკი.
1918 წელს რუბენ გიორგის ძე აუშტროვი თბილისის ციხის ინსპექციის კომისრად დაინიშნა.
1912 წლის 12 დეკემბერს სოფ. ამაღლების მამასახლისად ლუკა ტყეშელაშვილი აირჩიეს.