1897 წლის 28 ნოემბერს ქალაქის გამგეობის წევრ ევგრაფ ხოსროევს მუშაობის ვადა ეწურებოდა, რის გამოც დაინიშნა არჩევნები ახალი წევრის ასარჩევად.
1897 წლის 10 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ ოზურგეთის თვითმმართველობის ინიციატივით ახალი საავადმყოფოს გახსნა იგეგმებოდა, ექიმებად კი ივანე თიკანაძისა და გოგავას მოწვევას აპირებდნენ.
1897 წლის 28 აგვისტოს ან. დავითიშვილმა სოფელი მეღვრეკისის სამრევლო სკოლის მასწავლებლად დაიწყო მუშაობა.
1897 წლის 9 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ კონსტანტინე ივანეს ძე მუხრანბატონი თბილისის გუბერნიის თავადაზნაურთა წინამძღოლად დაამტკიცეს.
1897 წლის 9 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, თბილისის სასულიერო სასწავლებლის პედაგოგი ა. ნატროშვილი თბილისის საეკლესიო ნაშთის საცავის წევრად დაინიშნა.
1897 წლის 9 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ თბილისის სასულიერო სასწავლებლის პედაგოგი ა. გძელიშვილი თბილისის საეკლესიო ნაშთის საცავის წევრად დაინიშნა.
1897 წლის 9 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ სიონის ტაძრის მღვდელი გრიგოლ ალექსის ძე ტყემალაძე თბილისის საეკლესიო ნაშთის საცავის წევრად დაინიშნა.
1897 წლის 9 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ თბილისის სათავადაზნაურო სკოლის მასწავლებელი ნიკოლოზ მთვარელიშვილი თბილისის საეკლესიო ნაშთის საცავის წევრად დაინიშნა.
1897 წლის 9 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ თბილისის სათავადაზნაურო სკოლის მასწავლებელი არისტოტელე ქუთათელაძე თბილისის საეკლესიო ნაშთის საცავის წევრად დაინიშნა.
1897 წლის 9 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ თბილისი გუბერნიის სახელმწიფო ქონებათა გამგე ბეკი უკვე დაბრუნებულიყო სიღნაღის მაზრიდან და თანამდებობა ჩაებარებინა.
1918 წლის 1-ლი იანვრიდან ამიერკავკასიის სააქციზო სამმართველოს თბილისის კანცელარიის მეოთხე რაიონის ბუღალტერი სიმონ თაყაიშვილი იმავე რაიონის უმცროს ზედამხედველად დაინიშნა.
1920 წელს ნ. ელიოზიშვილი ბორჩალოს მაზრაში სარვანის უბნის მომრიგებელი მოსამართლე იყო.
1920 წელს ანტონ ხუციშვილი ბორჩალოს მაზრაში შულავერის უბნის მომრიგებელი მოსამართლე იყო.
1920 წელს პ. აკოფაშვილი ბორჩალოს მაზრაში ეკატერინენფელდის უბნის მომრიგებელი მოსამართლე იყო.
1920 წელს ნიკოლოზ (პარმენ) გაბრიელის ძე ჭიჭინაძე საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე იყო.
1920 წლის 24 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ოლგა ჩეხოვა-კნიპერი რუსი მსახიობი იყო.
1920 წლის 24 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ლეონიდ ლეონიდოვი რუსი მსახიობი იყო.
1918 წელს თბილისის ფიზიკური ობსერვატორიის დირექტორი სტეფანე ვასილის ძე გლასეკი თანამდებობიდან გადადგა საკუთარი თხოვნით. განცხადებას ხელი მოაწერა სახალხო მზრუნველობის სამინისტროს კომისარმა ფათალი ხან ხოისკიმ.
1917 წლის 30 დეკემბერს თბილისის კავშირგაბმულობის ინჟინერი იბრაჰიმ-ბეი გაიდაროვი დაინიშნა ბაქოს გუბერნიის კომისრად. განცხადებას ხელი მოაწერეს ამიერკავკასიის კომისარიატის თავმჯდომარემ, ევგენი გეგეჭკორმა და მდივანმა, შინაგან საქმეთა მინისტრმა აკაკი ჩხენკელმა.
1897 წლის 17 სექტემბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, ა. ტ. შჩოლოკოვი, რედუტ-კალეს ნაწილის ბოქაული ზუგდიდში, ლეჩხუმის მაზრის სამმართველოს მდივნად გადაიყვანეს.
1920 წელს ფირმა „კოსმოს ტრედინგ კ-ო ლიმიტედის“ სტამბოლის, კავკასიის, თურქესტანისა და სპარსეთის სანახების წარმომადგენელს, დირექტორს გამგის ხარისხით გ. გ. ბერიძე წარმოადგენდა. ფირმის მთავარი ბიუროს მისამართი იყო ბარონის ქუჩა N15.
1920 წლის 6 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, გევორქ ახვერდოვი იყო მედიცინის დოქტორი, ექიმი, პეტროგრადის ვენერიული კლინიკის ორდინატორი.
1920 წელს ტატოსოვი ბორჩალოს მაზრაში ბაშკიჩეტის უბნის მომრიგებელი მოსამართლე იყო.