1920 წელს პლატონ ლევანის ძე გელოვანი სოხუმში საურთიერთო ნდობის ბანკის წარმომადგენელი იყო.
1920 წელს ჯოტო ლევანის ძე შერვაშიძე სოხუმში საურთიერთო ნდობის ბანკის წარმომადგენელი იყო.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ ივანე ალექსანდრეს ძე შტეინმანი იყო სამთო ინჟინერი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ ივანე ალექსანდრეს ძე შტეინმანი იყო ნამდვილი სახელმწიფო მრჩეველი.
1869 წელს იმიერ და ამიერკავკასიის მთიანეთის სამმართველოს კანცელარიას ხელმძღვანელობდა იოსებ ვასილის ძე სობოლევსკი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ იმიერ და ამიერკავკასიის სამმართველოს კანცელარიის ხელმძღვანელი იოსებ ვასილის ძე სობოლევსკი იყო სახელმწიფო მრჩეველი.
1869 წელს იმიერ და ამიერკავკასიის მთიანეთის სამმართველოს საბუღალტრო განყოფილებას ხელმძღვანელობდა მიტროფანე გრიგოლის ძე გრიგორიევი.
1869 წელს იმიერ და ამიერკავკასიის მთიანეთის სამმართველოში მსახურობდა ილარიონ ვასილის ძე პილენკო, რომელიც იყო ინჟინერი საგანგეობი დავალებათა განხრით.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ იმიერ და ამიერკავკასიის მთიანეთის სამმართველოს თანამშრომელი მიტროფანე გრიგოლის ძე გრიგორიევი იყო კოლეგიის რეგისტრატორი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ იმიერ და ამიერკავკასიის მთიანეთის სამმართველოს თანამშრომელი ილარიონ ვასილის ძე პილენკო იყო სამთო ინჟინერი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ იმიერ და ამიერკავკასიის მთიანეთის სამმართველოს თანამშრომელი ილარიონ ვასილის ძე პილენკო იყო სამეფო კარის მრჩეველი.
1869 წელს იმიერ და ამიერკავკასიის მთიანეთის სამმართველოში მსახუროდა გავრილ ივანეს ძე ლიტევსკი, რომელიც იყო სამთო ინჟინერი.
1869 წელს იმიერ და ამიერკავკასიის მთიანეთის სამმართველოში მსახუროდნენ გავრილ ივანეს ძე ლიტევსკი, ნიკოლოზ ალექსანდრეს ძე კარპინსკი და კონსტანტინე ვასილის ძე გილევი, რომელთაც ქარხნებისა და მაღაროების ზედამხედველობა ევალებოდათ.
1869 წელს იმიერ და ამიერკავკასიის მთიანეთის სამმართველოს ხელმძღვანელი იყო ივანე ალექსანდრეს ძე შტეინმანი.
1869 წელს იმიერ და ამიერკავკასიის მთიანეთის სამმართველოში მსახურობდა ნიკოლოზ ალექსანდრეს ძე კარპინსკი, რომელიც იყო სამთო ინჟინერი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ იმიერ და ამიერკავკასიის მთიანეთის სამმართველოს თანამშრომელი ნიკოლოზ ალექსანდრეს ძე კარპინსკი იყო კოლეგიის მრჩეველი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ იმიერ და ამიერკავკასიის მთიანეთის სამმართველოს თანამშრომელი გრიგოლ გიორგის ძე წულუკიძე იყო კოლეგიის ასესორი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ იმიერ და ამიერკავკასიის მთიანეთის სამმართველოს თანამშრომელი გრიგოლ ივანეს ძე ლორის-მელიქოვი იყო ტიტულარული მრჩეველი.
1869 წელს კავკასიის სასწავლო ოლქის კანცელარიაში მსახურობდა ალექსანდრე დიმიტრის ძე ილიაშენკო, რომელიც იყო VII კლასის საქმისმწარმოებელი.
1886 წლის 18 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ოსტოროვსკი კავკასიის სახელმწიფო ქონების მინისტრი იყო.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სასწავლო ოლქის კანცელარიის თანამშრომელი ალექსანდრე დიმიტრის ძე ილიაშენკო იყო სამეფო კარის მრჩეველი.
1869 წელს კავკასიის სასწავლო ოლქის ინსპექტორი იყო ფეოდოსი დიმიტრის ძე ილიაშენკო.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სასწავლო ოლქის ინსპექტორი ფეოდოსი დიმიტრის ძე ილიაშენკო იყო სახელმწიფო მრჩეველი.
1886 წლის 19 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ადამიანი ცნობილი სომეხი არტისტი იყო.
1886 წლის იანვარში ხ. ხაჩატურიანი თბილისის სათავადაზნაურო ბანკის ბუღალტერი იყო.