1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი ჰენრიხ ივანეს ძე შარერი იყო სახელმწიფო ბაღების მმართველი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი თევდორე კარლის ძე ველიანსკი იყო გერმანული კოლონიის ზედამხედველი.
1869 წელს კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოში მსახურობდნენ ჰენრიხ ივანეს ძე შარერი და თევდორე კარლის ძე ველიანსკი.
1869 წელს კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოში მსახურობდნენ ალექსანდრე პეტრეს ძე ვართანოვი, ალექსანდრე ილიას ძე ანიკიევი, მინა ივანეს ძე ჩარკვიანი და გრიგოლ ალექსანდრეს ძე ჯავახოვი, რომლებიც იყვნენ სახაზინო რწმუნებულები ამიერკავკასიის ტერიტორიული დაყოფის განხრით.
1869 წელს კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოში მსახურობდნენ ნიკოლოზ სოლომონის ძე სარქისოვი, ფელიქს სამუელის ძე პოლუხტოვიჩი, პეტრე პავლეს ძე ბეჟანბეკოვი და კონსტანტინე მიხეილის ძე ჭიჭინაძე, რომლებიც იყვნენ სახაზინო რწმუნებულები ამიერკავკასიის ტერიტორიული დაყოფის განხრით.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი ალექსანდრე პეტრეს ძე ვართანოვი იყო კოლეგიის მდივანი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი მინა ივანეს ძე ჩარკვიანი იყო ტიტულარული მრჩეველი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი ნიკოლოზ სოლომონის ძე სარქისოვი იყო კოლეგიის ასესორი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-ის მიხედვით, კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი ფელიქს სამუელის ძე პოლუხტოვიჩი სამეფო კარის მრჩეველი იყო.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი ანდრეი პავლეს ძე ბეჟანბეკოვი იყო კოლეგიის რეგისტრატორის თანამდებობის შემსრულებელი.
1869 წელს კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოში მსახურობდა ზურაბ დავითის ძე ოდიშელიძე, რომელიც იყო საეკლესიო მამულების საქმეთა სტოლონაჩალნიკი.
1886 წლის 22 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, თარხნიშვილი სახელგანთქმული მეცნიერი, საექიმო და საქირურგო აკადემიის პროფესორი იყო.
1920 წლის 24 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ბ. გვანცალაძე სამაზრო ერობამ აირჩია თბილისის მაზრის მარტყოფის უბნის მომრიგებელ მოსამართლედ.
1920 წლის 24 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, მიხეილ დადეშქელიანი იყო ინსტრუქტორი.
1920 წლის 25 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, გიორგი სარდიონის ძე ამირაჯიბი გენერალ-მაიორი იყო.
1920 წელს ჯეიმს ვილიამ ლოუზერი იყო დიდი ბრიტანეთის თემთა პალატის სპიკერი (თავმჯდომარე).
1918 წლის 1-ელი იანვრიდან ამიერკავკასიის სააქციზო სამმართველოს თბილისის კანცელარიის ბრძანებით პირველი რაიონის ზედამხედველები – მიხეილ შრამჩენკო, ალექსანდრე ბაქრაძე, სიმონ გლაზკოვი და ვასილი გიუბნერი – უფროს საშტატო კონტროლიორებად დაინიშნენ. მათ გადაადგილება ეკრძალებოდათ.
1912 წელს სინსკი გურია-სამეგრელოს ეპარქიის სამრევლო სკოლების ზედამხედველი იყო.