1920 წელს დალაქიშვილი ბორჩალოს მაზრაში წალკის უბნის მომრიგებელი მოსამართლე იყო.
1920 წელს ბ. გვანცალაძე თბილისის მაზრის მარტყოფის უბნის მომრიგებელი მოსამართლე იყო.
1920 წლის 24 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, კაჩალოვი იყო რუსი მსახიობი.
1920 წლის 1-ელი თებერვლის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, სიმონ ლუკას ძე ავალიანი იყო პროფესორი.
1920 წლის 24 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ნიკოლაი ხოდოტოვი რუსი მსახიობი იყო.
1901 წლის 3 იანვრის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომის ოქმის მიხედვით, ი. ზურაბიშვილი ხაზინადარი იყო.
1897 წლის 26 სექტემბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, ილია მოსეს ძე კიკნაველიძე იმერეთის სინოდის კანტორის მაგიდის უფროსად მუშაობდა.
1897 წლის 19 მარტს გამართულ ქალაქის სასკოლო კომიტეტის თათბირზე გადაწყდა, ავლაბრის სკოლის ზედამხედველად ქალაქის სახელოსნო სასწავლებლის მეთვალყურე აღნიაშვილი დაენიშნათ.
1897 წლის 26 სექტემბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, განსვენებული ილია მოსეს ძე კიკნაველიძე საქართველოს ეგზარხოსის კანცელარიის გამგის თანაშემწედ მუშაობდა.
1886 წლის 22 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მანასეინი პეტერბურგელი პროფესორი იყო.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი ალექსანდრე ვასილის ძე გუქასოვი იყო ტყეთა ზედამხედველი სიღნაღის ოლქში.
1897 წლის 8 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ გიორგი გრიგოლის ძე ევანგულოვმა მომრიგებელ-მოსამართლედ და ბრალმდებლის ამხანაგად მუშაობის შემდეგ სახელმწიფო სამსახურს თავი დაანება და ნაფიც ვექილთა რიცხვში ჩაეწერა.
1897 წლის 8 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ გიორგი გრიგოლის ძე ევანგულოვი თვითმმართველობის შემოღების წლიდანვე საბჭოს ხმოსნად დაინიშნა.
1897 წლის 8 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ ვლადიმერ-ვოლინსკის მართლმადიდებელთა სასულიერო სემინარიის ინსპექტორის თანაშემწე ნიკიფორე მამინაიშვილი თბილისის სასულიერო აკადემიაში ისევ ინსპექტორის თანაშემწის თანამდებობაზე დაინიშნა.
1897 წლის 6 ოქტომბერს ქალაქის საბჭოს დარბაზში უნდა აერჩიათ საბჭოს თავმჯდომარე იმ შემთხვევებისთვის, როდესაც ქალაქის მოურავს კანონით არ ექნებოდა საბჭოს თავმჯდომარეობის უფლება. ხმის უმრავლესობით ამ თანამდებობისთვის კონსტანტინე რეიტერი აირჩიეს.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი გრიგოლ ალექსანდრეს ძე ჯავახოვი იყო კოლეგიის ასესორი.
1897 წლის 6 ოქტომბერს ქალაქის საბჭოს დარბაზში ქალაქის მოურავად გიორგი გრიგოლის ძე ევანგულოვი აირჩიეს.
1920 წელს პართენ ალექსანდრეს ძე გოთუა თბილისის სამეურნეო ბანკის საორგანიზაციო კომიტეტის თავმჯდომარე იყო.
1920 წელს გრიგოლ გიორგის ძე ბერიძე თბილისში (ბარონის ქ. N15) სამეურნეო ბანკის საორგანიზაციო კომიტეტის წევრი იყო.
1920 წელს ვარლამ ივანეს ძე ჭილაძე ქუთაისში სასოფლო-სამეურნეო ბანკის წარმომადგენელი იყო.
1920 წელს კონსტანტინე იასეს ძე ტყავაძე სიღნაღის საურთიერთო ნდობის ბანკის წარმომადგენელი იყო.
1920 წელს კონსტანტინე ნიკოლოზის ძე აფხაზი თბილისში „ცენტრობანკის“ საორგანიზაციო კომიტეტის წევრი იყო.
1920 წელს პავლე უზნაძე ქუთაისში საურთიერთო ნდობის ბანკის წარმომადგენელი იყო.
1920 წელს ნიკოლოზ ანტონის ძე საბაშვილი ბათუმში საურთიერთო ნდობის ბანკის წარმომადგენელი იყო.
1920 წელს მათე გაბრიელის ძე რუსიძე ბათუმში საურთიერთო ნდობის ბანკის წარმომადგენელი იყო.