1896 წელს ხ. მ. მალინოვსკი და ნ. ვ. სტრუვე თბილისის სასამართლო პალატის წევრები იყვნენ, ლ. ლ. ფატეევი თავმჯდომარე იყო, ა. ა. მაქსიმოვიჩი – მდივანი.
1912 წელს გრიგოლ ბარათაშვილი ქალაქის სასკოლო კომისიის თავმჯდომარე იყო.
1912 წელს კლიმენტი ჭანტურია ფოთში მღვდელი იყო.
1912 წელს გ. გოლუბცოვი დეკანოზი იყო.
1888 წლის 13 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, პოლიევქტო კვიცარიძე ქუთაისის სასულიერო სკოლის პედაგოგი იყო.
1896 წელს მიხაილ ხილკოვი რუსეთის გზათა მინისტრი იყო.
1846 წელს ვასილ ივანეს ძე დოლგოვი სიღნაღის ქალაქისთავი იყო.
1896 წელს მ. უსპენსკი გაზეთ „ნოვოე ობოზრენიეს“ რედაქტორი იყო.
1896 წელს ინჟინერი ნეჩაი ხაშურიდან ბათუმამდე ნავთის მილის გასაყვანად დანიშნული მთავარი ინჟინრის დამხმარე იყო.
1896 წელს თბილისის მე-3 გიმნაზიის ინსპექტორი ფრიდრიხ რომანის ძე კრეისბერგი გიმნაზიის დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელიც იყო.
1896 წელს ვასილ ილიას ძე რცხილაძე თბილისის სახელოსნო სასწავლებლის ინსპექტორი იყო.
1920 წლის 25 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ლეო ანდრიას ძე შენგელაია საქართველოს დამფუძნებელი კრების წევრი იყო.
1920 წლის 25 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, კომიტეტის წევრი სვიმონ ფორაქაშვილი სავაჭრო-სამრეწველო პალატის კომიტეტმა ცხვრისა და საქონლის მომშენებელთა ყრილობაზე პალატის წარმომადგენლად აირჩია.
1920 წლის 25 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, დიმიტრი აფხაზი სავაჭრო-სამრეწველო პალატის კომიტეტის თავმჯდომარე იყო.
1920 წელს გრიგოლ ივანეს ძე გველესიანი ქ. თბილისის ხმოსანი იყო.
1920 წლის 4 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ალექსანდრე ჩერქეზიშვილი, რომელიც პეტროგრადში საქართველოს კონსული იყო, რუსეთის მთავრობის მიერ საქართველოს წარმომადგენლობის გაუქმების გამო თავის მოვალეობას აღარ ასრულებდა.
1918 წელს მიწათმოქმედების სამინისტროს ბრძანებით კავკასიის მიწების უმცროსი დამკვირვებელი ვლადიმერ დავითაია ელიზავეტპოლის გუბერნიიდან ოზურგეთის რაიონში გადაიყვანეს.
1918 წელს ორგოვის სასაზღვრო გამყოფილების ხელმძღვანელი ქსანტე დგებუაძე ფოთის სასაზღვრო განყოფილების ხელმძღვანელად დაინიშნა.
1918 წელს ტიმოთე შოთნიევი ქალაქ ორგოვის სასაზღვრო განყოფილების ხელმძღვანელად დაინიშნა.
1888 წლის 12 მარტის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ მღვდელი დიმიტრი ჯანაშვილი, რომელიც ქალაქ ნუხაში მოღვაწეობდა და უცხო პირთა მეშვეობით შეაწყვეტინეს მისიონერობა, ელოდებოდა გამოძიების პასუხს, რა მიზეზით გადააყენეს თანამდებობიდან.
1920 წელს იასონ მერაბის ძე ლორთქიფანიძე მთავრობის რწმუნებული იყო.
1888 წლის 23 მარტის „გაზეთი“ ივერია იუწყება, რომ სომხური გაზეთ „მშაკის“ ცნობით, ახალქალაქის მაზრის უფროსი ალექსანდრე სუმბათაშვილი ბორჩალოს მაზრის უფროსად გადაჰყავდათ.
1888 წლის 2 აპრილის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ ბიკოვი თბილისის ოლქის სასამართლოს პროკურორი იყო.
1888 წლის 2 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, სმიტინი თბილისის ოლქის სასამართლო პალატის პროკურორი იყო.
1920 წელს გიორგი მიხეილის ძე თუმანიშვილი (თუმანოვი) ქ. თბილისის თვითმმართველობის უხუცესი ხმოსანი იყო.