1896 წელს ხ. მ. მალინოვსკი და ნ. ვ. სტრუვე თბილისის სასამართლო პალატის წევრები იყვნენ, ლ. ლ. ფატეევი თავმჯდომარე იყო, ა. ა. მაქსიმოვიჩი – მდივანი.
1888 წლის 13 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, პოლიევქტო კვიცარიძე ქუთაისის სასულიერო სკოლის პედაგოგი იყო.
1896 წელს ვასილ ილიას ძე რცხილაძე თბილისის სახელოსნო სასწავლებლის ინსპექტორი იყო.
1920 წლის 25 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ლეო ანდრიას ძე შენგელაია საქართველოს დამფუძნებელი კრების წევრი იყო.
1920 წლის 25 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, კომიტეტის წევრი სვიმონ ფორაქაშვილი სავაჭრო-სამრეწველო პალატის კომიტეტმა ცხვრისა და საქონლის მომშენებელთა ყრილობაზე პალატის წარმომადგენლად აირჩია.
1920 წლის 25 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, დიმიტრი აფხაზი სავაჭრო-სამრეწველო პალატის კომიტეტის თავმჯდომარე იყო.
1920 წლის 4 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ალექსანდრე ჩერქეზიშვილი, რომელიც პეტროგრადში საქართველოს კონსული იყო, რუსეთის მთავრობის მიერ საქართველოს წარმომადგენლობის გაუქმების გამო თავის მოვალეობას აღარ ასრულებდა.
1918 წელს მიწათმოქმედების სამინისტროს ბრძანებით კავკასიის მიწების უმცროსი დამკვირვებელი ვლადიმერ დავითაია ელიზავეტპოლის გუბერნიიდან ოზურგეთის რაიონში გადაიყვანეს.
1888 წლის 12 მარტის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ მღვდელი დიმიტრი ჯანაშვილი, რომელიც ქალაქ ნუხაში მოღვაწეობდა და უცხო პირთა მეშვეობით შეაწყვეტინეს მისიონერობა, ელოდებოდა გამოძიების პასუხს, რა მიზეზით გადააყენეს თანამდებობიდან.
1888 წლის 23 მარტის „გაზეთი“ ივერია იუწყება, რომ სომხური გაზეთ „მშაკის“ ცნობით, ახალქალაქის მაზრის უფროსი ალექსანდრე სუმბათაშვილი ბორჩალოს მაზრის უფროსად გადაჰყავდათ.
1888 წლის 2 აპრილის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ ბიკოვი თბილისის ოლქის სასამართლოს პროკურორი იყო.
1888 წლის 2 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, სმიტინი თბილისის ოლქის სასამართლო პალატის პროკურორი იყო.
1920 წელს გიორგი მიხეილის ძე თუმანიშვილი (თუმანოვი) ქ. თბილისის თვითმმართველობის უხუცესი ხმოსანი იყო.